Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Staramy się o pieniądze na przebudowę  przejść w gminach powiatu za ponad 2,5 mln zł


fot. ilustracyjne

W związku z naborem wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 rok, powiat mławski złożył wnioski z prośbą o dofinansowanie zadania pn. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego  na przejściach dla pieszych na terenie gmin powiatu mławskiego. Wnioski dotyczą łącznie 10 projektów – po jednym w każdej gminie i mieście.

Każde przejście do przebudowy będzie wykonane w formie zaprojektuj zbuduj zgodnie z wytycznymi projektowania infrastruktury przejść dla pieszych. W większości wypadków zlokalizowane są one w pobliżu szkół, a w Mławie  w okolicy szpitala. Ich lokalizacja była konsultowana z gminami powiatu mławskiego.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Wartość kosztorysowa wszystkich przejść do przebudowy wynosi 2 558 000 tyś zł. Na tą inwestycję można uzyskać dofinansowanie do 80 proc ze środków Rządowego funduszu Dróg. Pozostała kwota to udział własny powiatu i gmin.

 

Mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x