Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

W 2020 r. wybudowano 55 nowych kurników. Liderem Radzanów


fot. ilustracyjne


W 2020 roku na terenie powiatu mławskiego powstało 55 nowych kurników. Najwięcej wybudowano ich w gminie Radzanów, nieco mniej w gminach Dzierzgowo i Szreńsk.

Przytoczone powyżej dane wynikają z corocznego sprawozdania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Mławie, przedłożonego radzie powiatu. Sprawozdanie zawiera statystyki dotyczące działania PINB, w tym również informację o aktywności inwestycyjnej w zakresie budownictwa zarówno mieszkalnego jak przeznaczonego na inne cele, np. przemysłowe, handlowe czy właśnie hodowlane.  

Okazuje się, że nie słabnie trend budowy nowych obiektów w branży drobiarskiej. Na terenie naszego powiatu powstało 55 nowych obiektów, 26 z nich wybudowano w gminie Radzanów, 12 – w gminie Dzierzgowo, 11 w gminie Szreńsk, 3 w gminie Strzegowo, 2 w gminie Stupsk i 1 w gminie Wiśniewo.

W tym roku ponownie branża drobiarska również na terenie naszego powiatu musi zmierzyć się z ptasią grypą. Na razie trzy gminy (Radzanów, Szreńsk i Strzegowo) znalazły się w kręgu obszarów zagrożonych wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Itd...itd...
Itd...itd...
1 rok temu

Jakie środowisko/społeczeństwo, takie wybory, decyzje i ich efekt. Mława i okolice , centrum smrodu i zanieczyszczeń. Adekwatne. Nikt nie stawia na zdrowie, za to na zysk chętnie. Nie dziwcie się, że jest tyle zachorowań na nowotwory. Będzie tylko gorzej.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Sliwinskiemu dziękujcie a nie na wójta sr..cię.Matoly

Z radzanowa
Z radzanowa
1 rok temu

Panie Przemysławie Pakuszewski co Pan zrobil zeby ograniczyć ekspansję kurnikow w gminie Radzanów? To już 4 lata jak jest Pan na stołku wójta. Co zostało zrobione w tej kwestii. Myślę ze nic Ale dam szansę odpowiedzi.

Też z Radzanowa
Też z Radzanowa
1 rok temu
Reply to  Z radzanowa

też mieszkam w Radzanowie i sie pytam co zrobił poprzedni wlodarz naszej gminy zeby nie nastawiali tyle ferm, myśle że duzo wiecej Ci włodarze zrobilie przez niecalą narazie kadencję niż poprzednicy przez ostatnie trzy kadencje, ja tam z Radzanowa sie nie wyprowadzam, i nie jestem posiadaczem ferm ani rolnikiem, mi tu sie dobrze mieszka , i cieszy mnie fakt że w koncu oprócz powstawania nowych ferm drobiu jak to mialo miejsce tyle lat coś sie dzieje, cos sie zmienia, jak komuś sie nie podoba to nie musi mieszkać ani w Radzanowie ani w naszej gminie, i tak wiekszość ludzi pracuje w innych zawodach i miejscach a mieszkają na codzień w naszej gminie, z punktu widzenia zwykłego mieszkańca w końcu coś sie ruszyło, jest to gmina rolnicza, fajnie położona, fakt kurników jest dużo ale zdecydowana większość że tak powiem z dawnych lat przyzwolona….. pozdrawiam włodarzy naszej gminy i życze wytrwałości w realizowaniu dalszych planów….. tych hejtujących również pozdrawiam

Gosc
Gosc
1 rok temu

Plany zagospodarowania przestrzennego w gminie Radzanów są tworzone i sukcesywnie powiększanie obszarowo, tylko czasu to wymaga, aczkolwiek może niepokoić to dlaczego tyle postawili, może to jakieś wcześniejsze pozwolenia na to już były, myślę że należałoby zapytać na jakiejś sesji rady gminnej na jakim etapie to jest, a tak to jest to przespane lata wcześniej, tak to widzę że strony zwykłego mieszkańca tej gminy….

MECHANIK
MECHANIK
1 rok temu

W MERCEDES-BENZ SIĘ Z NICH ŚMIEJĄ ŻE ZAMAWIAJA CHAKI DO TYCH S-KLAS I JESZCZE WSPOMINALI ŻE JAK WYMIENIAJĄ MILIONERY NA NOWE TO TE STARE ŚMIERDZĄ HA HA

Misiek
Misiek
1 rok temu

Za pieniądze robi się wszystko,nie patrzy się na ludzi!

Kim
Kim
1 rok temu

No tak miał ukrócić tylko że jednym pozwala drugim nie pozwala trochę dziwne

Józef
Józef
1 rok temu

Toż wójt w radzanowie miał to ukrócić.

Jest tak
Jest tak
1 rok temu

Wójt z Radzanowa na to pozwala ?
Czy tak miało być Panie wójcie

miner
miner
1 rok temu

virusy ptasia grypa – wścieklizna na Mazowszu… WIPASZ w Iłowie już też ?! wściekłe krowy w Kanadzie… ZDECHNIEMY Z GŁODU…

Kkl
Kkl
1 rok temu

Praca w kurnikach to gehenna a płacą bardzo niska. Nawet obcokrajowcy nie chcą tam pracować ze względu na wysoki poziom azotu i używane tam środki dezynfekcji.

Sławogóra
Sławogóra
1 rok temu

Strzeżcie się mieszkańcy gminy Szydłowo. Jeśli Jolę wybierzecie na wójta to będą kurniki i u Was

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Sławogóra

Na terenie gminy nie powinno się kandydować z żadnej partii politycznej. To małe środowisko i polityka tu przeszkadza. Chcesz kandydować utwórz swój komitet wyborczy, a nie przyszywasz się do różnych znienawidzonych organizacji przestępczych. A kurnikami zostaliśmy dosłownie zasmrodzeni. Nikt w tych kurnikach nie dba o ochronę środowiska, a zwłaszcza czyste powietrze bez fetoru.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x