Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przybyło drzew w Mławie. Niech omijają je wandale


Strzeliste klony pospolite posadzono przy Szkole Podstawowej nr 7 (ul. Mariacka). Jak zapowiada ratusz,  wkrótce róże Rote Hannover pokryją trawnik przy wiadukcie nieopodal dworca zintegrowanego (Aleja Świętego Wojciecha). Takie działania mają ograniczać ilość pyłu i spalin w powietrzu.


Klony, o obwodach od 12 do 14 centymetrów, posadzone zostały na skarpie przy ogrodzeniu Szkoły Podstawowej nr 7 od strony ul. Mariackiej. Kosztowały miasto ponad 4 500 zł.  W najbliższym czasie miasto planuje  zasadzić przy zejściu z Wiaduktu Szreńskiego 250 krzewów róży gatunku Rote Hannover, które utworzą dywanową rabatę. Odporne na warunki atmosferyczne i przesuszenia, ale niezwykle ozdobne krzewy będą kwitły od czerwca do października. Róża Rote Hannover bardzo dobrze znosi uliczne zanieczyszczenia: spaliny, kurz, smog, zasolenie.

Ratusz dodaje, że Miasto Mława złożyło wniosek o przyznanie pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu Mazowsze 2021” na realizację zadania o nazwie „Poprawa jakości powietrza na terenie Miasta Mława poprzez utworzenie nowych obszarów zieleni – etap I”. Wnioskuje się o pomoc w organizacji dwóch obszarów zielonej aktywności o charakterze parkowym i leśnym, położonych przy ruchliwych ciągach komunikacyjnych – Alei Świętego Wojciecha oraz ulicy Padlewskiego. Wartość nowych nasadzeń i urządzenia obszarów dotychczas niezagospodarowanych oszacowano na 400 000 zł. Miasto zawnioskowało o maksymalne możliwe wsparcie – 50 proc. wartości projektu i czeka na rozstrzygnięcie konkursu.

źródło i fot.: UMM

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pik Pok
Pik Pok
1 rok temu

I co z tego sądzą male drzew później przycinają je do zera a stare zdrowe duże drzewa które są niezbędne do zachowania rownowagi przyrody w mieście są w perfidny sposób wycinane w imię pieniądza

Ktos
Ktos
1 rok temu

Na Sienkiewicza w Mławie pan prezes spółdzielni wycina sporo drzew bo wazniejszy jest parking masakra

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Dobra wiadomość. Szkoda, że tak mało.

Kuba
Kuba
1 rok temu

No to trzeba pochwalić plany ratusza, bo drzewa to zielone płuca miasta. Tym bardziej, że Mława się rozrasta, a terenów zielonych w mieście bardzo mało. W Ciechanowie 3 parki i mnóstwo zieleni.
Miejmy nadzieję, że w zamian za te nowe nasadzenia nie wytnie się bezmyślnie kolejnych drzew.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x