Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Droga łącząca Smolarnię i Grzebskiego gotowa


Sprzedam Piec


Wczoraj dokonano odbioru technicznego wybudowanej niedawno drogi łączącej ulice Smolarnia i Grzebskiego – poinformował urząd miasta.  Trakt ten ma ułatwić wyjazd na ulicę Grzebskiego mieszkańców zlokalizowanych przy ul. Smolarnia bloków.

Nowa droga o nawierzchni z kostki betonowej i jezdni o szerokości 6 m biegnie od budynku przy ul. Smolarnia 6 do ul. Grzebskiego. Od strony garaży wybudowano szeroki na 2 m chodnik z kostki betonowej. Inwestycja objęła także budowę parkingu dla samochodów osobowych – na 12 prostopadłych miejsc postojowych o wymiarach 2,5 x 5 m i jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 3,6 x 5 m z włączeniem do ul. Smolarnia – oraz 5 dodatkowych miejsc parkingowych prostopadłych o wymiarach 2,5 x 5 m z kostki betonowej przy budynku nr 6. Wykonano kanalizację deszczową i kanalizację sanitarną oraz oświetlenie uliczne. Ważnym elementem inwestycji była budowa pod nową ulicą przepustu z rury karbowanej o przekroju łukowo-kołowym, rozpiętości 210 cm i wysokości 145 cm.

Inwestycję, która znacznie usprawni komunikację między ulicami Smolarnia i Grzebskiego, wykonała wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego firma GUTBRUK z Kak Mroczek. Miasto wydało na nią ponad 540 tys. złotych.

źródło i fot. :UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Inka
Inka
13 dni temu

Znam osobę która zamieszkuje na Smolarni, jest zadowolona, że powstała droga, która ułatwi wyjazd z tej ulicy. Tam też mieszkają ludzie nie deweloper

Jurek
Jurek
14 dni temu

A ile złotych dołożył deweloper? To głównie dla mieszkańców nowego bloku zbudowano drogę. A gdzie jest przestrzegany obowiązek zapewnienia miejsc parkingowych dla mieszkańców nowego bloku. Zatem będzie podobnie, jak na ulicy Kościuszki.

Anonimowo
Anonimowo
14 dni temu

Bravo radni PiS popieracie inwestycje

Beata
Beata
14 dni temu

Tyle ulic czeka w Mławie do zrobienia a ci taką uliczkę za tyle kasy…

Green
Green
14 dni temu

Szkoda że tą inwestycją zlikwidowano plac zabaw dla dzieci, a nowy blok pozbawił 18 miejsc do parkowania, brawo dla planujacych układ przestrzenny w mieście

Kuba
Kuba
14 dni temu

Niedługo w tym mieście, to miasto będzie zajmowało się budową klatki schodowej w bloku, dla dewelopera, oczywiście z pieniędzy podatników.
Czy jak SM Zawkrze buduje, to też miasto robi infrastrukturę? drogi dojazdowe? parkingi przy budynkach?

inny
inny
14 dni temu
Reply to  Kuba

tak, wybudowało mariacką, łojewskiego, parking okm29, chodnik zachodnia, aleję wojciecha itd itd

Kuba
Kuba
14 dni temu
Reply to  inny

Mariacka to miejska ulica, a nie uliczka do bloków, aleja dewelopera to też miejska ulica, a jeśli już to raczej dla dewelopera i właściciela parku handlowego o szumnej nazwie „Stacja Mława, a tak w ogóle to ulica przekierowująca ruch z centrum miasta, jaki parking?. Ul. Łojewskiego to też ulica miejska. Osiedle Zachodnia to nie SM „Zawkrze”, a więc chodnik też nie dla SM Zawkrze.
Do Mariackiej i al. dewelopera to zdaje się, że były dotacje, a więc to nawet nie z pieniędzy podatnika, moronie, itd. itd.

Ramzes
Ramzes
14 dni temu
Reply to  Kuba

No dotacje rzecz jasna pochodzą z prywatnej kieszeni jakiegoś Pana Kowalskiego a nie z podatków mieszkańców Mławy czy Polski 🙂

Anonimowo
Anonimowo
14 dni temu
Reply to  Ramzes

…ale mógł je dostać Kraków, a nie Mława. Dobrze, że ratusz postarał się o choć trochę dotacji.

Ramzes
Ramzes
13 dni temu
Reply to  Anonimowo

Dobrze że przynajmniej tym razem urzędasy zwrócili się o dotację. Z tym miewają problemy. Nie zmienia to jednak faktu ze kasa z dotacji pochodzi z podatków.

z bliska
z bliska
13 dni temu
Reply to  Ramzes

O czym ty piszesz, to nie jest żadna dotacja, TE SRODKI TO SĄ ZWIĘKSZONE WPŁYWY Z PODATKOW I RÓZNYCH OPŁAT. !!! miejskiego budżetu, nie zmienia to faktu, że już zaczęła sie budowa drogi nad seraczem PIOTRA SKARGI , te DEWELOPER, musi być mocny biznesmen dla którego robią tą drogę, a wcześniej założono światła a to drogę kiedy jeszcze była polną drogą zrobiono znakami drogą z pierwszeństwem przejazdu.PANIE BURMISTRZU CZY PAN WIE O TYM ŻE PODLEGLI PANU PRACOWNICY URZĘDU KRĘCĄ TAKIE NUMERY ZA KASĘ Z URZĘDU !!!

Anonimowo
Anonimowo
14 dni temu
Reply to  inny

Mariacka to powstała dla pewnego biznesmena, który mieszka przy tej ulicy 😛 no i kościół też musi być skomunikowany z mieszkańcami. Normalna ulica jak Reymonta czy Żwirki jakbyś nie wiedział.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x