Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stacja meteo w Grzebsku już działa


Z końcem  marca br. zakończył się montaż automatycznej stacji meteorologicznej wraz z ogródkiem na terenie miejscowości Grzebsk i urządzenie zbiera już dane.


Automatyczna stacja meteorologiczna współpracuje w systemie monitoringu suszy rolniczej prowadzonym przez Instytut Użytków Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Dane ze stacji meteorologicznej są ogólnodostępne i każdy może je sprawdzić (kliknij TUTAJ):

Celem realizacji zadania jest pomoc rolnikom z terenu Gminy Wieczfnia Kościelna  w dokumentowaniu wpływu braku wody na drastyczny spadek plonów oraz pomoc w  uzyskaniu bardziej wiarygodnych danych o suszy rolniczej. Będzie służyć do ostrzegania przed zagrożeniami atmosferycznymi i pozwoli zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

Stacja zbudowana jest w oparciu o aluminiowy maszt kratownicowy o wysokości 12m z szafą loggera (logger z pamięcią wewnętrzną danych 10 MB FLASH i oprogramowaniem). Maszt został zakotwiczony do gruntu za pomocą stopy fundamentowej oraz systemu 3 odciągów stabilizujących. Zabezpieczeniem stacji przed dostępem osób nieupoważnionych jest ogrodzenie panelowe. Zasilanie jest  dostarczane przez  panel solarny umiejscowiony na maszcie oraz turbinę wiatrową umieszczoną na szczycie masztu.

Gmina na zadanie otrzymała dotację z Samorządu Województwa Mazowieckiego  w kwocie 47 976,00 zł w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej MAZOWSZE 2020”. Całkowity koszt zadania wyniósł 59 970,00 zł

Dostawę i montaż automatycznej stacji meteorologicznej przeprowadziła Firma „A-STER” s.c. Zakład Elektroniki i Automatyki Przemysłowej z Krakowa. Stacja meteorologiczna została wybudowana na gruntach będących własnością p. Jarosława Bukowskiego w ramach bezpłatnej umowy użyczenia.

źródło: UG Wieczfnia Kościelna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x