Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Opłaciła przesyłkę znajomemu. Okazało się, że konto przejął haker


Mławscy policjanci z referatu do walki z przestępczością gospodarczą, prowadzą czynności w sprawie oszustwa za pomocą popularnego komunikatora. Sprawca przejął konto użytkownika i poprosił mieszkankę Mławy o pożyczkę. Kobieta straciła pieniądze


ksp Mława
Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę, mieszkanka Mławy otrzymała wiadomość od znajomego, z prośbą o opłacenie przesyłki. Obiecał, że odda pieniądze natychmiast jak to tylko możliwe, w gotówce lub przelewem. Wysłał kobiecie link do wpłaty. Po wejściu w link i wybraniu banku, oszukana kobieta podała wszystkie dane konta. Po dokonaniu przelewu przeczytała ostrzeżenie na portalu społecznościowym, że konto znajomego przejął haker.  

Policja ostrzega, nigdy nie korzystajmy z niesprawdzonych linków do wpłat, szczególnie takich, gdzie wymagane jest podanie wszystkich danych konta. To przykład na działanie oszustów. Jeśli znajomy przesyła nam wiadomość z prośbą o pomoc finansową, porozmawiajmy z nim osobiście o co chodzi. Przejmowanie profili społecznościowych lub podszywanie się pod użytkowników komunikatorów to coraz powszechniejsze działanie hakerów, dlatego ważne jest zachowanie ostrożności. 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x