Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Weronika Gorlewska z I LO wśród najlepszych polonistów w kraju


Weronika Gorlewska,  uczennica klasy IIIA  I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie  znalazła się  elitarnym gronie najlepszych uczniów w kraju. Wzięła udział w tegorocznej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego i przebojem przeszła przez kolejne jej etapy.


ksp Mława
Reklama

15 kwietnia przed nią  organizowany przez Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk ostatni etap – ogólnopolski, w którym udział zapewnić może tytuł laureata bądź finalisty, a co dodatkowo cieszy, zwolnienie z egzaminu maturalnego z języka polskiego.

– Ta niezwykle zdolna i pracowita humanistka przygotowująca się do olimpiady pod kierunkiem polonistki p. Anny Lempek musiała wykazać się dogłębną znajomością gramatyki języka polskiego, zapoznać z wieloma pozycjami lekturowymi i  stworzyć przekonujące pisemne wypowiedzi argumentacyjne. Udało Jej  się też zachwycić komisję podczas etapu ustnego. Wszyscy jesteśmy z Niej bardzo dumni, życzymy powodzenia i  obiecujemy trzymać kciuki 15 kwietnia – pisze I LO na swojej stronie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Koleżanka
Koleżanka
1 rok temu

Gratulacje dla Weroniki i p. Lempek.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x