Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szydłowo. Pędził BMW 103 km/h w terenie zabudowanym


Mławscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą systematyczne kontrole prędkości na odcinkach dróg zagrożonych wypadkami ale również w miejscach, gdzie sami mieszkańcy sygnalizują problem, używając aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Właśnie w takim miejscu, na terenie Szydłowa kierowca bmw stracił wczoraj   prawo jazdy. 


Kierujący bmw, 59-letni mieszkaniec Działdowa, jechał w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, z prędkością 103 km/h. Pirat drogowy został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy na trzy miesiące. 

Policja apeluje o rozsądek – przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym może doprowadzić do tragedii. Długość drogi zatrzymania samochodu osobowego, uwzględniająca czas reakcji kierowcy i drogę hamowania, przy prędkości 50 km/h może wynieść nawet 30 metrów. Przy prędkości 100 km/h czas reakcji plus droga hamowania to odcinek nawet 100 metrów!  Przy prędkości samochodu wynoszącej 70 km/h, pieszy nie ma prawie żadnych szans na przeżycie wypadku (Krajowa Rada BRD). Warto się nad tym zastanowić i zdjąć nogę z gazu. 

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 rok temu

Teraz to Policja ma sprzęt… ładny strzał w środek auta i teraz bez dyskusji czyja to prędkość… Trzeba się pilnować

Ania
Ania
1 rok temu

W Szydlowie powinien stać fotoradar bo osobowe jak i ciężarowe szybko jeżdżą a przy pierwszej wysepce od strony Mławy to czasem aż,, rzuca samochodem.

Neron
Neron
1 rok temu

To może ja wrzucę swoje trzy grosze. 1. Warto zweryfikować te „tereny zabudowane” ponieważ już staje się powszechną patologią, że na odcinku drogi, bez przejść, bez budynków w pobliżu, bez skrzyżowań są „tereny zabudowane”. 2. Z 50 do 0 km/h 30metrów ??? Kto i czym to mierzył ??? Trabant z dziadkiem po 7 zawałach w środku ? 3. Dwa razy przeczytałem artykuł i nie znalazłem apelu do pieszych. Skoro –„Policja apeluje o rozsądek – Długość drogi zatrzymania samochodu osobowego, uwzględniająca czas reakcji kierowcy i drogę hamowania, przy prędkości 50 km/h może wynieść nawet 30 metrów. Przy prędkości 100 km/h czas reakcji plus droga hamowania to odcinek nawet 100 metrów!  Przy prędkości samochodu wynoszącej 70 km/h, pieszy nie ma prawie żadnych szans na przeżycie wypadku (Krajowa Rada BRD). —- to chyba warto zwrócić się z apelem do pieszych, że jezdnia to nie ścieżka w parku do bezmyślnego spacerowania.

Dddron
Dddron
1 rok temu
Reply to  Neron

Zapraszam do Szydłowa to zweryfikujesz teren zabudowany, tu naprawdę nie ma miejsca z pustym polem. Jest dużo miejscowości z dwoma domami i kilometrowym odcinkiem ograniczenia prędkości, ale nie w Szydłowie. Tu wrecz jest odwrotnie.

Piopio
Piopio
1 rok temu

Karać i jeszcze raz karać! Pytanie dlaczego mamy tak niskie mandaty, przykładowo w Chorwacji za takie przewinienie dostałby około 9000 zł kary we Włoszech 14000 a w Polsce max 500…

123
123
1 rok temu

Ale to faktycznie temat na artykuł, tysiące kierowców rocznie traci uprawnienia w ten sposób i nikt tego aż w gazecie nie pisze

wml
wml
1 rok temu

I bardzo dobrze. Nikt normalny przez Szydłowo setką nie pruje.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  wml

Normalny nie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x