Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maseczki mają być rozdawane wśród wiernych w parafiach


fot. ilustracyjne


Trwa jeszcze akcja dystrybucji maseczek przez lokalne samorządy, ale maseczki mają być rozdawane również we wszystkich parafiach. Każda ma ich otrzymać 5 tysięcy. Dowóz do parafii zapewni Państwowa Straż Pożarna oraz lokalne straże ochotnicze. Płocka kuria wydała w tej sprawie specjalny komunikat. Poniżej cytujemy go w całości.

KOMUNIKAT KANCELARII KURII

Na prośbę Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przekazujemy, że rząd Rzeczypospolitej Polskiej, podjął decyzję o przekazaniu maseczek antywirusowych mieszkańcom naszego regionu. Biskup Płocki Piotr Libera przychylił się do prośby Wojewody Mazowieckiego, aby realizacja tego zadania mogła odbyć się za pośrednictwem parafii.

Do każdej parafii przekazanych zostanie 5 tysięcy sztuk maseczek. Zostaną one dowiezione do parafii przez lokalne jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Należy je przyjąć i rozdysponować w taki sposób, aby wierni mieli możliwość osobistego ich odebrania. Należy kontaktować się ze strażą pożarną w celu ustalenia terminu ich odbioru.

Zaangażowanie się parafii w dystrybucję maseczek będzie wielką i nieodzowną pomocą w walkę z epidemią wirusa SARS-Cov-2 w kraju oraz przejawem gotowości Kościoła do dalszej współpracy z władzami w dziele przeciwdziałania rozprzestrzeniania się Covid-19 wśród mieszkańców.
Płock, dnia 30 marca 2021 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ociec z Torunia
Ociec z Torunia
3 lata temu

Może takie zalecenie żeby wierni w przypadku choroby kładli się na kościelne ławki zamiast na szpitalne łóżka? Skoro w kościele mieszkają moce uzdrawiające a ręce kapłana leczą wszelkie zło i niedomagania?

Piotr
Piotr
3 lata temu

Zapewne jak będziesz pukał do bram królestwa to ten post Ci się przewinienie przed oczami .

Ociec z Torunia
Ociec z Torunia
3 lata temu
Reply to  Piotr

Tobie natomiast przewinie się czarny tyłek lucyfera czy innego tam belzebuba. Hahahha

z bliska
z bliska
3 lata temu

SUPER TAK TRZYMAJ !!!!—- A MOŻE TYCH CHORYCH WIERNYCH, NA PRAWDĘ, UZDROWIĄ W KOŚCIELE !!!—-KOŚCIOŁY WINNY BYĆ ZAMKNIĘTE !!!! no ale jak tu zamknąc kościóly skoro to armia wyborcza PISu ????

on2
on2
3 lata temu

a ty znow zapomniales zazyc tabletki od psychiatry,szybko tu zrob zapewne lepiej sie poczujesz

Archanieli czuwają
Archanieli czuwają
3 lata temu

O Boże przenajświętszy jakie szczęście! Pomóżmy tym biednym nieświadomym wiernym bo sami siebie skazują na zagładę. Oni uważają że niebiosa są ważniejsze od zdrowia na ziemi i życia doczesnego a kapłan ma supermoce (czyt. Konsekrowane ręce). Może chociaż te maseczki jeśli uchronią choćby jedno istnienie z tych biednych ludzi to było warto… Dla tego jednego chociaż istnienia!

Kuba
Kuba
3 lata temu

No tak… będzie kolejna okazja do „co łaska”.
PIS to ma jednak pomysły…
Ten wczorajszy żart może jednak okazać się wcale nie żartem.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x