Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

2,5 mln zł na przebudowę rynku w Radzanowie


Zupełnie nowe oblicze zyska niedługo rynek Radzanowa. Gmina otrzymała 2,5 mln zł dofinansowania na projekt „Przebudowa rynku w Radzanowie”. Złożony przez gminę wniosek pierwotnie był znacznie szerszy i opiewał na kwotę 6,5 mln zł, jednak jak zapewnia wójt Przemysław Pakuszewski mimo ograniczeń projekt zostanie zrealizowany w możliwie najpełniejszej formie.


ksp Mława
Reklama

Według projektu w rynku pojawi się niewielki staw retencyjny lub  z obiegiem zamkniętym wody i fontanną. Odpowiednio wkomponowana  zieleń, pozwoli na zachowanie funkcji handlowych i komunikacyjnych rynku. Przybędzie mini plac zabaw, ławki, i mała wiata. W planach jest też odtworzenie historycznych szpalerów  drzew wzdłuż  północnej i południowej pierzei placu a także pośrodku ul. Sienkiewicza. Swój wygląd zmieni też frontowy plac przed kościołem. Zostanie przedłużony, a na miejscu dzisiejszego parkingu przewidziano lokalizację nowego pomnika Patrona Placu.  

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
1 rok temu

Projekt wspaniały— ciekawa będzie jego rzeczywistość po jego zrealizowaniu!!!!!

Gosc
Gosc
1 rok temu

Jak sie chce to mozna, brawo dla wladz Radzanowa,

Mati
Mati
1 rok temu
Reply to  Gosc

Chyba dla Pana Rafała

Gosc
Gosc
1 rok temu
Reply to  Mati

Hmm nie wiem kto to Pan Rafal, wiec sie nie wypowiem , pozdrowienia dla wszystkich mieszkancow gminy Radzanowa , super ze chociaz u was cos sie dzieje, bo u nas na noc sie nie zanosi

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x