Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dali się oszukać fałszywym pracownikom wodociągów. Stracili oszczędności


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży, na jednym z osiedli. Starsze małżeństwo wpuściło do domu mężczyzn, podających się za pracowników wodociągu. Po ich wizycie okazało się, że z szafy ubraniowej zginęły przechowywane tam, w słoiku pieniądze. 


ksp Mława
Reklama

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, wczoraj po południu do domu starszego małżeństwa zapukało dwóch mężczyzn, podających się za pracowników wodociągu. Poinformowali, że na pobliskiej ulicy jest awaria i poprosili o sprawdzenie czystości wody. Jeden z oszustów zajął domowników rozmową, drugi przeszukał szafy. Po ich wizycie okazało się, że z szafy ubraniowej zginęły pieniądze, które seniorzy ukryli w słoiku pod ubraniami.

Mławska policja apeluje do seniorów o to, by nigdy nie wpuszczać do domu nikogo obcego. Złodziejom wystarczy chwila nieuwagi domowników. Przestępcy wiedzą, że osoby starsze trzymają oszczędności w domu, często ukryte w szafie z ubraniami lub kredensie.

Aby uniknąć kłopotów, warto skorzystać z konta w banku. Apelujemy do rodzin osób starszych, by zachęcali seniorów do bezpiecznego przechowywania pieniędzy – w banku a nie w domu oraz rozmawiali z bliskimi seniorami na temat zagrożeń.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x