Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dwa nowe ogniska ptasiej grypy w naszym powiecie


fot. ilustracyjne


W dniu 7 kwietnia br. Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził dwa kolejne ogniska grypy ptaków na terenie powiatu mławskiego. Chodzi o hodowle w miejscowościach Kunki i Ługi  (gm. Szreńsk), gdzie zakażonych zostało odpowiednio około 100.000 i 9000 sztuk drobiu.

Jak podaje Starosta Mławski w opublikowanym komunikacie, w gospodarstwach, w których stwierdzono chorobę, zostały wdrożone procedury zwalczania zagrożenia epizootycznego przewidziane w przypadku wystąpienia grypy ptaków, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków. Szczegółowe zasady ochrony drobiu przed chorobą zamieszczone są na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii  w Siedlcach – /www.wiw.mazowsze.pl/.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, hodowcy powinni zgłaszać do odpowiednich osób i instytucji (lekarz weterynarii prywatnej praktyki, powiatowy lekarz weterynarii, wójt gminy) każde podejrzenie wystąpienia choroby zakaźnej u drobiu.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x