Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi. Zgłoś się już dziś na dodatkowe szkolenie w maju!


Fot. DWOT

Sprzedam Piec


Terytorialna służba wojskowa cieszy się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem. W miniony piątek szeregi mazowieckich terytorialsów zasiliło 87 nowych ochotników. Za miesiąc kolejne, dodatkowe powołanie do służby, a w wakacje trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”.

W miniony piątek, 9 kwietnia odbyło się trzecie w tym roku powołanie do terytorialnej służby wojskowej w 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza. Tego dnia powołano 87 nowych kandydatów na terytorialsów. Już za miesiąc, 14 maja będzie kolejna okazja by spróbować swoich sił w szeregach WOT, ponieważ brygada doplanowała dodatkowe szkolenie dla ochotników. 25 czerwca ruszy także trzecia edycja projektu „Wakacje w WOT”. Będą to dwa szkolenia podstawowe dedykowane uczniom i studentom, a także nauczycielom. W ten sposób 5MBOT daje możliwość skorzystania ze swojej oferty osobom uczącym się, bez konieczności rezygnacji z zajęć lekcyjnych. Pierwsze z wakacyjnych szkoleń rozpocznie się 25 czerwca, zakończy się przysięgą wojskową 10 lipca. Drugie szkolenie nie kolidujące z nauką i studiami rozpocznie się 20 sierpnia i potrwa do 4 września. Jego zwieńczenie również będzie uroczysta przysięga wojskowa.

Każde wcielenie do 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. RÓJ, przyciąga ochotników z całego północnego Mazowsza i głównie są to osoby młode. Jak pokazują statystyki średnia wieku żołnierzy Obrony Terytorialnej to 32 lata, a co trzeci żołnierz formacji ma mniej niż 25 lat.

W celu usprawnienia procesu rekrutacji każdy kandydat może skontaktować się z rekruterem WOT, który pomoże przebrnąć ochotnikowi przez procedurę związaną z procesem rekrutacyjnym, a także rozwieje wszelkie wątpliwości i odpowie na wszystkie pytanie związane z służbą w 5MBOT.

Rekruterzy 5MBOT

szer. Grzegorz SADECKI, tel: 731-307-027, [email protected],

kpr. Mariusz KUBEŁ, tel. 505-304-430, [email protected]/,

  1. szer. Marcin MICHALAK, tel. 530-442-378, [email protected] ,
  2. szer. Sławomir LEWARSKI, tel. 516-026-421, [email protected],
  3. ppor. Andrzej WĄSOWSKI, tel. 515-257-308, [email protected] ,
  4. szer. Małgorzata ZIELENIECKA, tel. 502-257-042, [email protected]

źródło: 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
20 dni temu

I znowu reklama nieudaczników, którzy doją naszą kasę za nic nierobienie.
J384Ć P15

WTF
WTF
20 dni temu
Reply to  Anonim

I znowu przegrywy wylewają gorzkie żale.

Anonim
Anonim
19 dni temu
Reply to  WTF

Co pobierasz się za darmo kasiorę. Nie mów, że mierzenie temperatury, roznoszenie trefnych maseczek od szumiego, przynoszenie zakupów, sprawdzanie czy na łóżku w szpitalu nie leży manekin to taka praca aby założyć mundur żołnierza i pobierać jeszcze za to kasę. Wstyd dzieciaczki obłąkanego maciory. Pozdrawieniam głośno krzycząc J384Ć P15

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x