Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dali się oszukać fałszywym pracownikom wodociągów. Stracili oszczędności


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, na jednym z osiedli. Starsze małżeństwo wpuściło do domu mężczyzn, podających się za pracowników wodociągu. Po ich wizycie okazało się, że z szafy ubraniowej zginęły przechowywane tam, w słoiku pieniądze. 


Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wczoraj po południu do domu starszego małżeństwa zapukało dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągu. Poinformowali, że na pobliskiej ulicy jest awaria i poprosili o sprawdzenie czystości wody. Jeden z oszustów zajął domowników rozmową, drugi przeszukał szafy. Po ich wizycie okazało się, że z szafy ubraniowej zginęły pieniądze, które seniorzy ukryli w słoiku pod ubraniami.

Mławska policja apeluje do seniorów o to, by nigdy nie wpuszczać do domu nikogo obcego. Złodziejom wystarczy chwila nieuwagi domowników. Przestępcy wiedzą, że osoby starsze trzymają oszczędności w domu, często ukryte w szafie z ubraniami lub kredensie.

Aby uniknąć kłopotów, warto skorzystać z konta w banku. Apelujemy do rodzin osób starszych, by zachęcali seniorów do bezpiecznego przechowywania pieniędzy – w banku a nie w domu oraz rozmawiali z bliskimi seniorami na temat zagrożeń.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x