Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowy bicz na drogowych piratów, ale każdy może znaleźć się w obiektywie


Dotychczas Policja korzystała z dronów w dość wąskim zakresie, najczęściej jako wsparcie czynności operacyjnych przy zwalczaniu przestępczości zorganizowanej lub narkotykowej. Teraz ta technologia ma wspomagać działania drogówki.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Jak podaje portal prawo.pl, od końca ubiegłego roku drony trafiają do komend wojewódzkich policji, gdzie tworzy się dwuosobowe zespoły do ich obsługi. Policyjne drony wyposażone są w kamerę ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym.

Zastosowanie tych urządzeń pozwala na łatwe rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego i ujawnianie wykroczeń popełnianych na drodze. Ich użycie pozwoli kontrolować ruch drogowy nawet w miejscach gdzie policja miała ograniczone możliwości przeprowadzania kontroli np. na łukach drogi, wzniesieniach czy przejściach dla pieszych. Wykorzystując zbliżenie, dron może nagrywać wizerunek kierowcy. Dron współpracuje z patrolem ruchu drogowego, który w razie wykrycia wykroczenia podejmuje dalsze czynności. Lubelska drogówka podaje wyniki akcji, która odbyła się niedawno właśnie z wykorzystaniem tej techniki. Przeprowadzono 320 kontroli, ujawniono 270 wykroczeń i zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych.

Wiadomo jednak, że możliwość użycia drona zależna jest od warunków pogodowych. Nie  można ich użyć np. przy silnym wietrze, opadach czy mrozie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x