Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto przeznaczy 600 000 złotych na trzyletni program wymiany pieców


Przez kolejne trzy lata mieszkańcy Mławy będą mogli skorzystać z dofinansowania na budowę przyłącza gazowego oraz wymianę pieca węglowego na gazowy lub pompę ciepła.


Jak podkreśla urząd miasta, osoby, które przystępują do programu, muszą stosować się do przyjętych zasad. Jest to kontrolowane przez służby ratusza. Między styczniem a końcem marca 2021 r. przeprowadzono 113 kontroli nieruchomości, w których doszło do wymiany źródeł ciepła. Obecnie trwają prace nad uaktualnieniem programu i prowadzi je Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Mława.

Akcję dofinansowania wymiany pieców miasto prowadzi już 4 lata. Według danych urzędu od 2017 r. na terenie Mławy zastąpiono 265 pieców – kopciuchów bardziej ekologicznymi źródłami ciepła. Na ten cel z budżetu miasta wyasygnowana została kwota 1 559 505,19 zł.

Według miejskich szacunków, dzięki tym działaniom udało się  zredukować ilość emitowanego pyłu zawieszonego PM 2,5 na poziomie 13,7356 Mg/rok, a pyłu PM 10 na poziomie 13,9418 Mg/rok.

O przeznaczeniu puli  200 000 złotych rocznie na najbliższe trzy lata zadecydowali radni, poprzez odpowiedni zapis w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miner
miner
1 rok temu

tylko CZY ?!!! czujniki muława ma, a wystarczyłby jeden bo przy takiej liczebności niewiele widać… SPORTOWA SALUN MEBLOWY BARTEK koło zabytowego parku regularnie dymi… mniasto se jajca robita… Działdowo 6-sześć czujników – Sierpc 10-dziesięć czujników – Chorzele też chyba 10 czujników…

ABC
ABC
1 rok temu

Proszę się zająć przedsiębiorcą na ul Malinowej piaskuje na dworze, mimo tego że posiada ogromną halę. W końcu mamy redukować ilość emitowanego pyłu zawieszonego…

7777
7777
1 rok temu

Słabe tepo wymiany tych piecy i mala pula 600 tys na 3 lata to rocznie 200tys to tak ok 40 piecow rocznie takim tempem to moze za 20 lat bedzie czystsze powietrze ,niech szanowna straz przejedzie sie wieczorkiem godz. 19-20 ulice srebrna platynowa bednarska zlota zobacza co sie dzieje a sory nic nie zobacza bo tyle dymu

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  7777

O czy ty mówisz? Wszyscy składamy się na to dofinansowanie. Już poszło na nie ponad 1 500 000 zł. Nigdzie wkoło nikt tego nie robi, tylko Mława, a Ty mówisz, że słabe tempo? To zrezygnujmy z innych rzeczy i wymieńmy wszystkie piece. Wtedy będzie dobre tempo, ale inne rzeczy będą leżały. Tak czy siak, nawet jak jest dobrze, to jest źle.

Kaziulek
Kaziulek
1 rok temu
Reply to  Marek

Hemi czy to Ty podszywasz się pod Marka?!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x