Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym w Dębinach. Jedna osoba ranna


O prawdziwym szczęściu w nieszczęściu mogą mówić mieszkańcy wielorodzinnego budynku w Dębinach (gm. Szydłowo). W sobotę 3 kwietnia w jednym z mieszkań doszło do wybuchu mieszanki ulatniającego się z nieszczelności instalacji butli gazu propan-butan. Ranna została jedna osoba, a sąsiedzi jeszcze przed przybyciem straży pożarnej gasili pożar mieszkania gaśnicami.


Jak podaje mławska straż pożarna w akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej zawodowej i ochotniczej. Na miejscu była również  policja, pogotowie energetyczne i nadzór budowlany.

– Budynek w którym doszło do wybuchu był dwukondygnacyjny, z trzema klatkami a w momencie zdarzenia przebywało w nim 18 osób. Poszkodowany został jedynie właściciel mieszkania w którym doszło do wybuchu, który trafił do szpitala. Straty wyceniono na 30 tys. zł. Inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz użytkowania dwóch pomieszczeń – podaje st. kpt. Jacek Dryll – oficer prasowy PSP Mława.

W akcji brały udział 3 zastępy PSP Mława i zastępy  OSP z Dzierzgowa, Garlina, Piegłowa i Szydłowa.

Aktualizacja. 06.04.2021 

Według wstępnych ustaleń policji, do wybuchu w wyniku którego ranny został mieszkający samotnie 59-letni mężczyzna doszło podczas wymiany butli z gazem. W momencie zdarzenia był trzeźwy. Jako pierwsi na ratunek ruszyli sąsiedzi poszkodowanego. Wydostali z mieszkania rannego sąsiada, odłączyli prąd i butlę z gazem, wezwali pomoc. Ranny starszy mężczyzna doznał poparzeń głowy i ręki, został przewieziony do szpitala w Mławie. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x