Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto przeznaczy 600 000 złotych na trzyletni program wymiany pieców


Przez kolejne trzy lata mieszkańcy Mławy będą mogli skorzystać z dofinansowania na budowę przyłącza gazowego oraz wymianę pieca węglowego na gazowy lub pompę ciepła.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jak podkreśla urząd miasta, osoby, które przystępują do programu, muszą stosować się do przyjętych zasad. Jest to kontrolowane przez służby ratusza. Między styczniem a końcem marca 2021 r. przeprowadzono 113 kontroli nieruchomości, w których doszło do wymiany źródeł ciepła. Obecnie trwają prace nad uaktualnieniem programu i prowadzi je Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mława.

Akcję dofinansowania wymiany pieców miasto prowadzi już 4 lata. Według danych urzędu od 2017 r. na terenie Mławy zastąpiono 265 pieców – kopciuchów bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na ten cel z budżetu miasta wyasygnowana została kwota 1 559 505,19 zł.

Według miejskich szacunków, dzięki tym działaniom udało się  zredukować ilość emitowanego pyłu zawieszonego PM 2,5 na poziomie 13,7356 Mg/rok, a pyłu PM 10 na poziomie 13,9418 Mg/rok.

O przeznaczeniu puli  200 000 złotych rocznie na najbliższe trzy lata zadecydowali radni, poprzez odpowiedni zapis w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miner
miner
3 miesięcy temu

tylko CZY ?!!! czujniki muława ma, a wystarczyłby jeden bo przy takiej liczebności niewiele widać… SPORTOWA SALUN MEBLOWY BARTEK koło zabytowego parku regularnie dymi… mniasto se jajca robita… Działdowo 6-sześć czujników – Sierpc 10-dziesięć czujników – Chorzele też chyba 10 czujników…

ABC
ABC
3 miesięcy temu

Proszę się zająć przedsiębiorcą na ul Malinowej piaskuje na dworze, mimo tego że posiada ogromną halę. W końcu mamy redukować ilość emitowanego pyłu zawieszonego…

7777
7777
3 miesięcy temu

Słabe tepo wymiany tych piecy i mala pula 600 tys na 3 lata to rocznie 200tys to tak ok 40 piecow rocznie takim tempem to moze za 20 lat bedzie czystsze powietrze ,niech szanowna straz przejedzie sie wieczorkiem godz. 19-20 ulice srebrna platynowa bednarska zlota zobacza co sie dzieje a sory nic nie zobacza bo tyle dymu

Marek
Marek
3 miesięcy temu
Reply to  7777

O czy ty mówisz? Wszyscy składamy się na to dofinansowanie. Już poszło na nie ponad 1 500 000 zł. Nigdzie wkoło nikt tego nie robi, tylko Mława, a Ty mówisz, że słabe tempo? To zrezygnujmy z innych rzeczy i wymieńmy wszystkie piece. Wtedy będzie dobre tempo, ale inne rzeczy będą leżały. Tak czy siak, nawet jak jest dobrze, to jest źle.

Kaziulek
Kaziulek
3 miesięcy temu
Reply to  Marek

Hemi czy to Ty podszywasz się pod Marka?!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x