Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kliknęła w link. Mławianka straciła wszystkie pieniądze z konta


fot. ilustracyjne


Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustwa za pośrednictwem jednego z popularnych portali ogłoszeniowych. Mieszkanka Mławy straciła pieniądze z konta, po tym jak skorzystała z wygenerowanego linka, przesłanego przez kupującego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mławianka wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym wózek dziecięcy. Zainteresowana osoba skontaktowała się ze sprzedającą i wysłała zdjęcie, potwierdzające wpłatę pieniędzy. Następnie sprzedająca otrzymała wygenerowany link, który miała otworzyć, by przekierować wpłaconą kwotę na swoje konto. Mławianka otworzyła link, wybrała swój bank z dostępnej listy. Wypełniła formularz, podając saldo na koncie oraz inne szczegółowe dane, w tym dane karty płatniczej. Po zakończeniu transakcji, okazało się, że nie pobrała pieniędzy a wypłaciła nieznanej osobie wszystkie pieniądze ze swojego konta.

Użytkownicy portali ogłoszeniowych są narażeni na różnego typu działania oszustów, w tym cyberprzestępców. Korzystając z takich portali trzeba zachować szczególną ostrożność i zapoznać się z informacjami administratora, dotyczącymi działania hakerów. Zanim skorzystamy z jakiegokolwiek udostępnionego linka, należy sprawdzić, czy jest bezpieczny. Takiej weryfikacji można dokonać chociażby na stronie portalu ogłoszeniowego, w zakładce „Sprawdź link do odbioru wpłaty”.

źródło: KPP Mława/ asp.szt. Anna Pawłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Plm
Plm
1 rok temu

Jaki problem namierzyć oszusta? Przecież te pieniądze zostały na jakieś konto przelane

miner
miner
1 rok temu

SAMO KLIKNIĘCIE W LINK JESZCZE NIE JEST GROŹNE BO POTEM DOPIERO NA PODSTAWIONEJ STRONIE BANKU , SKLEPU INTERNETOWEGO SAM WPISUJESZ HASŁO LOGOWANIA DO SWEGO KONTA W BANKU LUB ZNAKI WPISYWANE KLAWIATURĄ MECHANICZNĄ PRZEKAZUJE POBRANY PROGRAM KEYLOGGER DO ZŁODZIEJA, KTÓRY WYCZYŚCI TWE KONTO BANKOWE…

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  miner

Czasami nawet samo kliknięcie w link jest już bardzo groźne, bo otwierana strona może zawierać wirusa.

Raf
Raf
1 rok temu

Ludzie bardzo lekkomyślnie korzystają z przeglądarek internetowych. Wiem co mówię bo zajmuje się naprawami sprzętu komputerowego . Ponad 90% ludzi ma zapisane hasła w przeglądarkach a powinni mieć je w głowie. Bardzo dużą osób ma na pulpicie skan dowodu osobistego zawsze się zastanawiam gdzie takie osoby mają rozum.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

zasady bezpiecznego korzystania z internetu, a szczególnie jeśli chodzi o pieniądze, należy znać jak kierowca przepisy ruchu drogowego

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Trzeba być naprawdę nieodpowiedzialnym, żeby dać się złapać na takie coś.
Gdzie sprzedający podaje swoje dane wraz z saldem na rachunku i nr karty płatniczej. Może jeszcze podała sposób logowania się, tzn. login i hasło.
Szkoda kobiety, ale mózgu trzeba umieć używać.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x