Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tegoroczna Wielkanoc wygląda inaczej


Wielkanoc to najważniejsze święta w Kościele Katolickim, stąd ich tak rozbudowana i bogata forma. Tegoroczne Święta Wielkanocne ze względu na koronawirusa  już wyglądają jednak inaczej.


Paschalne Triduum rozpoczęło się wczoraj. W Wielki Czwartek celebrowane były msza na pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Zrezygnowano w nich z obrzędu umycia nóg.

Dziś w Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii, a wiernych  obowiązuje post ścisły.

Liturgia Męki Pańskiej w mławskich parafiach rozpoczyna się tradycyjnie o godzinie 18-tej, po niej będzie możliwość czuwania przy symbolicznym grobie.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów odbywać się będzie przed kościołami. W mławskich parafiach jedynie w kościele pw. św. Trójcy święcenie pokarmów odbędzie się w świątyni.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w nieco skromniejszej i krótszej formie, ale odbędą się tradycyjne procesje rezurekcyjne wokół kościołów.  

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x