Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mazowsze. Kradli wszystko, nawet armatę


Nie gardzili żadnym łupem. Kradli maszyny, sprzęt budowany, i elektronarzędzia. Wśród skradzionych fantów był nawet motocykl i armata. Wpadli, gdy z jednej z posesji w gminie Wiązowna skradli koparko-ładowarkę o wartości 150 000 złotych. Teraz 45 i 33 letnim mężczyznom grozi nawet 10 lat więzienia.


Jak podają otwoccy kryminalni, pod koniec grudnia 2020 roku do komisariatu w Józefowie zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży koparko-ładowarki zaparkowanej na ogrodzonym terenie w gminie Wiązowna. Z jego relacji wynikało, że sprawcy przecięli siatkę ogrodzeniową, a następnie włamali się do zamkniętej maszyny, po czym ją uruchomili i odjechali z miejsca. Pokrzywdzony wartość strat oszacował na kwotę 150 000 złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Józefowie niezwłocznie podjęli intensywne czynności wykrywcze w tej sprawie. Po wykonaniu szeregu działań operacyjno-rozpoznawczych, otwoccy kryminalni namierzyli dwóch mężczyzn mogących mieć związek z zaistniałą kradzieżą.

W ubiegłym tygodniu precyzyjnie zaplanowana realizacja doprowadziła do zatrzymania 45 i 33-latka. Funkcjonariusze jednocześnie udali się na kilka ustalonych wcześniej adresów na terenie powiatu wołomińskiego. Kiedy dotarli do jednego z nich, zauważyli wyjeżdzający z posesji samochód. Kierował nim 45-latek. Ponadto na powierzchni ładunkowej pojazdu znajdowały się dwie zagęszczarki, które jak ustalili kryminalni pochodziły z kradzieży. Natomiast 33-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania. W trakcie przeszukania posesji zajmowanych przez mężczyzn, policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne trzy zagęszczarki, panele ogrodzeniowe oraz kilkanaście sztuk różnego rodzaju elektronarzędzi w postaci kompresorów, szlifierek, wkrętarek i innych. Ponadto zabezpieczony został motocykl i armata. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły stwierdzić, iż część przedmiotów pochodzi z kradzieży i włamań na terenie Wilanowa, Radzymina oraz Malcanowa. Łączną wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na kwotę ponad 350 000 złotych.  Kryminalni odzyskali też skradzioną koparko-ładowarkę.

Zebrany dotychczas przez otwockich funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obydwóm mężczyznom zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował wobec 45 i 33-latka tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Otwock

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x