Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowe, wysokie mandaty za brak właściwego nadzoru nad psem


Od 10 kwietnia spacer z psem bez smyczy czy kagańca może zakończyć się otrzymaniem mandatu w wysokości od 250 do 500 zł. Karę może ponieść nie tylko właściciel psa, ale też opiekun.


ksp Mława
Reklama

10 kwietnia 2021 roku wchodzi w życie rozporządzenie z 26 marca 2021, regulujące wysokość grzywien za wykroczenia, jakie mogą popełnić właściciele zwierząt, przewoźnicy i zarządzający posesjami. Najczęściej dotyczyć będzie to właścicieli psów.

Nowe przepisy zabraniają znęcania się nad zwierzętami, m.in. trzymania ich na łańcuchach przy budach, ale nakładają też na ich właścicieli i opiekunów większe obowiązki, jak choćby takiego zabezpieczenia posesji, aby nieuwiązane psy nie mogły wyjść poza ogrodzenie. Surowo karane ma być też przewożenie bez odpowiednich zabezpieczeń zwierząt w środkach publicznej komunikacji. Warto tu pamiętać, że choć zdarzają się drastyczne wypadki pogryzień przez psy ras niebezpiecznych, to częstym sprawcą pogryzień zwłaszcza dzieci są biegające kundle.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x