Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Terytorialsi. Zgłoś się już dziś na dodatkowe szkolenie w maju!


Fot. DWOT


ksp Mława
Reklama

Terytorialna służba wojskowa cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. W miniony piątek szeregi mazowieckich terytorialsów zasiliło 87 nowych ochotników. Za miesiąc kolejne, dodatkowe powołanie do służby, a w wakacje trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”.

W miniony piątek, 9 kwietnia odbyło się trzecie w tym roku powołanie do terytorialnej służby wojskowej w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza. Tego dnia powołano 87 nowych kandydatów na terytorialsów. Już za miesiąc, 14 maja będzie kolejna okazja by spróbować swoich sił w szeregach WOT, ponieważ brygada doplanowała dodatkowe szkolenie dla ochotników. 25 czerwca ruszy także trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”. Będą to dwa szkolenia podstawowe dedykowane uczniom i studentom, a także nauczycielom. W ten sposób 5MBOT daje możliwość skorzystania ze swojej oferty osobom uczącym się, bez konieczności rezygnacji z zajęć lekcyjnych. Pierwsze z wakacyjnych szkoleń rozpocznie się 25 czerwca, zakończy się przysięgą wojskową 10 lipca. Drugie szkolenie nie kolidujące z nauką i studiami rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa do 4 września. Jego zwieńczenie również będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Każde wcielenie do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ, przyciąga ochotników z całego północnego Mazowsza i głównie są to osoby młode. Jak pokazują statystyki średnia wieku żołnierzy Obrony Terytorialnej to 32 lata, a co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat.

W celu usprawnienia procesu rekrutacji każdy kandydat może skontaktować się z rekruterem WOT, który pomoże przebrnąć ochotnikowi przez procedurę związaną z procesem rekrutacyjnym, a także rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytanie związane z służbą w 5MBOT.

Rekruterzy 5MBOT

szer. Grzegorz SADECKI, tel: 731-307-027, [email protected],

kpr. Mariusz KUBEŁ, tel. 505-304-430, [email protected]/,

  1. szer. Marcin MICHALAK, tel. 530-442-378, [email protected] ,
  2. szer. Sławomir LEWARSKI, tel. 516-026-421, [email protected],
  3. ppor. Andrzej WĄSOWSKI, tel. 515-257-308, [email protected] ,
  4. szer. Małgorzata ZIELENIECKA, tel. 502-257-042, [email protected]

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

I znowu reklama nieudaczników, którzy doją naszą kasę za nic nierobienie.
J384Ć P15

WTF
WTF
1 rok temu
Reply to  Anonim

I znowu przegrywy wylewają gorzkie żale.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  WTF

Co pobierasz się za darmo kasiorę. Nie mów, że mierzenie temperatury, roznoszenie trefnych maseczek od szumiego, przynoszenie zakupów, sprawdzanie czy na łóżku w szpitalu nie leży manekin to taka praca aby założyć mundur żołnierza i pobierać jeszcze za to kasę. Wstyd dzieciaczki obłąkanego maciory. Pozdrawieniam głośno krzycząc J384Ć P15

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x