Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Złodziej skradł kartę bankomatową z dziecięcego wózka. Zdążył zrobić z niej użytek


fot. ilustracyjne


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie kradzieży torby z wózka dziecięcego, w której znajdował się portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. Złodziej posłużył się kartą kilkakrotnie, nim została zablokowana.  Policja apeluje o ostrożność. 

Do zdarzenia doszło wczoraj, około południa, najprawdopodobniej na terenie galerii handlowej przy Al. Św. Wojciecha w Mławie. 67-letnia mławianka wyszła na spacer z wnuczką, do schowka pod wózkiem włożyła reklamówkę z portfelem i innymi drobnymi przedmiotami. W portfelu znajdowały się pieniądze i karta bankomatowa. Po wyjściu z jednego ze sklepów, zauważyła brak torby. Zanim mławianka zablokowała kartę, złodziej posłużył się nią kilkakrotnie, płacąc za zakupy.  Mławska policja ustala sprawcę kradzieży i posłużenia się kartą. 

Policja ostrzega, robiąc zakupy pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu portfela i karty bankomatowej. Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów w otwartej torbie, reklamówce, schowkach wózka dziecięcego lub w widocznym miejscu w samochodzie. Nie trzymajmy portfela i karty w kieszeni spodni lub zewnętrznej kieszeni kurtki. Złodziej obserwuje ofiarę i sprawdza jej czujność. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do kradzieży. Nie ma co liczyć na to, że złapiemy kieszonkowca za rękę.  Warto natomiast zachować czujność i ostrożność a pieniądze i karty trzymać przy sobie, w zamkniętej torbie lub zapinanej wewnętrznej kieszeni kurtki.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x