Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kliknęła w link. Mławianka straciła wszystkie pieniądze z konta


fot. ilustracyjne

Sprzedam Piec


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustwa za pośrednictwem jednego z popularnych portali ogłoszeniowych. Mieszkanka Mławy straciła pieniądze z konta, po tym jak skorzystała z wygenerowanego linka, przesłanego przez kupującego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mławianka wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym wózek dziecięcy. Zainteresowana osoba skontaktowała się ze sprzedającą i wysłała zdjęcie, potwierdzające wpłatę pieniędzy. Następnie sprzedająca otrzymała wygenerowany link, który miała otworzyć, by przekierować wpłaconą kwotę na swoje konto. Mławianka otworzyła link, wybrała swój bank z dostępnej listy. Wypełniła formularz, podając saldo na koncie oraz inne szczegółowe dane, w tym dane karty płatniczej. Po zakończeniu transakcji, okazało się, że nie pobrała pieniędzy a wypłaciła nieznanej osobie wszystkie pieniądze ze swojego konta.

Użytkownicy portali ogłoszeniowych są narażeni na różnego typu działania oszustów, w tym cyberprzestępców. Korzystając z takich portali trzeba zachować szczególną ostrożność i zapoznać się z informacjami administratora, dotyczącymi działania hakerów. Zanim skorzystamy z jakiegokolwiek udostępnionego linka, należy sprawdzić, czy jest bezpieczny. Takiej weryfikacji można dokonać chociażby na stronie portalu ogłoszeniowego, w zakładce „Sprawdź link do odbioru wpłaty”.

źródło: KPP Mława/ asp.szt. Anna Pawłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Plm
Plm
21 dni temu

Jaki problem namierzyć oszusta? Przecież te pieniądze zostały na jakieś konto przelane

miner
miner
22 dni temu

SAMO KLIKNIĘCIE W LINK JESZCZE NIE JEST GROŹNE BO POTEM DOPIERO NA PODSTAWIONEJ STRONIE BANKU , SKLEPU INTERNETOWEGO SAM WPISUJESZ HASŁO LOGOWANIA DO SWEGO KONTA W BANKU LUB ZNAKI WPISYWANE KLAWIATURĄ MECHANICZNĄ PRZEKAZUJE POBRANY PROGRAM KEYLOGGER DO ZŁODZIEJA, KTÓRY WYCZYŚCI TWE KONTO BANKOWE…

Kuba
Kuba
22 dni temu
Reply to  miner

Czasami nawet samo kliknięcie w link jest już bardzo groźne, bo otwierana strona może zawierać wirusa.

Raf
Raf
23 dni temu

Ludzie bardzo lekkomyślnie korzystają z przeglądarek internetowych. Wiem co mówię bo zajmuje się naprawami sprzętu komputerowego . Ponad 90% ludzi ma zapisane hasła w przeglądarkach a powinni mieć je w głowie. Bardzo dużą osób ma na pulpicie skan dowodu osobistego zawsze się zastanawiam gdzie takie osoby mają rozum.

Ktoś
Ktoś
23 dni temu

zasady bezpiecznego korzystania z internetu, a szczególnie jeśli chodzi o pieniądze, należy znać jak kierowca przepisy ruchu drogowego

Anonimowo
Anonimowo
23 dni temu

Trzeba być naprawdę nieodpowiedzialnym, żeby dać się złapać na takie coś.
Gdzie sprzedający podaje swoje dane wraz z saldem na rachunku i nr karty płatniczej. Może jeszcze podała sposób logowania się, tzn. login i hasło.
Szkoda kobiety, ale mózgu trzeba umieć używać.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x