Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zauroczeni zaciągali pożyczki dla poznanej przez Internet kobiety


Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop 53-letniej kobiety, która wyłudzała pożyczki od poznanych przez Internet mężczyzn. Kobieta wykorzystywała ufność przede wszystkim samotnych, poszukujących przyjaźni mężczyzn i łapała ich w „sieci”. Okazało się, że niektórzy w celu zaspokojenia potrzeb 53-latki, zaciągali w tym celu pożyczki gotówkowe. Akt oskarżenia w jej sprawie trafił do sądu.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą podczas wyjaśniania okoliczności związanych z niewywiązywaniem się ze spłaty pożyczki zaciągniętej w jednej z olsztyńskich firm, wpadli na trop osoby, której jak się okazało, te pieniądze były przekazywane. Mieszkaniec Olsztyna zauroczony nową znajomością zapoczątkowaną w Internecie, nie widząc nigdy na żywo swojej nowej sympatii, uwierzył w jej problemy finansowe i przekazał jej prawie 50 tys. zł. Nigdy nie doczekał się zwrotu pieniędzy.

W trakcie prowadzonego przez policjantów dochodzenia, na jaw wyszły takie fakty, jak choćby to, że 53-latka w ten sposób oszukała więcej osób. Policjanci dotarli do 8 pokrzywdzonych pochodzących z terenu całej Polski, w większości byli to samotni mężczyźni, szukający szczęścia w Internecie. Metoda działania oszustki za każdym razem była taka sama, kobieta wzbudzała zaufanie u swojej ofiary i pod pretekstem spotkania, a nawet wspólnego życia, tłumacząc swoją trudną sytuację życiową, prosiła o przekazanie pieniędzy. Działając w ten sposób udało się jej wyłudzić pieniądze w kwocie blisko 80 tys. zł.

Policyjne czynności skończyły się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia przeciwko 53-latce podejrzanej o oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym może jej teraz grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, aby zachować szczególną ostrożność podczas zawierania nowych znajomości zwłaszcza przez Internet, kiedy do końca nie wiadomo kto jest po drugiej stronie i jakie ma zamiary.

źródło: KMP Olsztyn

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
2 lata temu

za co ją karać karą powinno być podanie danych tych zauroczonych kochasi i tacy ludzie mają prawa wyborcze

z bliska
z bliska
2 lata temu
Reply to  janek

GŁUPICH NIE SIEJĄ —SAMI SIĘ RODZĄ !!!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x