Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zadbali by seniorzy nie czuli się samotni w Święta. Terytorialsi m.in. w Bogurzynie i Przasnyszu


Są po środku walki z wirusem, dostrzegają problemy i w miarę możliwości szukają rozwiązań. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej widząc samotność i odosobnienie pacjentów szpitali, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej czy seniorów, którym dostarczają ciepłe posiłki, postanowili po raz kolejny zorganizować dla nich łączenie z bliskimi za pomocą Internetu. 


ksp Mława
Reklama

Pierwszą edycję projektu „Łączymy na święta”, 5 Mazowiecka Brygada Obrony zorganizowała przed świętami Bożego Narodzenia, teraz przed Wielkanocą, terytorialsi znów sprawili, że osoby chore, starsze i samotne, które z różnych powodów przebywają w izolacji bez kontaktu ze swoimi bliskimi będą mogli z nimi porozmawiać za pomocą łącza internetowego. Akcja rozpoczęła się wczoraj. Żołnierze wyposażeni w sprzęt elektroniczny w postaci tabletów i laptopów zorganizowali pierwsze łączenia z Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie (pow. mławski), gdzie chętni pensjonariusze mogli porozmawiać z bliskimi. Dziś akcja łączenia z bliskimi odbywa się z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Przasnyszu.

Projekt adresowany jest do seniorów przebywających na oddziałach szpitalnych, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej, którzy muszą pozostać w izolacji ze względu na obecną sytuację sanitarno – epidemiologiczną.  Zasady udziału w projekcie są proste, wystarczy, że kierownictwo danej placówki skontaktuje się z brygadą i zgłosi akces uczestnictwa. W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej powstały specjalne grupy żołnierzy, którzy z zachowaniem wszelkich norm i zasad reżimu sanitarnego odwiedzają pacjentów, pensjonariuszy a także osoby starsze i samotne. Za pomocą tabletów i laptopów organizują wideo rozmowę z bliskimi.

Kontakt z drugą, bliską osobą jest dla tych ludzi bardzo cenny szczególnie teraz, kiedy przez tak długi czas przebywają w izolacji bez możliwości rozmowy i zobaczenia się z najbliższymi.  W czasie Świąt, które w normalnych warunkach każdy spędza w gronie najbliższych przy wspólnym stole, samotność tym bardziej może doskwierać.

źródło i fot.: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 6 votes
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

No i do czego te chłoptasie się nadają. Do rzeczy prostych i nie skomplikowanych. Mierzenie temperatury, do posługi, wynieść śmieci. Tylko kto wpadł na pomysł, żeby to ubrać w mundury i jeszcze reklamować że oni coś robią. Śmieszne to. Ale kasę trzepią z nas za te „czynnosci”.

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Anonim

Człowieku, nie masz zielonego pojęcia o strukturze i celu użycia WOT. Czytasz jakieś głupoty i później takie same piszesz. Ale rozumiem, zazwyczaj takie teksty piszą Ci którzy w życiu by sobie tam nie poradzili, Ci z kompleksami. Jednym z zadań WOT, co też wpisane jest w ich credo to pomoc najbliższej społeczności.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Paweł

Człowieku wiem co piszę. Ten twór to obrona cywilna i tam mundurów nie potrzeba. Mierzenie temperatury, przynoszenie zakupów, rozdawanie maseczek. Od tego jest rodzina, żeby pomagać ewentualnie sąsiedzi. Mierzyć temperaturę może wyznaczona osoba z ośrodka leczniczego nie koniecznie małolaty, którzy doją nasza kasę za nic nie robienie. A o służbie wojskowej i nie tylko wojskowej wiem więcej od ciebie Pawełku.

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Paweł

Olala, w WOT może sobie ktoś nie poradzić, no chyba że całkowity moron.
Ciekaw jestem czy kogoś nie przyjęli do tej „elitarnej” służby?
Odpowiesz ile osób nie zostało przyjętych, bo sobie z czymś nie radzili, no i ciekawi mnie z czym mogły sobie te osoby nie radzić.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  Paweł

Chłopczyku wstąpiłeś do wot aby doić kasę. Nie dziwię się, że bronisz tego dziwnego stwora bo byś łatwe źródło dochodu stracił a przy tym się nie napracujesz.
J384Ć P15

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x