Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Liczniki do wymiany na nasz koszt


Według uchwalonej przez Sejm nowelizacji Prawa Energetycznego dostawcy energii zostali zobowiązani do wymiany starych liczników energii elektrycznej na modele inteligentne z funkcją zdalnego monitorowanie zużycia. Oczywiście  na koszt klienta, a według szacunków ma to być nawet kwota 360 zł.


ksp Mława
Reklama

Nowelizując przepisy Sejm ustalił harmonogram wymiany liczników.  I tak, do końca 2023 roku inteligentne liczniki ma mieć co najmniej 15 procent odbiorców, do końca 2025 roku – 35 procent, do końca 2027 – 65 procent, a rok później wymóg określa się na co najmniej 80 procent klientów.

Wprowadzone zmiany mają na celu stworzyć centralny system informacji o rynku energii (CSIRE) mający na celu bardziej efektywne wykorzystywanie zasobów energii. Chodzi tu m.in. o bieżące monitorowanie zapotrzebowania na energię i dostosowywanie do niego mocy elektrowni.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu67
Krzychu67
1 rok temu

Hello w ubieglym tygodniu pan wymieniał licznik na posesji na wolce i stwierdził iż jest to usługa darmowa choć nie bardzo w to wierzyłem no i masz baby placek sądzę że była to duża niekompetencji że strony pracownika

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Krzychu67

Nieprawda. Do tej pory tak było. Licznik zawsze był własnością zakładu energetycznego i jego założenie oraz wymiana z tytułu wadliwości zawsze szła w koszty zakładu energetycznego.
To rząd pis-u wymyślił opłaty, bo dorobić trzeba Obajtka i innych kolesi z zarządu, bo przecież ws,yscy są z PiS.

pinokio
pinokio
1 rok temu

No po prostu cudownie pisiory to wymyśliły.
Dorabiają wszystkich swoich Obajtków, wszak dali gawiedzi pinset+, 13, 14 emerytury, może dadzą jeszcze 15 i 16-te.
Wiśta wio i do przodu.
Zawsze licznik stanowił własność zakładu energetycznego, ale jak się powsadzało swoich na prezesów i na członków zarządu, to teraz trzeba życie uprzyjemnić i pokazać, że dobrze zarządzają firmą oraz przysporzyć dochodów z dywidendy itp.

„Licznik jest własnością zakładu energetycznego i przez ten zakład jest nieodpłatnie montowany. Zakład energetyczny zakłada na liczniku plombę, która uniemożliwia dokonywanie w nim przełączeń i napraw.”

Pan Jozek
Pan Jozek
1 rok temu
Reply to  pinokio

Te wasze nasze pisiory to młyn na wodę. Jest takie znane i lubiane powiedzenie Wina Tuska bo też tak można powiedzieć . Od dawna jest już tak że PKP, Energia , Gazownictwo , Górnictwo to państwa w państwie a to że teraz nadzór ma ta lub inną partia to inna kwestia. Jako sympatyk PiS uważam że dziwna ta opłata jest i ceny energii też są wysokie.. myślę jednak że inny rząd wymyślał by też jakieś bzdury i to wiele większe ale na szczęście o tym się nie przekonamy….

pinokio
pinokio
1 rok temu
Reply to  Pan Jozek

Tu chodzi o to żeby dorobić Obajtka, bo Obajtkowi spadają na łeb na szyję zyski.
Budżet państwa też z tego czerpie, bo ma dywidendę od zysku, a więc im więcej zarobi Obajtek, tym więcej i budżet państwa dostanie, wszak to półki Skarbu Państwa.
Takiego rozpasania się rządu to nigdy nie było jak jest za PIS.
Poprzednicy tak jawnie i bezpardonowo nie kradli.
No tak… ale lepiej za wszystko nadal winić Tuska, przecież jeszcze pisiory go obarczają winą, bo Tusk powiedział, że tak będzie. Są bezczelni do potęgi n-tej.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  pinokio

Problem w tym, że Ci którzy dzisiaj są w opozycji i zaciekle będą atakować takie rozwiązanie – w momencie kiedy przejmują władzę zaczynają widzieć same plusy „dodatnie”;
Tak było chociażby z podatkiem „Belki” czy z immunitetem posłów i senatorów, sędziów itp …

Pan Jozek
Pan Jozek
1 rok temu
Reply to  Mławiak

W rzeczy samej…czyli nikt nie ma racji.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x