Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus w powiecie mławskim. Dane z 24 marca


Według danych Ministerstwa Zdrowia w naszym powiecie według stanu na 24 marca br. godz. 10:30 mamy wykazane w ostatniej dobie 38 nowych zakażeń oraz 3 przypadki śmiertelne z powodu chorób współistniejących z Covid-19 i 1 z powodu Covid-19. 623 osoby objęte są kwarantanną, w ciągu ostatniej doby wykonano 154 testy, z czego 42 są pozytywne. 


W województwie mazowieckim odnotowano 4308 przypadki zakażeń, 48 przypadków śmiertelnych z powodu chorób współistniejących i 21 z powodu Covid-19. W kraju liczba zakażeń wyniosła 29 978, z powodu chorób współistniejących zmarło 460 osób, z powodu COVID-19 – 115.

Link do pełnych danych TUTAJ

red.

źródło: MZ

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Klara
Klara
6 miesięcy temu

Lekarze i pielęgniarki zaszczepieni, nadal teleporady i odwołane zabiegi i operacje.Nauczyciele zaszczepieni, nadal zdalna nauka.Czyli szczepienia nic nie dają,bo ludzie bardziej chorują.Maski i zamykanie Wszystkiego też nie.Do 9 kwietnia lockdown,a dlaczego nie do 11?,bo zakłamany rząd będzie miał huczna imprezę z dyktatorem Kaczyńskim na czele.A później znów zamknięcie zrobią.Wszystko przewidują jak jasnowidz,ma być 30 tys.chorych i jest.Innych chorób w ogóle nie leczą i ludzie umierają.Sami zakaznicy teraz są innych specjalistów już nie ma.Ludzie są zastraszeni,jeden drugiemu wilkiem.Trzeba myśleć logicznie,ze nie jest tak jak w tv pokazują.

Zumba.
Zumba.
6 miesięcy temu
Reply to  Klara

A pacjenci zaszczepieni? A uczniowie zaszczepieni? Pancjrci w przychodni nie zarażają się nawzajem? A uczniowie w szkole nie zarażają cię nawzajem czy tylko od nauczycieli?

Klara
Klara
6 miesięcy temu
Reply to  Zumba.

Szczepia się tylko dorośli,wiec co o uczniach w szkole piszesz.Duza czesc ludzi już zaszczepiona,zwlaszcza seniorzy,ale one tyle dają co umarłemu kadzidlo.Zreszta szczepienia dobrowolne,kto chce się szczepi.A kasjerki w marketach nie szczepione napewno,a tam największe skupiska ludzi.Gdyby teraz były wybory,to wirus byłby już w odwrocie.Manipulacja rządu.

Zumba
Zumba
6 miesięcy temu
Reply to  Klara

trzeba było się uczyć i zostać nauczycielem i uczyć takie głąby jak ty

Do Klary różnych imion
Do Klary różnych imion
6 miesięcy temu
Reply to  Klara

Pani wypowiedz, należy podzielić na cześć nielogiczną i logiczną. Zacznę od nielogicznej. To nie jest pierwsza pandemia i nie ostatnia. Jeżeli nie jest pierwsza, to wystarczy przeanalizować poprzednie. Pojawiają się i znikają. Trwają kilka lat. Tak również będzie i z tą. Jeżeli nie wierzy Pani w Polskie dane, proszę spojrzeć na wiadomości z pozostałych krain tego świata. Jeżeli ludzie chorują po szczepieniu, to dobrze. Szczepienie nie chroni przed zachorowaniem a umożliwia przeżycie. Wszędzie o tym piszą i warto o tym wiedzieć. Szczepienie przyniesie skutek, przy odpowiednim wyszczepieniu populacji i wtedy ograniczy zachorowalność i zapobiegnie dalszej mutacji wirusa. Bez spełnienia tych dwóch warunków, pandemia będzie trwała. Dzieci nie chodzą do szkoły dlatego, ze obawiają się tego nauczyciele i dbamy o ich zdrowie, tylko dlatego, że transmitują bezobjawowo wirusa. To już nawet dzieci wiedzą. Służba zdrowia zaszczepiona, to dlaczego nie przyjmują? Ręce opadają. Brak wiedzy ale i wyobraźni. Pozostawię bez komentarza. Dlaczego są zabiegi odwołane? Bo po pierwsze są to zabiegi planowe, czyli nie ratujące życie a wykonanie takiego zabiegu, przy ryzyku zakażenia COVID, jest zagrożeniem życia. Przy tak mizernej obsadzie medycznej w Polsce, każde obecnie miejsce w szpitalach, przeznaczamy dla chorych pacjentów, wymagających natychmiastowej pomocy a nie zabiegu planowanego. Na tym byśmy zakończyli cześć nielogiczną, przechodząc do drugiej.
Niestety, co do polityki ma Pani racje i to jest logiczna cześć Pani wypowiedzi.

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Wersja brytyjska jest inna. Dzieci też chorują i umierają, więc proszę nie pisać, że dzieci chorują bezobjawowo. Teraz przecież w większości mamy mutację brytyjską.
Inne są również objawy, już nie ma utraty węchu i smaku.

Paweło
Paweło
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Dużo ludzi wierzy w to co mówią w mediach,nic bardziej mylnego.Od kiedy to grypa,angina przeziębienie,zapalenie płuc i oskrzeli itd.sa bezobjawowe?Covid też nie jest bezobjawowy,jak ktoś kto nie ma w ogóle objawów robi sobie testy,po co.Gdzie tu sens i logika.

Do Pawło
Do Pawło
6 miesięcy temu
Reply to  Paweło

Tak jak nadciśnienie i cukrzyca są bezobjawowe, tak również ludzie odporni na rozwój choroby wywołanej przez wirusy, przechodzą zakażenie bezobjawowo. Są jednak roznosicielami tych patogenów. Kolonizują one okolice nosogardzieli i są przenoszone drogą kropelkową. Dlatego osoba zaszczepiona jest zabezpieczona a przebywające w jej okolicy inne osoby, mogą być narażone na zakażenie, jeżeli ta osoba właśnie bezobjawowo „przechodzi” coronawirusa. Dlatego jest sens robienia takich testów ale w sposób zorganizowany i celowy.

Do Anonimowo
Do Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Tak jest to racja, jednak w większości jest to nadal forma bezobjawowa a skupisko ludzkie, jakim jest klasa szkolna, gwarantuje skuteczne rozprzestrzenianie wszystkich chorób zakaźnych.

Greta
Greta
6 miesięcy temu
Reply to  Do Anonimowo

Czyli dzieci mają w ogóle do szkoły nie chodzić?tylko ciągle na tym (nie)zdalnym się męczyć.Kiedys też pełno wirusów było i szkoły pełne dzieci.Czyli szkoły i nauczyciele są nie potrzebni,bo na tym zdalnym dzieci uczą się same,z internetu,lub rodzice pomagają.A dom to nie szkoła,dom to prywatność.

Do Grety
Do Grety
6 miesięcy temu
Reply to  Greta

Będą chodzić gdy się zaszczepimy w odpowiednim procencie lub pandemia samoistnie przeminie. Do tego czasu nie.

Asl
Asl
6 miesięcy temu

Masło maślane,wirusy od zawsze były ,są i będą i to co roku inne mutacje tzw.gorszej grypy.A koronawirusa jest siedem odmian,istnieja od dawna ..Powiem tak innych chorób nie leczą,skupili się na jednym wirusie,gdzie większość przechodzi jak cięższa grypę.Od zawsze wiadomo,ze ludzie obciążeni ciężkimi chorobami ,przy każdym wirusie przechodzą chorobę ciężko,a nawet umierają.

Do Asi
Do Asi
6 miesięcy temu
Reply to  Asl

Znanych coronawirusow jest około 3000. Z tych 3000 trzy (3) mogą być dla człowieka śmiertelne

Łoś
Łoś
6 miesięcy temu

rozumiem że Fitnes Club koło SP7 będzie czynny do ostatniego trupa na leżącego na ulicy

Mława
Mława
6 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Będzie i co z tego??

Edyta Bandyta
Edyta Bandyta
6 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Był nalot Policji i Sanepidu. Będą kary. Od Inspekcji Sanitarnej. Takie się płaci w krótkim czasie. Ale potem się można odwołać. Nie wróżę sukcesu.

Mława
Mława
6 miesięcy temu
Reply to  Edyta Bandyta

Odwołanie do sądu i mogą naskoczyć

Do Edyta Bandyta
Do Edyta Bandyta
6 miesięcy temu
Reply to  Edyta Bandyta

Byłem ostatnio w Białce. Knajpy otwarte. Podpisujesz oświadczenie, ze wchodzisz w charakterze testującego potrawy i trafiasz w świat jak sprzed epidemii a nawet ustawy zakazującej palenia w lokalach. Ponieważ nie ma klientów, tylko są testerzy, to sobie testują i palą. Każda luka prawna, będzie zawsze wykorzystana.

Do Łoś
Do Łoś
6 miesięcy temu
Reply to  Łoś

Tak jak i basen MOSIR, dla członków Kadry Narodowej. Kadrowicze mogą z nich korzystać. Tylko nie wiadomo dlaczego, z MOSIR mogą korzystać tylko pływacy i triatlonisci pomimo tego, że rozporządzenie mówi wyraźnie o kadrowiczach a nie konkretnie przypisuje dyscyplinę, do charakteru obiektu. Do charakterystyki dyrekcji, już się jednak przyzwyczailiśmy.

Mława
Mława
6 miesięcy temu

Tylko do 9 kwietnia później 10 kwietnia wirus będzie w odwrocie do Smoleńska

Yureck
Yureck
6 miesięcy temu

Idzie do góry. Będzie lockdown jak marzenie. Yes yes yes! Ciężkie czasy. Cieszycie się, Bezmózgowcy???
Do uzytkownika Kot: ogólnie się z Tobą zgadzam. Masz bardzo dużo racji. Ale głupotę i egoistyczne decyzje też należy piętnować. Mamy Sajgon. Nie mamy czasu na Wersal.
Ktoś na tym forum napisał, chyba Józek albo Łoś, że trzeba karać. Ma ktoś lepszy pomysł?

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu
Reply to  Yureck

Pamiętaj, kij ma dwa końce. A kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Nie udalo Ci się za bardzo te cwaniakowanie w sieci na tym portalu.

kot
kot
6 miesięcy temu
Reply to  Yureck

ludzie są, jacy są, nie można kogoś wyzywać za to, że ma inne poglądy,
Ludzie, którzy nie są wrażliwi na chorobę, a są tacy ,nie chcą do końca zrozumieć strachu innych, z drugiej strony tracą pracę, środki do życia, tracą marzenia , plany życiowe., Sytuacja jest bardzo trudna. .Każda strona ma swoje racje, i pomysły na zakończenie tego chocholego tańca. Na zasadzie syty głodnego nie zrozumie. Generalnie , wygląda na to, każdy dba o swój najbliższy ogródek, i to co widzi najbliżej kształtuje jego podejście do sprawy. W jedną , czy drugą stronę. Jedyne co jest pewne – to to, że nasze wypowiedzi wpływają na innych, w taki, czy inny sposób. Pozdrawiam. Jeszcze długa droga przed nami….

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Yureck

I znów wyzwiska od podobno wykształciucha, ale bez krzty kultury osobistej.
Wrzaskami i wyzwiskami nikt nie wygrał, wrzasków i wyzwisk nikt nie posłucha, bo wrzaski i wyzwiska budzą sprzeciw i agresję.

kot
kot
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

no, tak ,budzą pewnie agresję, ale mamy problem. Ponad 2 mln osób dodatnich, trzeba liczyć 4-5 osobowa rodzina, czyli 10 mln z tym się zetknęło w ten, czy inny sposób, i nie ma odporności stadnej, sezonowości,
Może forma przekazu trudna do zaakceptowania , (nie tylko po tej stronie barykady), ale chyba czas na jakieś spokojne refleksje. A ci co odeszli, to nie tylko liczby, to ojcowie, dziadkowie, babcie , córki…… Manipulują nami ? Znam osoby ciężko chore, znałem zmarłych, to nie jest iluzja.
Ma ktoś jakieś sensowne wyjaśnienie ?

Kim
Kim
6 miesięcy temu
Reply to  Yureck

Najlepszy pomysł wprowadzić stan wyjątkowy i będzie wszystko zgodne z prawem

Yureck
Yureck
6 miesięcy temu
Reply to  Kim

Czekamy. Tylko Narząd musiałby wspomóc przedsiębiorców.
Problem w tym, że nie styknie na program „ochłap plus”. Tacy kolesie, jak ” Mława” wybierają naszych wybawców.

Mława
Mława
6 miesięcy temu
Reply to  Yureck

Szykuj się na 10 kwietnia będziesz z Jarusiem w parze szedł słabo kumasz idio… nie widziałeś co wcześniej pisałem?

Yureck
Yureck
6 miesięcy temu
Reply to  Mława

Podtrzymuję: musisz być wyborcą PiSu skoro jesteś taki „mądry”. Nie ma innej opcji, Tchórzliwy Człowieczku.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x