Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Droga łącząca Smolarnię i Grzebskiego gotowaWczoraj dokonano odbioru technicznego wybudowanej niedawno drogi łączącej ulice Smolarnia i Grzebskiego – poinformował urząd miasta.  Trakt ten ma ułatwić wyjazd na ulicę Grzebskiego mieszkańców zlokalizowanych przy ul. Smolarnia bloków.

Nowa droga o nawierzchni z kostki betonowej i jezdni o szerokości 6 m biegnie od budynku przy ul. Smolarnia 6 do ul. Grzebskiego. Od strony garaży wybudowano szeroki na 2 m chodnik z kostki betonowej. Inwestycja objęła także budowę parkingu dla samochodów osobowych – na 12 prostopadłych miejsc postojowych o wymiarach 2,5 x 5 m i jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m z włączeniem do ul. Smolarnia – oraz 5 dodatkowych miejsc parkingowych prostopadłych o wymiarach 2,5 x 5 m z kostki betonowej przy budynku nr 6. Wykonano kanalizację deszczową i kanalizację sanitarną oraz oświetlenie uliczne. Ważnym elementem inwestycji była budowa pod nową ulicą przepustu z rury karbowanej o przekroju łukowo-kołowym, rozpiętości 210 cm i wysokości 145 cm.

Inwestycję, która znacznie usprawni komunikację między ulicami Smolarnia i Grzebskiego, wykonała wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego firma GUTBRUK z Kak Mroczek. Miasto wydało na nią ponad 540 tys. złotych.

źródło i fot. :UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Inka
Inka
1 rok temu

Znam osobę która zamieszkuje na Smolarni, jest zadowolona, że powstała droga, która ułatwi wyjazd z tej ulicy. Tam też mieszkają ludzie nie deweloper

Jurek
Jurek
1 rok temu

A ile złotych dołożył deweloper? To głównie dla mieszkańców nowego bloku zbudowano drogę. A gdzie jest przestrzegany obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych dla mieszkańców nowego bloku. Zatem będzie podobnie, jak na ulicy Kościuszki.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Bravo radni PiS popieracie inwestycje

Beata
Beata
1 rok temu

Tyle ulic czeka w Mławie do zrobienia a ci taką uliczkę za tyle kasy…

Green
Green
1 rok temu

Szkoda że tą inwestycją zlikwidowano plac zabaw dla dzieci, a nowy blok pozbawił 18 miejsc do parkowania, brawo dla planujacych układ przestrzenny w mieście

Kuba
Kuba
1 rok temu

Niedługo w tym mieście, to miasto będzie zajmowało się budową klatki schodowej w bloku, dla dewelopera, oczywiście z pieniędzy podatników.
Czy jak SM Zawkrze buduje, to też miasto robi infrastrukturę? drogi dojazdowe? parkingi przy budynkach?

inny
inny
1 rok temu
Reply to  Kuba

tak, wybudowało mariacką, łojewskiego, parking okm29, chodnik zachodnia, aleję wojciecha itd itd

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  inny

Mariacka to miejska ulica, a nie uliczka do bloków, aleja dewelopera to też miejska ulica, a jeśli już to raczej dla dewelopera i właściciela parku handlowego o szumnej nazwie „Stacja Mława, a tak w ogóle to ulica przekierowująca ruch z centrum miasta, jaki parking?. Ul. Łojewskiego to też ulica miejska. Osiedle Zachodnia to nie SM „Zawkrze”, a więc chodnik też nie dla SM Zawkrze.
Do Mariackiej i al. dewelopera to zdaje się, że były dotacje, a więc to nawet nie z pieniędzy podatnika, moronie, itd. itd.

Ramzes
Ramzes
1 rok temu
Reply to  Kuba

No dotacje rzecz jasna pochodzą z prywatnej kieszeni jakiegoś Pana Kowalskiego a nie z podatków mieszkańców Mławy czy Polski 🙂

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ramzes

…ale mógł je dostać Kraków, a nie Mława. Dobrze, że ratusz postarał się o choć trochę dotacji.

Ramzes
Ramzes
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Dobrze że przynajmniej tym razem urzędasy zwrócili się o dotację. Z tym miewają problemy. Nie zmienia to jednak faktu ze kasa z dotacji pochodzi z podatków.

z bliska
z bliska
1 rok temu
Reply to  Ramzes

O czym ty piszesz, to nie jest żadna dotacja, TE SRODKI TO SĄ ZWIĘKSZONE WPŁYWY Z PODATKOW I RÓZNYCH OPŁAT. !!! miejskiego budżetu, nie zmienia to faktu, że już zaczęła sie budowa drogi nad seraczem PIOTRA SKARGI , te DEWELOPER, musi być mocny biznesmen dla którego robią tą drogę, a wcześniej założono światła a to drogę kiedy jeszcze była polną drogą zrobiono znakami drogą z pierwszeństwem przejazdu.PANIE BURMISTRZU CZY PAN WIE O TYM ŻE PODLEGLI PANU PRACOWNICY URZĘDU KRĘCĄ TAKIE NUMERY ZA KASĘ Z URZĘDU !!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  inny

Mariacka to powstała dla pewnego biznesmena, który mieszka przy tej ulicy 😛 no i kościół też musi być skomunikowany z mieszkańcami. Normalna ulica jak Reymonta czy Żwirki jakbyś nie wiedział.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x