Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiat mławski. Kolejne 300 tysięcy kur do zagazowania


Badania weterynaryjne potwierdzają kolejne ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (podtypu H5N8) u drobiu na terenie powiatu mławskiego. Tym razem do zagazowania ma trafić ponad 300 tysięcy sztuk kur hodowlanych i niosek.


W opublikowanym komunikacie starosta mławski podaje , że nowe ogniska zostały stwierdzone w gospodarstwach komercyjnych, w których utrzymywane są kury hodowlane i nioski, w następujących ilościach i  miejscowościach:

  • Ługi, gm. Szreńsk, 19 572 szt.
  • Radzanów, 31,368 szt.
  • Radzanów, 11 400 szt.
  • Ratowo, gm. Radzanów, 127 161 szt.
  • Budy Matusy, gm. Radzanów, 91 499 szt.
  • Zgliczyn Glinki, gm. Radzanów, 27 504 szt.

Łącznie na terenie powiatu mławskiego od 30 marca br., potwierdzono  wystąpienie 14 ognisk grypy ptaków.

Wczoraj w Żurominie, na specjalnej konferencji prasowej, Michał Kołodziejczak z  AGROunii domagał się m.in. zabezpieczenie pieniędzy na odszkodowania i zwalczenie chorób zakaźnych, powołania krajowego sztabu kryzysowego i stworzenie strategicznego planu walki z ptasią grypą, a także zaangażowania Wojsk Obrony Terytorialnej do usuwania ognisk choroby. Agrounia  już wcześniej krytykowała niewydolność państwa w walce z ptasią grypą, alarmując, że nie ma dwutlenku węgla do gazowania zwierząt i nie ma ludzi do wynoszenia martwych ptaków.

Zobacz relację z konferencji prasowej w Żurominie.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tubylec.
Tubylec.
1 rok temu

ja bym ukarał włascicieli kurników za głupote i to bardzo surowo , żeby inni nabrali rozumu …

Sorry WineTu
Sorry WineTu
1 rok temu

Klika set w porównaniu do kilku milionów to jest różnica a tyle może być w okolicy kurczaka. Niech Pan z AgroUni wypowie się jaki wpływ na koncentrację takiej produkcji na tak małych terenach ma rozpowszechnianie wirusa i ew. straty . To samo było jak Chiny nie zrobiły lockdownu i się okazało że się wszystko zaczęło sypać. Wszystko fajnie bo coś jest tańsze aż do pewnego momentu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x