Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Znamy już proponowany termin wyborów wójta w Szydłowie


Na podpis premiera formalnie czeka jeszcze projekt rozporządzenia  w sprawie przedterminowych wyborów wójta gminy Szydłowo. Podany w rozporządzeniu termin wyborów to niedziela 30 maja. Z wyborczego kalendarza wynika, że do 7 maja muszą być już zgłoszone nazwiska kandydatów, którzy ubiegać będą się o funkcję wójta.


Wybory przedterminowe wójta powinny być przeprowadzone w ciągu 90 dni od daty wystąpienia przyczyny, w tym przypadku śmierci dotychczasowego wójta. Pierwszym krokiem jest stwierdzenie wygaśnięcia mandatu. Takie wygaśnięcie mandatu wójta z dniem 3 marca, stwierdził już komisarz wyborczy w Ciechanowie. Z tych terminów wynika, że wybory najpóźniej powinny odbyć się z początkiem czerwca, a ponieważ muszą przypadać w niedzielę, stąd zapewne ostatnim możliwym terminem jest 30 maja.

Załącznikiem do rozporządzenia jest kalendarz wyborczy. Określone w nim zostały kluczowe i nieprzekraczalne terminy na wykonanie poszczególnych czynności. I tak, np. do 21 kwietnia u komisarza wyborczego należy złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego, który do 7 maja ma prawo zgłosić kandydata na wójta. Zakończenie kampanii i cisza wyborcza obowiązywać będzie do północy 28 maja. Samo głosowanie w dniu 30 maja odbędzie się w godzinach  7.00–21.00. Takie terminy ujęto w przygotowanym projekcie, który choć opublikowany już wśród projektów, czeka jeszcze na podpis premiera. Możliwe jest jednak, ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, że termin ten później zostanie przesunięty.

Do czasu przeprowadzenia wyborów i objęcia obowiązków przez wybranego wójta, gminą kieruje wskazany przez premiera „komisarz”.

Wieść gminna niesie, że na lokalnej  „giełdzie” już pojawiło się kilka pierwszych nazwisk potencjalnych kandydatów. Aluzja do tego stanu rzeczy padła nawet publicznie na pogrzebie zmarłego wójta Wiesława Boczkowskiego. Do tego jednak wątku wrócimy po oficjalnym ogłoszeniu terminu wyborów.       

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
pinokio
pinokio
1 rok temu

To się w niedługim czasie przekonamy jak bardzo pisowska jest gmina Szydłowo, a wydaje mi się że bardzo.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

może czopek wystartuje w wyborach na wójta i będzie sielanka jak dawniej,powodzenia.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Kto to czopek?

Anonymous
Anonymous
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

No chyba dla żartu jako laurka dla PIS-u.

Anon
Anon
1 rok temu
Reply to  Anonymous

Czopek i PiS, widać że nie tutejszy…

PAN
PAN
1 rok temu
Reply to  Anon

No Paweł chyba jedyny słuszny jaki nasuwa się na myśl. Dokładnie raczej daleko mu do pis

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  PAN

Byle nie psl!

Ezi
Ezi
1 rok temu
Reply to  PAN

Czopek to nie Pawel co za brednie

Anonymous
Anonymous
1 rok temu
Reply to  Anon

Już wiem o kim piszecie. Ale czemu czopek ? Chyba nie od wchodzenia w d…..

Szyd
Szyd
1 rok temu
Reply to  Anonymous

PAWEL W. TO PIERUG A NIE CZOPEK, CHYBA KTOS MYLI OSOBY

Rolnik
Rolnik
1 rok temu

Kto wójtem Szydlowa? Kto startuje?

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Rolnik

PW Piróg

Ezi
Ezi
1 rok temu
Reply to  Rolnik

Oby, oby! W końcu byłoby na kogo zagłosować

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Rolnik

Na giełdzie pojawiają sie dwa poważne nazwiska.Bo nikt chyba poważnie Piroga i Czopka nie traktuje, tak jak ich poważnie nie traktował ich poprzedni wójt. wybór jest między swoim (GR), co zna problemy gminy i nadaną z PISu marionetką (JK) co będzie polecenia odbierać na Nowogrodzkiej albo rządzić nami będzie Mława

Saz
Saz
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Zachowaj swój wybór na „twojego” GR i nie przedstawiaj ludziom swojego ograniczonego myślenia, skoro nawet nie masz odwagi sie pod tym podpisać. A to, że jako jedyna osoba zaczynasz oczerniać nie twoich kandydatów świadczy tylko o jednym

Jagusia
Jagusia
1 rok temu
Reply to  Saz

Powiedziała to osoba, ta co się podpisuje n:D

Saz
Saz
1 rok temu
Reply to  Jagusia

Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Ja nie przedstawiam swoich poglądów i nie wciskam nic tutaj ludziom. A juz na pewno nie oczerniam innych kandydatów anonimowo, bo tak to najłatwiej cwaniakowac.

Jagusia
Jagusia
1 rok temu
Reply to  Saz

Ooo, zabolało i widzę że mocno zabolało.
Wszystko zrozumiałam, ale to kolejny komentarz, w którym obrażasz komentujących, ale widać taką masz naturę pisząc anonimowo jesteś wielkim gierojem.
Poprzedniukowi wciskasz, że ma ograniczone myślenie, mnie że nie umiem czytać ze zrozumieniem – ładnie to taqk. Czyż nie można być mimo wszystko kulturalnym, a nie chamskim? Widać, że należysz do tzw. „nowych elyt”, które z prawdziwymi elitami nie mają nic wspólnego.

Saz
Saz
1 rok temu
Reply to  Saz

Podpisałem się. Tak samo jak ty. I równie dobrze mogę powiedzieć, że ograniczone masz myślenie bo to tylko ty masz rację jako jedyny z komentujących. I podaj mi w którym miejscu jest to oczernianie? To że JK jest z nadania PISu, czy to, że ww. nie mieli nic do powiedzenia w tej gminie a ich rola ograniczała się do potakiwania? A jeśli masz jakieś argumenty to je przedstaw a nie jedynie do inwektyw się posuwasz. I nie wprowadzaj mi tu nakazów. Forum służy do przedstawiania swoich poglądów a nie do „gorzkich żalów”. I z chęcią poznam twoje imię i nazwisko. Skoroś taki odważny, to się podpisz a nie cwaniakujesz anonimowo.

Opas
Opas
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli mowa o GR to nie będzie rządzić wtedy nami Mława tylko Ciechanów . Wiem co piszę!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Opas

A jak to Ciechanów?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Opas

Wiesz tyle co zjesz…

WML
WML
1 rok temu

Artykuł do codziennika szydłowskiego… kogo z mławy to obchodzi… ???

troglo
troglo
1 rok temu
Reply to  WML

A wiesz co to jest powiat mławski?

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  WML

No tak, jakoś nikt się nie kwapi poinformować mieszkańców o nowej inwestycji na ulicy LOK.

Czy Zalew Ruda przestaje być miejscem rekreacyjnym, a strefa ekonomiczna warmińsko
mazurka rozrosła się do samego Zalewu?

Czy w tym mieście nikt nie myśli?
Walory rekreacyjne tych terenów stają się raczej wątpliwe.

mieszko
mieszko
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Zalew Ruda administracyjnie należy do Lipowca i Iłowa. Władze Mławy nie mają nic do niego.

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  mieszko

Tu nie chodzi o Zalew Ruda, tylko o pobliski teren, czyli ulicę LOK i przy której obok osiedla powstaje nowa inwestycja, szanowny panie. Jeśli się nie wie o czym mowa, to bezpieczniej jest zamilknąć.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  WML

Widocznie ciebie, skoro czytasz 🙂

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x