Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W Niepokalanowie upamiętnią śp. senator Janinę Fetlińską


W najbliższą sobotę, 17 kwietnia, o godz. 11.00 w Niepokalanowie odbędą się uroczystości upamiętniające śp. dr Janinę Fetlińską Senator RP, która zginęła w katastrofie rządowego samolotu 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Msza Święta będzie transmitowana też przez Radio Niepokalanów.


ksp Mława
Reklama

W ramach obchodów 11. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem w Bazylice NMP w Niepokalanowie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji śp. dr Janiny Fetlińskiej Senator RP. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. dr Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Na obchody zaprasza Komitet Organizacyjny na czele z Maciejem Małeckim, Posłem na Sejm RP, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz Alicją Adwent z Instytutu im. Filipa Adwenta, wdową po śp. Filipie Adwencie. W uroczystości udział wezmą najbliżsi śp. Senator Janiny Fetlińskiej – mąż Włodzimierz i syn Bartosz.

Janina Fetlińska była jednym z najbardziej aktywnych i pracowitych senatorów (VI i VII kadencji). W wyborach 2007r. uzyskała ogromną liczbę ponad 103 tys. głosów. W 1986 roku jako pierwsza w Polsce pielęgniarka uzyskała stopień doktora nauk medycznych w zakresie pielęgniarstwa. „Przez miłość do ludzi zostałam pielęgniarką” – mówiła Janina Fetlińska o wyborze drogi życiowej. Była Dyrektorem Biura Ciechanowskiego Konsorcjum Zdrowia oraz pierwszym Prezesem Stowarzyszenia Kolegium Pielęgniarek i Położnych Rodzinnych w Polsce. Tworzyła samorząd pielęgniarski na Mazowszu. Opublikowała kilkadziesiąt artykułów i prac naukowych z zakresu pielęgniarstwa, promocji zdrowia i zdrowia publicznego. Zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

mp.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x