Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Krakanie głośniejsze niż odstraszanie


W miejskim parku ponownie uruchomiono głośniki, które emitują odgłosy naturalnych wrogów kawek i gawronów. Ten sposób ma zniechęcić krukowate do osiedlania się w praktycznie jedynym parku Mławy. A gniazd  założonych w koronach drzew nie brakuje i łatwo przekonać się, że krakanie  jest głośniej słyszalne niż głosy odstraszania, którymi – wydaje się –  krukowate specjalnie się nie przejmują.  


Miasto otrzymało zgodę Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie na stosowanie metody biosonicznej do 15 kwietnia br.  W uzasadnieniu decyzji RDOŚ podkreślił, że wypłaszanie gawronów po tym okresie doprowadziłoby do przepłoszenia innych gatunków, związanych ze środowiskiem miejskim. 

Jak podkreśla ratusz, krukowate to duży problem Mławy. Zanieczyszczają w parku rośliny oraz elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery. Mają istotny wpływ na funkcję rekreacyjną obiektu. Przebywanie na jednym z dwóch placów zabaw, w skateparku czy siłowni plenerowej przestaje być przyjemne. Każdego roku, wiosną, wolny od drapieżników i osłonięty miejską zabudową park staje się dla kawek i gawronów atrakcyjnym miejscem do budowania gniazd. Miasto cyklicznie stara się je do tego zniechęcić.

red.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ups..
Ups..
3 lata temu

Lepsze może by były ultradźwięki…

mieszkanka
mieszkanka
3 lata temu

Przejście chodnikiem przy parku bez parasola ,jest niemożliwe.Ostrzegam przed niespodzianką. Zapach też odstrasza.

Olka
Olka
3 lata temu
Reply to  mieszkanka

To fakt, cały chodnik na Wyspiańskiego od strony parku zafajdany. Jak deszcz popada, to ludzie na tym chodniku będą tonąć w g.ównach. Mława podczas deszczu pachnie… nie, cuchnie krukowatymi.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x