Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wybory w Szydłowie. Trzy komitety zgłoszone, karty odkryte


Wybory wójta w gminie Szydłowo coraz bliżej. Są już trzy komitety i troje kandydatów, którzy ubiegać się będą o fotel wójta.


-Do Komisarza Wyborczego w Ciechanowie w poniedziałek (19 kwietnia) wpłynęły trzy zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców Są to:

Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Rochna,

Komitet Wyborczy Wyborców Mariusz Rudnicki,

Komitet Wyborczy Wyborców Jolanty Karpińskiej.

Zgodnie jednak z kalendarzem wyborczym jeszcze do jutra do godziny 16-tej, jest możliwość zgłoszenia kolejnych komitetów – poinformowała Dyrektor Delegatury Grażyna Kawecka.

Ponieważ żaden ze zgłoszonych nie jest komitetem wyborczym partii politycznej, ani stowarzyszenia czy organizacji, a komitetem wyborczym wyborców, więc od razu z nazwy komitetu wynika, kto będzie kandydatem na wójta.  I jak na razie nie ma tu żadnej niespodzianki.  Jolanta Karpińska, Grzegorz Rochna i Mariusz Rudnicki, to kandydaci, których nazwiska już wcześniej pojawiły się wśród osób typowanych jako kandydaci na wójta.

Założenie komitetu wyborczego, choć nie jest trudne, gdyż wystarczy 5 osób, aby taki komitet zawiązać, jest jednak konieczne, bo to dopiero komitet formalnie zgłasza kandydata na wójta. Na ten krok, zarejestrowane komitety mają czas do 7 maja. Przypomnijmy, termin wyborów w gminie Szydłowo został ustalony na 30 maja br. Głosować będzie można w godz. 7.00–21.00.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
176 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
1 rok temu

Dzieci chować NIWSTDNA a nie do koryta Po szkołach chodzi i cudze dzieci nagabuje w du….e se wsadz te nagrody

Tubylec.
Tubylec.
1 rok temu

Moim iWas WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW SZYDŁOWA NAMAWIAM DO GŁOSOWANIA NA p, ROCHNE.
a Komisarz niech ujawni wyniki AUDYTU na Urzędzie po zmarłym śp. BOCZKOWSKIM,-bo w innym przypadku uznam PSL za organizacje przestępczą..

Obcy
Obcy
1 rok temu

Jeśli Wy mieszkańcy Gminy Szydłowo chcecie mieć kompetentnego, uczciwego, solidnego Wójta, którego kandydatura jest poparta doświadczeniem w samorządzie i pracą na rzecz Was samych, poprzez pozyskiwanie środków i realizację dla powiatu mławskiego to jedynym słusznym kandydatem jest Jolanta Karpńska. Nie jestem mieszkańcem powiatu mławskiego ale bacznie się przypatruje pracy Pani Karpińskiej i mogę tylko Wam powiedzieć, ze już Wam zazdroszczę, że będziecie mieć takiego profesjonalnego w każdym calu włodarza gminy.
Każdy rozsądny wyborca, który będzie się kierował rozsądkiem i perspektywą rozwoju gminy Szydłowo zagłosuje na Panią Jolę.
Wygrana w I turze mam nadzieję.
Pozostali kandydaci są jedynie tłem dla tej Pani.

Jagusia
Jagusia
1 rok temu
Reply to  Obcy

Obcy, nie wtrącaj się. Niech wybierają jak chcą, co cię to obchodzi.
Z jednym masz rację. Pani JK zaprowadziłaby nowy ład. To byłaby dobra zmiana dla gminy Szydłowo. Skończyłyby się stare, obrośnięte już mchem układy i układziki, a zaczęłaby się do.na zmiana. Gmina Szydłowo to przecież gniazdo PIS, a więc niech wójtem zostanie ktoś z PIS. Rząd poprze takiego wójta i pokaże ludziom, że to był dobry wybór. Pieniądze dla gminy z funduszy zewnętrznych będą się lały strumieniem niczym dla ojca Tadeusza.
Tylko i wyłącznie Pani Jolanta Karpińska na wójta.
Kobieta ma już znajomości u morona, a to bardzo ważne. Pamiętam zdjęcie rodzinne z tym długopisem. On wszystko podpisze dla Szydłowa, oczywiście jak pani Jola zostanie wójtem – pewne jak w banku 😛

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Jagusia

Jagusiu toż ty w innych komentarzach byłaś przeciwko Pani Joli K. Kto Cię do niej przekonał.

Jagusia
Jagusia
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Oj tam, oj tam… sarkazmu nie widzisz?
Wiem jak działa do.na zmiana i na pewno nie popieram PIS, więc pani Joli również, ale w tym wypadku gmina Szydłowo dopóki rządzi PIS by tylko zyskała.
PIS kocha swoich wiernych, mogą być mierni ale wierni.
Samemu UG Szydłowo i jednostkom podległym przyda się ostre wietrzenie, takie z porządnymi przeciągami, a nikt tego lepiej nie zrobi jak pisowiec.

ela
ela
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Penie jej prace załatwiła

Loool
Loool
1 rok temu
Reply to  ela

Trzeba sie najpierw nauczyć czytać, zanim sie kogoś o coś posądzi. Z komentarza Jagusi bije ironia jak woda ze dobrego źródła.

Dowcipniś
Dowcipniś
1 rok temu
Reply to  Obcy

Składam wniosek: głosujmy po urodzie i nie zwracajmy uwagę na płeć. Panie mogą głosować nie tylko na Panów i odwrotnie. Bez skojarzeń.
W ten sposób każdy będzie zadowolony chociaż w dniu wyborów, .potem będzie musiał się pogodzić ze stanem faktycznym. I nie będzie pretensji o charakter i dokonania. Wiadomo jaka była kategoria. Trudne do rozliczenia. Nikt nie będzie musiał ukrywać na kogo głosował.

historia
historia
1 rok temu
Reply to  Dowcipniś

ta uroda to niewskazana jednak, za dużo takich którzy są wstanie się przykleić do ładnej atrakcyjnej kobiety.
A jak się tak przyklei do wójtowej która ma męża to co? to dopiero byłaby „historia „

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  historia

Zawsze może się ktoś przykleić. nic z tego nie będzie jeśli druga strona nie chce. W zasadzie normalny stanu zajętego człowiek woli podróże , samochody, remonty, wykształcić dziecko.Uroda jest potrzebna na początku potem rozum żeby się godnie zestarzeć.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Są i tacy którzy dziwią się , że materialista, nieczuły. A jeśli ktoś miłość już ma i rozum to za każdym rogiem nowej nie wypatruje. Nawet jesli by go ,,capali”.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Obcy

Kompetentny, uczciwy, solidny Wójt i PIS to dwie sprzeczności – koń by się uśmiał.
Karpińska ma doświadczenie w samorządzie? – jakie? siedzenie na kasie w pko to nie doświadczenie w samorządzie.

MIESZKANIEC
MIESZKANIEC
1 rok temu

Nauczcie się najpierw pisać zanim zaczniecie komentować. Trzeba było kandydować a nie teraz się rzuciliście do internetu

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  MIESZKANIEC

Przyganiał kocioł garnkowi

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  MIESZKANIEC

My zbyt rozsądni aby kandydować. Jeden kandyduje taki co rozsądku i rozumu nie ma wcale.Nie będziemy go naśladować bo kandydatów na wójta byłoby pięćdziesiąt.Ciekawe czy każdego przyjmą jak założy komitet.

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu

Żaden wójt nie pisze wniosków o dotacje unijne, od tego ma ludzi. Ostatni np. Mława posadzono mnóstwo drzew, za unijne pieniądze, Radzanów parę milionów na odnowę rynku, Szydlowo…śpi.

Doli
Doli
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

I Szydłowo spało będzie bo tam siedza stare dziady w gminie i na niczym się nie znają jak po coś do nich pójdziesz.. wchodząc do jednej z Pań o godzinie 10 usłyszałem że muszę poczekać bo ona jeszcze nie włączyła komputera.. a pan zajmujący się wydawaniem pozwoleń na wycięcie drzewa nie ma numeru do leśnika i każe mi w internecie poszukać. Tak właśnie działa ta gmina i potrzeba tam kogoś z zewnątrz żeby coś tam zmienić a nie człowieka który od wielu lat klepał starego wójta po plecach i mówił że wszystko jest dobrze..

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Doli

I tak wszędzie w Gminie,w Szkołach. Jak z nimi rozmawiasz jeden odsyła Cię do drugiego i żaden nic nie może zrobić. Kłamstwo na krótkich nóżkach ucieka. Ilu ludzi te bractwo załatwiło.Wszyscy święci co niedziela w kościele.

Rodzic
Rodzic
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Bo nikt się wnioskami nie interesuje. W Nosarzewie Pani Dyrektor sama pozyskała pomoce naukowe za 75 tyś złotych ze środków unijnych Ale to wciąż mało, bo można więcej dobrego za te pieniądze zrobić. Trzeba być na tym skupionym i z determinacją dążyć do celu. Cel: wszechstronny i zrównoważony.rozwój Gminy

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Masz rację że Wójt nie pisze wniosków. Jednak to on decyduje czy chce się o coś ubiegać czy nie. Pracownicy tylko wykonują polecenia. Nie są od kierunków rozwoju gminy bo do ich wyznaczania jest Wójt i Rada Gminy. Pracownicy nie są od tego by decydować co się w gminie robi lub będzie robić.

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu
Reply to  Anonim

Jeśli wójt premiuje właściwie osoby pracujące i rozlicza te nie pracujące to jest postęp Ale ja sam kiedyś usłyszałem nie rób więcej niż Ci każą bo my też będziemy musieli więcej pracować. Zrobiłem ale się nie opłacało bo nagrody i dodatkowe pieniądze dostał ktoś inny. To zabiło moją inicjatywę w pracy. Proponowano mi układy ale przekraczały przykazania Boże. Choć nie jestem bardzo wierzący pewnych zasad się trzymam.Nie mogę na niektórych patrzeć wiedząc co robią na co dzień. Brr

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pyzdra

Niestety standard wszędzie. Tylko „dupokrytki” wszyscy szukają. A najlepiej zawsze mają ci co cicho siedzą i przytakują. A jak coś im się nie podoba to coś pomruczą pod nosem albo wrzucą kolegę/koleżankę na minę nieśmiertelnym „Trzeba coś powiedzieć” i dalej cichutko siedzą i są „niekonfliktowi” i wygodni dla władzy jakakolwiek ona by nie była

TDe
TDe
1 rok temu

Czy któryś z kandydatów ogłosił jaki ma plan na najbliższą kadencję. Czym chce się zająć? Jakie są priorytety?

Alicja
Alicja
1 rok temu
Reply to  TDe

Będzie czwarty kandydat. Dyrektorka sp z Nosarzewa

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Alicja

To fajna i rozsądna kobietka. Będę się za nią modlić.Niestety jest zbyt rozsądna aby startować i zdrowie już nie te.Ale byłaby dobra, projektów można się nauczyć , dyplomacji i kultury nie

Alicja
Alicja
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Jak tu połączyć modlitwę z dyplomacją? Bez sensu…

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Alicja

Modlę się żeby wygrała, jakby była taka możliwość, a znając Panią Marzenę Kołecką doceniam kulturę osobistą i dyplomację. Ta Pani nie startuje dla wiadomości wszystkim i i akiś dodatkowych komentarzynp o powinowactwie itp

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Alicja

Myślę że nie. Myślę że PSL namaści Rudnickiego. Mam nadzieję tylko że tym razem podpisów poparcia w szkołach nie będą zbierać

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Toż oni tam tak zakłóceni,,że niektórzy zaświadczenie, że na covid chorzy a może i akty zgonu własny.Cha cha

Matylda
Matylda
1 rok temu
Reply to  TDe

Jak to czym? urzędowaniem to chyba oczywiste..

Neti
Neti
1 rok temu

Tak tak oczywiście trzeci kandydat jest w ogóle cudowny. Nie ma czym zasłynąć tylko oczernianiem wójta który nie żyje i to jest jego pomysł na kampanię dla siebie i to byłoby na tyle. Pomocników ma też godnych siebie, nie ma co. Chcą władzy za wszelką cenę.

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu
Reply to  Neti

Potrafisz odróżnić krytykę od oczerniania, zdaje się że nie. Krytyka się skończyła w chwili smierci. Nie dajesz spokoju Ś.P wójtowi,niech spoczywa w spokoju. Źle cię wychowano.

Rozsądna
Rozsądna
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Tu mówimy o wyborach wskazując wady poprzedniego kandydata i czekamy na programy wyborcze obecnych. Z tamtej kadencji nie chcemy wiele kontynuować .Może nie wiem o czymś co było wyjątkowe, na pewno coś było ale potem te kłótnie o stanowiska, zatrudnianie rodziny i znajomych przyćmiło te dobre rzeczy. A niektórzy chcą jechać na ,, namaszczeniu” którego Wójt nie zdążył zrobić i które nie jest właściwe bo nic nie wnosi oprócz kontynuacji tego co było.

Emancypantka
Emancypantka
1 rok temu
Reply to  Neti

To może Pani Jola jednak.

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu

Pani Uśmiech Jolanta miła sympatyczna, jak z obrazka. Tylko czy nam potrzeba ,pani z obrazka? Tu trzeba mocy, konsekwencji i wytrwałości by naszą zachwaszczoną gminę, doprowadzić do kultury. Lata zaniedbań, nic nie robienia, pozorowanych działań, to wielkie obciążenie. Dam przykład, najkrótsza droga Dębska do Krzywonosi największego pracodawcy w gminie, jak wygląda? Droga z Szydłówka, droga w Marianowie, droga z Giedni do Pawłowa. Wielki wstyd.

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Poznałem Panią Jolę przy okazji pisania projektów unijnych w kierunku rolnictwa. Miła profesjonalna obsługa, bez humorów i kręcenia, uroda była jej dodatkowym atutem. Wydaje mi się, że ma w sobie ogień do działania i może nim zarażać innych. Takich osób nam trzeba w Gminie Szydłowo.

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu
Reply to  Pyzdra

Urodą zupy nie okrasisz…

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Ladna nie oznacza głupia, a brzydka nie oznacza mądra. Nie jest też miss ale przynajmniej nie odstrasza. Uroda to coś co przyciąga , potem poznajemy człowieka. Czasem wiele lat.

Iga
Iga
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Uroda faktycznie przyciąga, niektórych ciut za mocno….. .

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Iga

Starszych mężczyzn urodą przyciąga wiele kobiet. Nie jej wina, że ma trochę urody i wdzięku. Te cechy wielu osobom w miarę ładnym przysparzają kłopotów .

Obserwayor
Obserwayor
1 rok temu
Reply to  Iga

Czy ktoś wie czyja uroda przyciąga do UG kandydata z Trzcianki?

Obserwatorka
Obserwatorka
1 rok temu
Reply to  Obserwayor

W pytaniu zawiera twierdzenie. Czy aby miec z kimkolwiek kontakt ze względu na urodę jak Obsewayor twierdzi trzeba startować na wójta ? Taki sposób myślenia jest conajmniej śmieszny bo nawet nie żenujący

Rozbawiony
Rozbawiony
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Jaka uroda haha

Feniks
Feniks
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Zgadzam się. Tylko tutaj są tzw radni. Bardzo mnie interesuje czy ktokolwiek z nich wystąpił z jakąkolwiek propozycją. Co do śp.wójta- nie mówi się źle o zmarłych, więc nic nie mówię. Z kolei ci kandydaci – żaden z nich ( tak naprawdę) nie naprawi tej instytucji. Jeżeli trzeba wybierać mniejsze zło-to tylko Jolanta Karpińska.

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu

Najważniejsza rzecz dla Szydłowa to plan zagospodarowania, naprawdę nie ma ważniejszej ! Kompletnie zawalony, tylko dzięki takiemu planowi można zatrzymać chlewnie i kurniki. NIC nie zrobił nasz sportowy kandydat, by ten plan stworzyć. Stworzył za to sobie, dojną krowę o nazwie „Korona”, i doił ją na wszelkie możliwe sposoby.

iza
iza
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Nie tylko ,, Korona’ ‚, straż pożarna, kilka fakultetów w szkole. A teraz wymyślił,że tyle samo zarobi jako Wójt,, pożyteczny” dla innych więc czemu nie?

Prezes
Prezes
1 rok temu
Reply to  iza

Łubu dubu…. łubu dubu….
Niech nam żyje ……..

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Kurniki może zginą śmiercią naturalną , jest ptasia grypa a co za tym idzie zwolnienia. A co z ludźmi? Jeszcze świński pomór i z głowy.Nikt nie zastanawia się co dalej i nikt nie chce się dzielić tym co ma. Choć czasem ma do syta. Dzieci mają po pięć lat, a oni na mieszkania zbierają. To wstyd kiedy inni nie mają za co żyć.Potem do kościoła idą w nowych ubraniach kupionych w chwilowo otwartych galeriach. Im jestem starszy tym częściej uważam, że do kościoła,, pierwszy szatan idzie”

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu
Reply to  Irek

Kurniki nie zginą, ten biznes będzie si3 kręcił, ten pomór chwilowe turbulencje. Kurnikarze na tym tylko zarobią.Bogacze dostaną kasę od państwa. Pomaga im wojsko, nawet wieżniowie. Niech wlasciel kurnika sam wyciąga martwe ptaki, a potem zakopie przy domu na swoim ogródku. Tylko co ma kurnik wspólnego z kościołem? Trzeba być nieźle rąbniętym, by takie skojary łapać.

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

A co ma pasowanie na wójta z mszą w kościele? Powszechnie stosowana praktyka gdzie wysoki urzędnik tak odbiera pasowanie. W myśl poprzedniej wypowiedzi chodzi o zakłamanie i podłość ludzką. O to, że na codzień można robić źle i udawać świętego

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Spokojnie . Będzie nowy wójt będzie i plan zagospodarowania „odpowiednich osob” .

Rodrigo
Rodrigo
1 rok temu

Sportowiec do własnego interesu, nic poza tym. Nic nie wniósł do rozwoju gminy, tylko przytakiwał i służył. Gmina Szydłowo jest w czar… d… . Brak oczyszczalni ścieków, (Wieczfnia są dwie) Beznadziejnie mało środków unijnych pozyskanych. Jesteśmy na szarym końcu, w porównani, z sąsiadami. Strzegowo 12 razy więcej. Gdzie on był, a był u władzy. I tą nieudolną władze trzeb, zwyczajnie przepędzić na cztery wiatry.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Czysta prawda. Ale zawsze był gotów powiedzieć: Damy radę panie Wójcie. Niezależnie o co chodziło. I w zasadzie tyle miał do powiedzenia przez tyle lat bycia radnym. Ile to już? 10? I zawsze przewodniczący komisji oświATY. Czyli extra kasa co miesiąc. A teraz w 2 komisjach. Jedna to za mało.

Zosia Samosia
Zosia Samosia
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Nawet w szkołach nie promowano pisania projektów unijnych. Byli chętni. Tyle lat nie pozyskiwano środków możliwych do wzięcia. Wszyscy czekają na gotowe pieniądze z nadgodzin i dodatkowych prac w Gminie. Pani Jola to chociaż ma pojęcie o projektach bo w agencji restrukturyzacji rolnictwa pracuje i wie o czym mowa i skąd ubiegać się o pieniądze. Podstawiony nauczyciel wychowania fizycznego ma podtrzymać istniejące układy.trzeci kandydat może się dostosuje. Nie o same drogi chodzi i chodniki. Tylko o rozwój zrównoważony.

TDe
TDe
1 rok temu
Reply to  Zosia Samosia

To, że Pani JK pracuje w ARiMRze nie czyni jej Bogiem projektów. Tak się składa, że w ARiMR są gotowe wnioski do.uzupelniania i ARiMR wydaje decyzję. Kompetencyjnie żaden kandydat nie pasuje na to stanowisko

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  TDe

Inni ludzie są zbyt rozsądni i nie chcą startować.Większość projektów ma gotową dokumentację. Trzeba się kształcić żeby umieć ją wypełnić. Rządzić jak się okazuje może każdy, rolnik, nauczyciel wychowania fizycznego i pracownica ARiMR.

TDe
TDe
1 rok temu
Reply to  Irek

Irek, ludzie jak wybiorą tak będą mieli. Obecnie jest nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027 także jest nowe pole do popisu (nie mylić z pisem). W każdym razie nie tylko w Szydłowie ale w całej gminie jest co robić. Wymiana pieców,fotowoltaika, internet światłowody POPC, już nie wspomnę o drogach i o rozwoju regionu.

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  TDe

Tak wiem ale tu głównie ludzie walczą o stołki. Rudnicki nie ma pojęcia co on chce zrobić i co można zrobić. Wystawili go aby wszyscy znajomi utrzymali się ,,przy korycie”. Gorszego kandydata nie ma i tak mu uszykowali spokojne lądowanie na stołku nauczyciela wf,techniki ,wdż, Nadal ma funkcje radnego prezesa klubu ,, Korona”. To człowiek wybuchowy, nie szanujący innych. Czy takiego kandydata nam trzeba?
Projekty realizuje na własnym podwórku, huśtawka dla dzieci, basen.

Ziomek
Ziomek
1 rok temu
Reply to  TDe

No tak pasował tylko jeden. Po co Wam wójt.? My mamy dobrego w Mławie. Przyłączyć Szydłowo do Mławy i po sprawie.

Ela z Szydłowa
Ela z Szydłowa
1 rok temu
Reply to  Ziomek

Dla mnie na początku jeden jest wykluczony MR. Reszta się okaże!

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Niech dalej gra w piłkę ale najpierw się odchudzi.

Feniks
Feniks
1 rok temu
Reply to  Rodrigo

Jeżeli pozyskiwanie środków unijnych i innych powierza się osobie , która niezbyt grzeszy inteligencją – no to efekty są takie , jakie są.

OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY
1 rok temu

NAJLEPIEJ WYCHODZI WAM OCZERNIANIE . PISZĄC TAK , SOBIE WYSTAWIASZ OPNIĘ I WIDAĆ ,ŻE MIERZYSZ SWOJĄ MIARKĄ . CZY MASZ NAPRAWDĘ CZYSTE RĘCE I SUMIENIE? BARDZO WĄTPIĘ

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  OBIEKTYWNY

Jeśli jedna zawistna osoba tak pisze to oczernianie więcej to trzeba zastanowić się , ile w tym prawdy droga koleżanko polonistko, kandydata od wychowania fizycznego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  OBIEKTYWNY

A powiedz „Obiektywny” co tu jest oczernianiem? Oczernianie to jak sie mówi nieprawdę. A tu sama smutna niestety prawda.

Kacper ;)
Kacper ;)
1 rok temu

Korona Szydłowo to duma gminy z osiągnięciami i wieloma sukcesami. Promują sport i zachęcają dzieciaków do wysiłku fizycznego. Szczerze powiedziawszy gdyby nie ten klub nikt w Polsce by nie usłyszał nigdy o takiej miejscowości jak Szydłowo

Ela
Ela
1 rok temu
Reply to  Kacper ;)

I tu jest miejsce trenera MR a nie jako wójta. Trudno żeby cała Gmina ,za piłką nożną biegała”. Chleba z tego nie będzie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ela

I tak już mamy języki do pasa……
do kolan chyba nam nie wypada?

I gazety wezmą nas na języki

Maciej
Maciej
1 rok temu
Reply to  Ela

I tak już mamy języki do pasa…..
do kolan chyba nam nie wypada?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ela

Taki z niego trener jak z koziej …… trąba. Jakby nie ten drugi i zaangażowanie chłopaków grających to g.. by było a nie zespół. A kasą się z nimi nie chciał dzielić

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kacper ;)

ot dopiero, spuścizna

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Wiesz dzieci wierzą nawet w świętego Mikołaja W zasadzie trener jest w trzeciej fazie tego świętego:wygląda jak święty Mikołaj.Nic dziwnego,że dzieciom się podoba.

KWK
KWK
1 rok temu

Obrzydliwe jest to oczernianie. Każdy z kandydatów zasługuje na szacunek. Przestańcie oczerniać i pluć jadem i kłapać tymi pyskami. Osoby, które rzucają takie bezpodstawne zarzuty powinny ponieść konsekwencje!

Julia
Julia
1 rok temu
Reply to  KWK

Każdy ma taki szacunek na jaki zasłużył pokazując się w środowisku. Niestety nie da się odwrócić kota ogonem. ludzie nas widzą i oceniają cały czas. Zgadzam się ,że każdy powinien ponieść konsekwencje a w naszej gminie skazano kilka osób na banicję bez wyroku i dowodów rzeczowych na podstawie pomówień.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  KWK

Jak ktoś się decyduje na kandydowanie to niech się liczy z tym że ludzie będą komentować. A prawda zazwyczaj najbardziej boli. Pokaż jeden bezpodstawny zarzut?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  KWK

to są właśnie konsekwencje dotychczasowego postępowania tych ludzi co startują w wyborach. In blanco się nie głosuje.
Przyjaciół jakoś mało a też mogą się wypowiedzieć przecież.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nic nie powiedzą, bo jeśli nie wygra boją się ,że spotka ich kara za to ,że popierali kogoś innego. Sami przecież są zawistni i mściwi. Myślą,że ktoś będzie poświęcał czas ich kiepskim i miernym,,osobowościom” albo,,osobliwościom”. Kochani ludożercy inni ludzie też mają siedzenie czytaj List do ludożerców.

TDe
TDe
1 rok temu

Pani Karpińska nie startuje z ramienia PiS? Nie należy już do partii? Wstydzi się ?

xxxx!!!!!
xxxx!!!!!
1 rok temu
Reply to  TDe

Baju—baju !!!! słuchając ciebie będziemy w raju jak wygra. ***** *** :!!!!! to SZYDŁOWIANIE, zobaczą gruszki na wierzbie !!!!

TDe
TDe
1 rok temu
Reply to  xxxx!!!!!

Moja wypowiedź składa się z trzech zdań pytających. Nie rozumiem o co zarzut?:) Wg mnie jeśli Pani JK jest z PiS to powinna stratować z takiego komitetu. Tyle w temacie 🙂

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu
Reply to  TDe

Może nie musi. Nie znamy przepisów.

Ela z Szydłowa
Ela z Szydłowa
1 rok temu
Reply to  TDe

O to chyba ,że sam nie wiesz czego chcesz!

Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Stul dziób Ela bo ewidentnie nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu
Reply to  xxxx!!!!!

Pewnie nie będziemy ale może ukróci istniejące układy . Trzeba popatrzeć jak się urzędnicy w Urzędzie Gminy boją i nauczyciele też

Janosik z Szydłowa
Janosik z Szydłowa
1 rok temu
Reply to  TDe

Tylko krowa nie zmienia zdania. Może chciała dobrze ale jak zobaczyła od środka to zdanie zmieniła. Nie będzie młoda kobieta biegać ze starymi kolesiami i psuć sobie opinię. Popieram’

TDe
TDe
1 rok temu

Jeśli faktycznie Pani JK już nie jest członkiem PiS to w pełni popieram 🙂

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  TDe

Wierzysz w to? Stołków bezpartyjni nie dostają….
Resztę sobie dospiewaj.

TDe
TDe
1 rok temu
Reply to  Anonim

Nie chcialem pisać tak dosadnie dlatego mój komentarz byl ironiczny o niepopiersnie PiSu 🙂

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonim

Może to jest tak ,że stołek dostała jak była w partii ,a teraz się wypisała, albo jest tam ,,martwą duszą”nie opłaca składek i nie chodzi na zebrania.Też jedną taką Panią znam z PO która załatwiła z partią przesunięcie trasy E7 z terenu własnej posesji.
W życiu trzeba być lwem i lisem czasami aby coś dla siebie ugrać. Pogratulować młodej dziewczynie odwagi, bo pracować i bawić się z politykami ciężka sprawa. Trzymam kciuki

Rozbawiony
Rozbawiony
1 rok temu
Reply to  TDe

Zwykła zagrywka Pani Jola to pisior pierwszej klasy i kłamie jak cała ta banda pisiorów

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

ja je**e ile w Was jadu… Wygra ten kto dostanie więcej głosów! Po co te oczernianie jednej, drugiej czy trzeciej osoby startującej? ogarnijcie się..,

ania
ania
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Żeby wygrał właściwy kandydat, taki który coś sobą reprezentuje a nie taki który kontynuuje złe praktyki poprzednika.

Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy
1 rok temu

Juz lepsza Karpinska niz tych dwóch Panow. Może w końcu skonczy się ten cemnogrod w którym nie ma miejsca dla innych ludzi spoza Szydłowa i Nosarzewa. Może w końcu potrzebna jest jakaś zmiana aby w końcu zapanował lad nie tylko w gminie ale i w przynaleznych do niej jednostkach. Proszę mi powiedzieć który z Panów będzie w stanie pozyskać np. środki z roznych dodatcji czy zrobić coś dla innej wioski tak jak Ona? ZADEN……będzie tak jak do tej pory obiecanki ! Naszej gminie jest potrzebna osoba która skonczy układy i znajomości w gminie i skonczy obsadzanie się tylko rodzina i znajomymi.

Anonimus
Anonimus
1 rok temu

Pani Karpińska jak do tej pory dla gminy Szydłowo nie pozyskała żadnych pieniędzy. Nie może poszczycić się osiągnięciami takimi jak inni członkowie Zarządu Powiatu, którzy mogą być dumni, że gminy, w których mieszkają takie pieniądze od rządu otrzymały. Pani Jola zajęta jest raczej własną karierą i politycznymi aspiracjami. Jej wiedza na temat gminy jest niewielka. Nie ma doświadczenia w pisaniu wniosków o dofinansowanie, nigdy nie pełniła funkcji kierowniczych w samorządzie. Nie była także radną gminny lub sołtysem. Nie zna więc specyfiki terenu na której włodarza startuje. Nie pracowała z jej mieszkańcami i nie zna terenu oraz problemów jakie w gminie występują. Dotychczasowe jej wyniki w głosowaniach w gminie Szydłowo też nie powalają. Są zdecydowanie zbyt małe by myśleć o wygranej. Jedyną nadzieją dla tej Pani jest poparcie Komisarza jakiego wprowadził do gminy po śmierci poprzedniego Wójta -PIS. ( co ciekawe PIS powołał komisarza z Mławy totalnie lekceważąc miejscowych członków swojej partii z których pewnie taka osoba mogła być wyłoniona). Być może mimo pandemii uda się Komisarzowi zorganizować kilka spotkań i poprawić notowania. Co jednak nie gwarantuje zwycięstwa. Gdyby tak się jednak stało gmina Szydłowo zyska tylko tyle, że zmieni się układ PSL-owski na układ PIS-owski nie opierający się jednak na mieszkańcach gminy Szydłowo jak to było dotychczas lecz na układzie mławskim.

Radni
Radni
1 rok temu
Reply to  Anonimus

A czym niby Ci członkowie mogą się poszczycić? Odwiedzajac dość często gminę nie było mi dane usłyszeć o jakichkolwiek ich zasługach. Każdy z tych kandydatów musi poznać gminę i mieszkańców „od środka”. Było dane mi współpracować z p. Karpinska i w pozyskiwaniu środków oraz pisaniu wniosków idzie jej naprawdę dobrze. Także wasza gmina może zyskać nie tylko trzeźwa patrzaca osobę na problemy w gminie ale tez neutralna która nie obstawi się znajomymi i rodzina. A roszady przydadzą się w tej gminie.

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  Radni

No dobrze proszę podać jaki wniosek, do jakiej instytucji o jakie dofinansowanie ? Dla jakiego samorządu i jaka była maksymalna kwota dofinansowania ? Termin składania wniosków ? Skoro pisaliście razem to na pewno to wiesz 🙂 Proszę nie powoływać się na wnioski złożone przez powiat bo je akurat piszą pracownicy wydziału infrastruktury 🙂 Wnioski rolników też odpadają bo one nie mają nic wspólnego z samorządem.

Janosik z Szydłowa
Janosik z Szydłowa
1 rok temu
Reply to  Radni

Na razie jest wybierany wójt. Potem przyjmiemy do gminy osoby mające kwalifikacje do pisania projektów. Nikt tu nie będzie pisał z kim i gdzie projekty pisze , wystarczy, że w Gminie śledzą kto z kim rozmawia. Ludzie są zaszczuci przez tych co władzy nie chcą oddać bo boją się o siebie a nie los Gminy i jej mieszkańców.

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu
Reply to  Anonimus

Myślę ,że ta Pani pomogła wielu rolnikom pozyskać pieniądze dla własnych gospodarstw rolnych to też rozwój gminy. Skoro nie pracowała na innych stanowiskach przy pisaniu projektów nie mogła do tej pory pozyskiwać takich pieniędzy. Nikt prywatny nie podłączając się pod Urząd Gminy nie może napisać żadnego projektu dla gminy.Wiem bo próbowałem. Kwestia projektów też jest szeroka ,są projekty miękkie z Kapitału Ludzkiego człowiek najlepsza inwestycja skierowane do dzieci w szkole, zajęcia pozalekcyjne, dokształcanie dorosłych , zakładanie firm usługowych, są projekty twarde na inwestycje, budowę dróg, sal sportowych itp. Pisanie projektów wymaga doświadczenia i współpracy.Pani Jola chociaż wie o co chodzi. Trudno, żeby jako Wójt pisała projekty. Żaden Wójt tego nie robi i nikt z ulicy nie przyjdzie projektów pisać. Skoro Pani jola nie ma w tym zakresie kompetencji żadnych to jakie mają dwaj pozostali kandydaci: jeden rolnik drugi nauczyciel? W życiu nie widzieli nawet takiej dokumentacji. Poczekajmy na programy wyborcze.

TDe
TDe
1 rok temu
Reply to  Pyzdra

Przecież są specjalne usługi, które od A do Z napiszą projekt także trochę bredzisz z tym, że nikt prywatny nie może napisać projektu. Chyba, że masz co innego na myśli to przepraszam. W każdym razie na te stanowisko potrzebna jest osoba przedsiębiorcza, która otoczy się kompetentnymi osobami. A swoją drogą Wójt też może rozpisac projekt a nie tylko wyglądać 🙂

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  TDe

Nie rozumiesz byłym władzom projekty się nie opłacały ,bo trzeba pilnować ludzi żeby chodzili na zajęcia, pilnować aby robotnicy skończyli projekt. Po co sobie robić dodatkową robotę skoro płacą za etat. Wójt wolał się na starość pobawić niż robić sobie i innym dodatkową robotę. Obstawiony swoimi i tak wybory wygrywał. Za przychylność w załatwianiu rożnych spraw. Firmy zewnętrzne piszą projekty za pieniądze i po zgłoszeniu się do nich. Skoro nikt tego nie pilnował to skąd te projekty miały być?

Pyzdra
Pyzdra
1 rok temu

Święta prawda. Ta pani ma układy w funduszach unijnych niech z nich korzysta na maxa.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Pyzdra

Pewnie w samej Brukseli. Ha HA HA

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Wystarczą w Polsce. Aby dostać pracę w Szydłowie wystarczyła przychylność wójta? Nie trzeba Brukseli?

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Wszystko po znajomości ręka rękę myje.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Nie umyje, bo z rych postow wynika ze te rece kandydatow sa bardzo brudne.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Rudnicki to taki pewny wygranej że już sobie samochód nowy kupił żeby jako wójt nowym się wozić. A może będzie jeździł jak w poprzednich wyborach i płakał że go na kredyt nie stać będzie jak go nie wybiorą

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Oj tak, to jego sposób na pozyskanie głosów w wyborach. Teraz opowiada, że kandyduje na wójta, bo musi chronić swoją żonę przed zwolnieniem.

Ela
Ela
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

I dzieciom mieszkania kupić.Taki ma pomysł na rozwój….

Adwokat Diabła
Adwokat Diabła
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

W zasadzie facet dał się wystawić na opluwanie wielu ludzi co go znają. Mało tu czytałem dobrych komentarzy o nim a przecież oprócz tych złych powinny być i dobre. W końcu tyle lat pracuje z ludźmi. Piszcie co zrobił dobrego skoro namówiliście człowieka do startowania w wyborach. Brońcie go bo się facet załamie.

Kaca
Kaca
1 rok temu

A kto to w ogóle Rochna? Taki świetny że nikt go nie zna z żadnych zasług dla gminy.No chyba że ma co innego na koncie, „zasługi” ale zupełnie inaczej rozumiane.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Kaca

Przewodniczący Rady Gminy Szydłowo poprzedniej kadencji.

Myśl
Myśl
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A co Rochna zrobił dla gminy Szydłowo? Chlewnie i smród

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Myśl

Wolę mojego mieszkańca z chlewnią niż obcego z kurnikami.

Pracownik kurników
Pracownik kurników
1 rok temu
Reply to  Myśl

Przepraszam kurniki i chlewnie dają miejsca pracy wielu prostym ludziom co pozwala na utrzymanie ich rodzin. Żadnych innych inwestycji w gminie nie było, dobrze więc że powstały te miejsca pracy. Dziś jest ptasia grypa i zwolnienia w kurnikach. Kto da tym ludziom pieniądze na życie. Jeśli mieszkasz na wsi to zawsze tam śmierdziało gdzie zwierzęta i to normalne. Jak Ci nie pasuje kup sobie odświeżacz powietrza.

Władek
Władek
1 rok temu

dokładnie , co mają wyprawkę zabrać: kury? One już do do utylizacji poszły. A z ludźmi co? Na wójta wszyscy? Stanowisko jest jedno i raczej ci startować na nie nie będą.
Była taka pani co mówiła „jest zima to jest zimno”.
zatem jest wieś to śmierdzi, a nawet co to za wieś co nie śmierdzi?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Myśl

To rozumiem żeś z miasta przyjechał skoro ci świnie u rolnika przeszkadzają. Może jeszcze koguty za głośno pieją i obornik z pola na wiosnę czuć za bardzo na pański nosek?

Zuzia
Zuzia
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo- może to słoik z miasta?

Obserwatorka
Obserwatorka
1 rok temu
Reply to  Myśl

Czy Pan jest Pan sąsiadem Pana Rochny? A drugie pytanie jest następujące. W jaki sposób Pan zarabia? Rozumiem ze Pan pracuje przy produkcji perfum. Dodam tylko ze jako osoba która zna Pana Rochne wiem ze ta chlewnie i smród prowadzi przez 30lat wiec raptem Pan się czepia o to teraz?

Anonimus
Anonimus
1 rok temu
Reply to  Kaca

Wystarczy przejrzeć sesje Rady Gminy Szydłowo z ostatnich lat by się przekonać że Pan Rochna jako jeden z niewielu radnych wnosił uwagi czy pytania dotyczące funkcjonowania gminy. Co zrozumiałe nie mogło to podobać się urzędującym władzom.
Nie można tego powiedzieć o Panu Rudnickim, który poza kilkoma uwagami co do finansowania Korony Szydłowo (której jest Prezesem) i drogi w swoim okręgu wyborczym nie miał nic do powiedzenia przez cały okres dość długiej swojej działalności jako radny. Być może nie posiadał wystarczającej wiedzy lub bał się o posadę swoją i żony, które niestety uzależnione były od Wójta.
Ps. Zainteresowane osoby odsyłam na stronę Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Szydłowo można obejrzeć, posłuchać i samemu wyciągnąć wnioski.

Adwokat Diabła
Adwokat Diabła
1 rok temu
Reply to  Kaca

A co miał zrobić skoro musiał cicho siedzieć. Za każdy objaw niesubordynacji wójt ,,obcinał głowy”. W zasadzie dobrze, ze przeżył i wielu innych też miało to szczęście. Jednoczmy się aby zło znów nie wygrało!

Kuba
Kuba
1 rok temu

Sprytne posunięcie Pani Joli.
Widocznie ma dobre rozeznanie w terenie i wie, że jakby startowała z ramienia PiS, to na samym starcie byłaby spalona. Zakładając własny komitet uważa, że ma większe szanse, ale chyba nikt się nie pomyli i nie uzna tej pani jako apolityczną, bo wszyscy doskonale wiedzą, dlaczego jest w zarządzie powiatu, dlaczego dostała stołek, że startowała w wyborach do parlamentu z ramienia PiS, że pozowała do zdjęć z Dudą.

abuK
abuK
1 rok temu
Reply to  Kuba

Z choinki się urwał… co za ujma , przecież PiS miało najwiecej głosów w naszym powiecie, więc dlaczego ma być spalona. Myśle że Pani Jola ma duże szanse na wygraną, zobaczycie…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Rudnicki to znowu będzie tylko Szydłowo i nic więcej. A gmina to nie tylko Szydłowo

Last edited 1 rok temu by Anonimowo
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Rudnicki najlepszy. Nikt tak sportu w gminie nie rozwinie jak on. Popatrzczcie na Koronę Szydłowo!!! I to wszystko robił tyle lat społecznie, a nie jak inni tylko kasa się liczy.

Piłkarz
Piłkarz
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Tak jest. I to nie prawda że te 130 tysięcy co roku które Korona dostawała to brał dla siebie. NIEPRAWDA, Dzielił się przecież z Wójtem, Majonezem. I chłopakom nawet banany kupował. Taki chojny był. Wiem, sam jadłem.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Piłkarz

No chyba nie same banany jedliście skoro Korona Szydłowo na same wyżywienie przez ostatnie trzy lata wydała 47 tys. złotych z budżetu gminy.

xxxx!!!!
xxxx!!!!
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

To wyzywienie, to tylko taka przykrywka, kasa szla dla zawodnikow, przeciesz nie beda grac za darmo, kiedy w powiecie pilkarze, wszedzie zarabiaja kase, ktora jest z budzetu gminy.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  xxxx!!!!

Jeśli masz taką wiedzę do powinienieś zgłosić to do prokuratury. Bo poświadczanie nieprawdy w dokumentach to sprawa dla prokuratora. A w dokumentach rozliczających dotację na bip.szydlowo-maz.pl ani słowa o wynagrodzeniu graczy nie ma. A „przykrywka” to oszustwo po prostu. A kto ma wiedzę o oszustwie i nie powiadomi prokuratury sam może być pociągnięty do odpowiedzialności więc się zastanów zanim coś takiego napiszesz.

Janusz z Szydłowa
Janusz z Szydłowa
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Już się boję, że zgłosisz do redakcji. Szybko zasuwam rolety, gaszę światło i koniecznie komputer. Nie wychodzę z domu przez kilka dni, żeby po minie nikt nie rozpoznał, że to ,,mój syn” pisał, Ilu by to zrobiło żeby ukryć prawdę?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Masz trochę złe informacje. W latach 2018-2019, czyli w ciągu dwóch lat wydał prawie 50 tysięcy złotych. Tylko nasuwa się pytanie, dlaczego żaden wniosek składany o dotację, ani też uchwała rady gminy nie przewiduje przeznaczenia jakichkolwiek środków pieniężnych na wyżywienie? Może pan Prezes Korony odniesie się do tego?

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Piłkarz

Chyba najwięcej kosztowało utrzymanie Majonez.. Kolejny przydupas który byłego wójta i jego żonę do Warszawy samochodem służbowym a czasem i swoim do warszawy woził. Odwdzięczał się za przyjęcie do pracy i za inne rzeczy związane z przysługami koleżeńskimi.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Prawda. Tyle kilo wyżywić i napoić to budżet większej gminy może nie wytszymać

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

No właśnie. Co inni kandydaci poza Rudnickim zrobili dla Gminy?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

A co Rudnicki zrobił poza tym co zrobił dla Rudnickiego?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Rudnicki w okresie bycia radnym nie zrobił nic poza zapewnieniem sobie przetrwania, a jego udział w wyborach to akt desperacji.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Podpieranie się tym ,że nie mogę być zwolniona/zwolniony bo mam kredyt, dzieci , żonę jest żałosne. A potem patrz nowy samochód kupił , mieszkanie. Prawda każdy może kupić ale niech głupstw nie opowiada.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Mławianka

To prawda, naobiecuje czegoś a później i tak robi ludzi w balona. A pieniądze? W jakiś cudowny sposób zawsze się znajdują i już na kredyt nie brakuje. Ale jaki człowiek takie i zachowanie

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Rudnicki robił co mu kazali. Przez jego umysł nie przeszła, żadna błyskotliwa myśl co mógłby zrobić on sam. Kazali grać na boisku grał, kazali grać w zespole muzycznym w Gimnazjum grał,kazali mu kogoś opluć opluł. Taki geniusz.

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nie pytaj się co Gmina może zrobić dla Ciebie zapytaj się co Ty możesz zrobić dla gminy. Jeśli nie jesteś wójtem ,,NIC” bo Cię do niczego nie dopuszczą ,żebyś nie miał szans wygrania w następnych wyborach ze względu na zaradność i inicjatywę. Znam kilku takich przegranych w różnych Gminach powiatu mławskiego Dlatego większość pisze prawdę pod pseudonimami. Nie wyjdzie na ulicę i nie będzie krzyczeć aby ktoś doniósł.

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Rudnicki robił dla siebie i swojej rodziny. Jak wszyscy normalni ludzie. Żadnej w tym ideologii i poświęcenia. Inni też się poświęcali ale nie mieli układu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Irek

Można robić normalnie i nie być przy tym szują

Irek
Irek
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ja też nie lubię Rudnickiego za to kim jest i jak się zachowuje.Opętany przez przydupasów. Wmawiają mu, że najładniejszy i najmądrzejszy w Gminie. Ani jedno, ani drugie. Normalny ale chciwy, zalękniony o byt. To co robi jest niesmaczne i oby mu się ,,zęby omckły”. Bo jeśli nie to będzie katastrofa dla niego.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu
Reply to  Irek

Z wypowiadaniem się publicznie też ma problemy

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Okazuje się ,że nie można. Starsi ludzie Ci powiedzą ,że uczciwą pracą garba można się dorobić.W moim wieku też to wiem. Lepiej robić swoje i nic więcej.Przynajmniej zawodu nie będzie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Pani Joli to nawet niegodzien butów czyścic

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Ta pani to nie ma przede wszystkim takich butów. Co to za kandydatką. Może tylko serwetki wyszywać i rosół gotować.

Maria
Maria
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Razem z Cicholską specjalistką od wszystkiego 🙂

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Może będzie mądra i nie da się tak kierować i okrywać hańbą jak kandydat Rudnicki, który robi co mu każą.

Wiesniak
Wiesniak
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Jeśli p J. K. wygra to będzie kolejnym pisowskim czynownikiem. Ona już jest sterowana a jak się postawi to mąż od razu straci pracę. Tak więc…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Taki społecznik. W gminie w dwóch komisjach siedzi żeby z dwóch kasę zgarniać. A jedyne co potrafi to Tak jest panie wójcie. A jak mu pytanie dali to nawet z kartki na sesji nie potrafił dobrze przeczytać

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Nauczyciele wychowania fizycznego muszą chodzić parami . Jemu parę zabrano do Nosarzewa. A przecież jeden umiał pisać a drugi czytać. Obydwaj niemowy.Taka też będzie jego kadencja niema. Gdzie ten chłop co załatwi. Nie wszędzie da się powiedzieć,, dobrze….”. Toż to wstyd dla Gminy.
;

Roch
Roch
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jak ktoś jest dobry w w sporcie to nie znaczy że jest dobry we wszystkim…

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Roch

A niby w jakim on sporcie jest dobry? Słyszałem nawed, że jedna pani narzekała że się nawet w kantorku wf nie sprawił

Janusz z Szydłowa
Janusz z Szydłowa
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Bo to były akrobacje i nie mógł dosięgnąć.
Ta Pani jest wysoka
On lubi na boisku przy publiczności. Wtedy najlepiej mu wychodzi.
Toż to nie jest wysoki chłop.

Ela
Ela
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Panie komisarzu proszę sprawdzić czy klub korona jest prowadzony społecznie, bo mi się nie wydaje.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ela

DObry żarcik. Toż to największa dojna krowa gminy. Co roku 130 tysięcy. A sąsiednie gminy za ułamek tej kwoty potrafią nawet 2 zespoły utrzymać.

Tubylec.
Tubylec.
1 rok temu

widze . że niczego nie nauczyło WAS władza byłego wójta…gdzie jest audyt z porzedniej władzy ? wójtem powinna pozostać osoba godna zaufania z SZYDŁOWA…a są tacy..TYLKO TRZEBA CHCIEĆ ..a nie tylko INTERESY..!!!! czy dalej z oświetleniem jest JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA? i to jest odpowiedż

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Tubylec.

to COVID – i jego objawy [zaćmienie]

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Tylko i wyłącznie Pan Rochna

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Popieram

Szydłowo
Szydłowo
1 rok temu

To teraz Karpińscy zasłyną no no Nowa firma w Sławogórze, Pani wójtowa czego chcieć więcej, PIS ogarnie wszystko a głupi naród wciąż z klapkami na oczach… masakra….

Doli
Doli
1 rok temu

Pani Jola byłaby najlepszym wójtem z wymienionych.. po pierwsze jest to młoda osoba więc wie czego potrzeba młodym osobom na wsi, po drugie związana jest z rządząca partia więc pieniędzy na jej pomysły raczej by nie zabrakło, po trzecie to młoda i zawsze uśmiechnięta osoba która odkąd pamiętam zawsze służyła pomocą a taka osoba byłaby najlepszym gospodarzem. Tego właśnie życzę mieszkańcom żeby wygrała Pani Jola. Tylko nie wybierajcie Rudnickiego bo to oznacza stary układ i kolejne biedne lata dla gminy jak to było do tej pory..

Xxx
Xxx
1 rok temu
Reply to  Doli

Biedne lata? A co ty wiesz? Nie wciskaj kinola gdzie nie trzeba. Nos w swój sos! Nigdy w życiu wójta z innej miejscowości. Już był tu taki jeden z Mławy i co? Bród, smród i ubóstwo.

sir
sir
1 rok temu
Reply to  Xxx

no to słabo jesteś poinformowany

Kali
Kali
1 rok temu
Reply to  Doli

Jakim najlepszym, ona nie robi nic z własnej woli jest sterowana przez stare wygi z PISu. Kolejna sprawa uśmiech uśmiechem a nikt się nie zastanowił ile ludzi stracilo pracę bo ona komuś tam objecala posadę, sama siedzi na stołku który ktoś musiał opuścić wcale nie dobrowolnie, jedyne na czym się skupiła w pierwszych latach na stanowisku radnej to jak się lepiej dorobić i na czym

blik
blik
1 rok temu
Reply to  Kali

I po co piszesz kłamstwa. Stanowisko, które piastuje Pani Jola było przez 1,5 roku wolne. Mogłeś się starać……….

Antosia
Antosia
1 rok temu
Reply to  Doli

Dzieci chować a nie pchać się do władzy i interesy z K…. kami zatrudnić desant z mlawy i kogo wicestarosty poleci kumoterstwo to drugie imię starosty M… Wykończyli szpital LO przez kumoterstwo DZIADOSTWO

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Doli

Myślę, że do pełnienia takiej funkcji jak wójt, sam uśmiech i miła aparycja nie wystarczą. Młodość też nie zawsze jest atutem.

Olka
Olka
1 rok temu

Wiadoma sprawa, że Joleczka to PIS i PIS będzie finansował jej kampanię. Pewnie będzie to najbogatsza kampania w gminie Szydłowo.
Nie życzę być podwładnym p. Joli…

Obiektywna
Obiektywna
1 rok temu
Reply to  Olka

Hahaha, Pani Jola to osoba kompetentna i uczciwa i jeżeli tak piszesz to wystawiasz o sobie opinie… No niestety z Panią Jolą przekrętu nie zrobisz, będzie musiało być tak jak być powinno. Więc boją się jedynie Ci, którzy mają coś na sumieniu. A ja życzę wszystkim uczciwym osób takiego szefa.

Feniks
Feniks
1 rok temu
Reply to  Olka

Niemal wszystkich pracowników gminy należałoby wymienić. Powinien zostać tylko (wymoderowano). Pozostali- na szczaw i mirabelki.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Karpińska pierogi lepić i placki piec w KGW

kama
kama
1 rok temu
Reply to  Anonim

Inteligencją nie grzeszysz

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  kama

Ha, chyba o sobie raczej piszesz. Winnaś odnieść się w swoim komentarzu do meritum, a nie mnie oceniać.
Nie oceniaj innych jak ich nie znasz.

Asia Sz
Asia Sz
1 rok temu
Reply to  Anonim

Anonim ,,baranie” pisaliśmy już gdzie miejsce kobiety a Ty wciąż to samo. Niewyuczalny jesteś chyba.

176
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x