Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Forsycje i pigwowce na skwerze przy ul. Napoleońskiej


Nowe nasadzenia forsycji i pigwowców przy ulicy Napoleońskiej wykonali pracownicy Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Mławie, które zarządza budynkami mieszkalnymi usytuowanymi w sąsiedztwie skweru.


Jak podaje miasto, tuż przy siłowni zewnętrznej posadzono ogółem 40 pigwowców czerwonych i 15 krzewów forsycji. Za kilka lat – gdy się rozrosną, zlokalizowane w pobliżu ruchliwej drogi krzewy mają stanowić naturalną ochronę dla osób korzystających z siłowni przed spalinami i pyłami zawieszonymi. Krzewy dobrze asymilują zanieczyszczenia i są tolerancyjne na działanie substancji wykorzystywanych w związku z utrzymaniem dróg (np. soli).

źródło i fot.:UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jawiem
Jawiem
1 rok temu

Karzeł zaraz dźwignie te kwiatki i opyli pod halą 🙂

Mława
Mława
1 rok temu

Kwiatki kwiatkami ale należałoby się zająć bezpieczeństwem w Mławie na Os Książąt i wokoło niego dzieje się patologia i w dzień i w nocy rozbrykane małolaty pod klatkami na skwerze w tzw galerii i torach gdzie straż miejska.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Mława

Tak…
Pijaństwo na peronach Mława Miasto i to przeskakiwanie przez tory – jakoś nie widać tam ani sokistów, ani strażników miejskich.
Dla ratusza ważniejsze kwiatki bratki jak bezpieczeństwo ludzi.
A propos bezpieczeństwa:
Na ul. Ordona robią nowy chodnik od Lidla do OKM, a po drugiej stronie ulicy jest już rozpaprany chodnik przy szkole podstawowej nr 7.
Piesi w sumie nie mają którędy chodzić, zostaje tylko i wyłącznie jezdnia, bo w dni deszczowe po tym błocku przy 7-ce nie da się chodzić.
Czyż nie lepiej byłoby najpierw naprawić istniejący chodnik, który ktoś rozwalił przy awarii wodociągów czy kanalizacji? – najpierw robi się nowy chodnik i stwarza niebezpieczną sytuację.
Czy w tym ratuszu jest ktoś, kto jeszcze potrafi myśleć?

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Kuba

JAKĄ władzę żeśmy wybrali taką mamy—pretensję możemy mieć tylko do siebie !!!!

Ewka
Ewka
1 rok temu
Reply to  Kuba

Gdyby myśleli – wcześniej nie rozkopywaliby dróg instalując kanalizację ( dawniej kanalizacja , i nie tylko montowana była w chodnikach dla pieszych) teraz nie da się jezdzić ulicą , ani mieć spokoju w domach słuchając tłuczących się aut po wybojach

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Mława

JAK TO gdzie straż miejska, odpoczywa w budynku przy PADLEWSKIEGO, po prostu ci panowie ze straży boją się podejmować interwencji.!!!!!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x