Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zapchany kolektor, kamera, pompa i strażacy [FILM]


W sobotę 10 kwietnia pracownicy miejskiej spółki WodKan zmagali się z niedrożnością jednego z głównych kolektorów sanitarnych doprowadzających ścieki do oczyszczalni. Kolektor badali kosztującą podobno kilkadziesiąt tysięcy złotych kamerą do inspekcji rur. W pewnym momencie wezwali na pomoc mławskich strażaków. Od tego momentu relacje o przebiegu zdarzeń się różnią i nie wiadomo, czy strażacy zostali wezwani do próby wyciągnięcia kamery, czy do wypożyczenia pompy.


– Z uwagi na fakt iż w ciągu dnia jednym z dwóch głównych kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni płynie bardzo duża ilość ścieków prace były wykonywane w nocy. W związku z nagłym dużym napływem ścieków poprosiliśmy straż pożarną o większą pompę niż ta, którą posiada spółka. Strażacy pożyczyli nam pompę, ponieważ wiele lat świetnie współpracujemy ze strażą pożarną i niejednokrotnie w trudnych sytuacjach pomagamy sobie wzajemnie. To nasi pracownicy obsługiwali pompę nie strażacy i wielokrotnie musieli ją wyciągać ponieważ zanieczyszczenia [o których pisałem powyżej] osadzały się na mechanizmie pompy uniemożliwiając prawidłowe z niej korzystanie – opisuje sytuację Marek Dusiński, prezes WodKan.

Z kolei straż pożarna informuje, że wezwanie dotyczyło pomocy w przepompowywaniu ścieków z jednej do drugiej studzienki kanalizacyjnej na ulicy Płockiej. Obniżenie lustra wody miało na celu umożliwić wydobycie kamery. W akcji trwającej od 2:44 do 7:09 uczestniczył jeden zastęp PSP Mława, a na koniec OSP Mława, w sumie 9 strażaków. Straż zastrzega też, że nie świadczy usług wypożyczania państwowego sprzętu.   

– Po wezwaniu, strażacy byli na miejscu i obsługiwali pompę – informuje st. kpt. Jacek Dryll, oficer prasowy PSP Mława.

Wobec tego, że przepompowywanie nie spowodowało obniżenia lustra wody, strażacy zakończyli działania kilka minut po godzinie siódmej. Dla udrożnienia kanalizacji skuteczne dopiero okazało się uruchomienie dodatkowych urządzeń do odpompowywania ścieków oraz dwóch maszyn do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji (tzw. WUKO). Pracownikom WodKan udało się udrożnić kolektor na tyle że ścieki płyną na oczyszczalnię. A jaki był los kamery?

– Kamera, którą zaczęliśmy filmować kolektor sanitarny „A” na ulicy Płockiej przez to, że nastąpił nagły duży napływ ścieków nie mogła być prawidłowo użyta i przy bardzo dużym napływie ścieków usunięta z kolektora – wyjaśnia prezes Dusiński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x