Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

SP 7. Świąteczne dekoracje w glinie


Zgłębiając tajniki jednego z najstarszych rzemiosł na świecie, garncarstwa, uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie podjęli wyzwanie i z mozołem tworzyli własne rękodzieła. Glinę, główny surowiec używany w rękodzielniczym wyrobie ceramicznych naczyń i przedmiotów codziennego użytku, zastąpili masą solną. Proces wytwarzania takich naczyń jest żmudny i długotrwały, ale efekt końcowy satysfakcjonuje każdego twórcę dzieła. Uczniowie poznali kolejne etapy pracy garncarza. Zamiast naczyń użytkowych stworzyli jednak wielkanocne ozdoby- baranki, zajączki, kolorowe jajka i koszyczki. Było przy tym trochę bałaganu w kuchni, ale wyczarowali przecudne dzieła sztuki! Ozdobią one wielkanocny stół albo będą prezentem dla kogoś bliskiego. Wesołych Świąt!


źródło i fot. SP 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x