Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Straż miejska nie przyjechała, a samochody parkują dalej


Problem z zaparkowaniem auta występuje w wielu miejscach miasta. Według jednego z naszych czytelników, szczególnie tragicznie wygląda to w okolicach LG. Swego czasu burmistrz zachęcał, aby tego typu sprawy zgłaszać miejskim służbom. Z historii naszego czytelnika wynika jednak, że – delikatnie mówiąc – nie zawsze się to udaje.


Jan Maria Jackowski
Reklama

– W dniu 12.03. 2021. zadzwoniłem do Straży Miejskiej z prośbą o interwencję w związku zaparkowanymi samochodami na chodniku i ścieżce rowerowej , na ul. LG między dyżurką LG a firmą Pantos. Dyżurny oświadczył mi , że nie wie gdzie jest firma Pantos , a ja nie znałem numeru , ponadto uświadomił mnie , że samochody zaparkowane są na terenie prywatnym (co nie jest prawdą)  i oni nie mają prawa interweniować. Zgłaszałem tylko raz i więcej do nich dzwonić nie mam zamiaru , bo szkoda moich nerw , a sytuacja ta powtarza się codziennie. Wszystko skończyło się na niczym , nie przyjechali , a samochody parkują dalej – opisuje swoją próbę zgłoszenia problemu czytelnik .

Zapytaliśmy w tej kwestii urząd miasta, czy straż miejska jest tam wzywana i czy reaguje na takie zgłoszenia.

– Straż Miejska reaguje na wszystkie zgłoszenia, które wpływają do tej formacji. W marcu br. do Straży Miejskiej wpłynęły dwa sygnały, dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów na ul. LG Electronics. Strażnicy przeprowadzili 14 interwencji z zakresu naruszenia przepisów ruchu drogowego – twierdzi Magdalena Grzywacz, rzeczniczka prasowa UMM.

Niezależnie jednak od reakcji straży miejskiej, problem braku miejsc do zaparkowania pojazdów  w tej okolicy wymaga rozwiązania.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mimi
mimi
2 lata temu

wczera kole połednia POD SAMOM KUMENDOM MILICJI PO H.SIENKIEWICZA DO KOPCA W BIAŁY DZIEŃ PÓŁ GODZINY NA MOTURACH TAM I NAZAD LATAŁY… WE ŚWIĘTA UND NIEDZIELI PARDON WASKRESENJE BO PO NASZEMU NIEDZIELA MAMY KAŻDEGO DNIA… I MILICJA WOGÓLE TEGO NIE WIDZI…

miner
miner
2 lata temu

taakie problemy to burmistrz niech dopóści partnerstwo prywatne i KINA może nawet NOVAGO by parkingi podziemne jako w Berlinie ruchome zmechanizowane skomputeryzowane a może jaka czysto polska firma by zrobiła wreszcie porządki wiosenne z podziemnymi kontenerami na śmieci jako w Ciekanowie już som stawiane…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

A tak może wieczorem po 22h by jakieś służby zainteresowały się tym parkingem pod LG. Pantosem ? Bo wtedy. Muzyka na full picie a rano potluczone butelki na parkingu. Straż miejska to najlepiej w kamery popatrzeć i mandaty wystawia. „zdalnie”

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

To samo chyba na końcu Kopernika , na parkingu pod lasem – szemrane towarzystwo i chyba szemrane interesy… – nie ma tam policji, żadnego patrolu. Teren po prostu bezpański, a może to też jakaś strefa ekonomiczna województwa mazursko-warmińskiego i dlatego ani Policja, ani Straż miejska się tym nie interesuje i mają wywalone na to co się tam dzieje.

Ngb
Ngb
2 lata temu

Na padlewskiego to jest szopka
Slalomem się jeździ stoją na środku ulicy

Ngb
Ngb
2 lata temu

Najważniejsze że ormowiec się wyluzował z dzwonieniem

Lolo
Lolo
2 lata temu

A to nie widzisz konfidencie że nie ma gdzie zaparkować myślisz że specjalnie się parkuje na chodniku i ryzykuje że dostanie się mandat?

Karo
Karo
2 lata temu

Teren pod zakładem produkcyjnym chyba nie jest atrakcyjny do urządzania sobie przechadzek,ktos kto to zgłosił musi byc wyjątkowym chamem.

Ścieżka do nikąd
Ścieżka do nikąd
2 lata temu
Reply to  Karo

to jest koniec tej niby ścieżki rowerowej, która prowadzi do nikąd. lepiej było by tam zrobić miejsca parkingowe bo jest ich tam bardzo mało a samochodów masa. Niech Pan redaktor zainteresuję się lepiej smrodem z sąsiedniej firmy gdzie jest rozbiór kurczaków. Bo śmierdzi na całej dzielnicy przemysłowej.

obserwator
obserwator
2 lata temu
Reply to  Karo

„Teren pod zakładem produkcyjnym chyba nie jest atrakcyjny do urządzania sobie przechadzek”. Karo, jest tam mnóstwo ‚atrakcji’: obok chodników, na chodnikach, na parkingu pełno butelek i wszelkiej innej maści śmieci.
Czy tego nikt nie widzi?!

Iiii
Iiii
2 lata temu

A gdzie pracownicy mają parkować ? W dziurawych polach żeby koło tam zostawić, czy popsuć w samochodzie coś ? A ktoś zwróci za naprawę ? Zmianę zaczyna się od 6-14 i od 14-22 gdzie na 14 godzinę nie ma szans żeby inaczej zaparkować bo nie ma miejsca a nie każdy ma możliwość czekać aż ktoś wyjedzie z miejsca parkingowego czy wyjść z pracy aby przestawić samochód w inne miejsce. Może inaczej by to wyglądało jeśli każdy by parkował w wyznaczonych miejscach na parkingu a nie gdzie mu się podoba i jak mu się podoba

lizroy
lizroy
2 lata temu
Reply to  Iiii

dokładnie, masz rację. Chyba zabrakło tematów w redakcji że takimi bzdetami się zajmują. Tamtendy nikt nie jeździ na rowerze!

Antypisior
Antypisior
2 lata temu
Reply to  lizroy

Ale chodzi.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  lizroy

I tu się mylisz, ale po co z tobą dyskutować.

Patoparkingprzypatofirmie
Patoparkingprzypatofirmie
2 lata temu

Święta się skończyły (podczas których obywatele nie zastosowali się do zaleceń i niebawem będziemy mieli kolejne rekordy i zgony całymi rodzinami) i można z powrotem zająć się naszymi lokalnymi sprawami wielkiej wagi jak na przykład zaparkowanie 20cm za daleko w głąb chodnika. Podobne popłuczyny można znaleźć na superexpressach czy fakt24. Czekam niecierpliwie na relacje mlawian kłócących się z transformatorem, emerytów na których życie czyha segment albo dramatyczne relacje pań przesiadujących w oknie całymi dniami, obserwującymi wyprowadzających pieski przestępców.
Moze lepiej byłoby zainteresować się tym co dzieje się na ulicach takich jak Moniuszki czy Bracka albo glowackiego. Tylko że trzeba by się pofatygować bo informator sam nie przyjdzie z tematem ani z fejka go nie wyczytamy.

Ścieżka do nikąd
Ścieżka do nikąd
2 lata temu

sensacja z przysłowiowej du.py.

Borysek
Borysek
2 lata temu

😉

Logan
Logan
2 lata temu

Może nasze władze zmobilizują się do tego, aby w końcu zrobić w tym miejscu parking. Są tam dwie lub trzy duże firmy a miejsc parkingowych jak na lekarstwo. Straż miejska doskonale się orientuje w sytuacji która tam jest, połowa z zaparkowanych tam aut stoi albo na chodniku albo na terenie zielonym, a ścieżka rowerowa w tym miejscu się kończy.

Wykluczone
Wykluczone
2 lata temu
Reply to  Logan

Żadna władza nie robi parkingów prywatnym firmom. Zapomnij. Niech se firma buduje, najpierw zakupi teren, ale nie ma za co to nie kupi hahahahahaaaa

Ktoś
Ktoś
2 lata temu
Reply to  Wykluczone

To ty jeszcze mało wiesz i głupoty piszesz

Jan
Jan
2 lata temu
Reply to  Wykluczone

Ale ulice mogą budować prywatnym firmom?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Cześć

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x