Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał i chodniki mamy z drugiej strony


Ruchliwe drogi biegnące przez środek miejscowości w niejednym miejscu i w niejednym powiecie są utrapieniem dla mieszkańców. Jedną z tych miejscowości jest Łomia (gm. Lipowiec Kościelny). Tu, zresztą od lat i przy wielu okazjach mieszkańcy głośno sygnalizują obawy związane z zagrożeniem własnego bezpieczeństwa przez korzystające nagminnie z tej trasy samochody ciężarowe.

Sprzedam Piec


Ostatnio,  Wiesław Cieślak – sołtys sołectwa Łomia zamieścił pod zdjęciami uwięzionej na poboczu ciężarówki wymowny wpis:

„Kwestią czasu było kiedy dojdzie tu do jakiegoś zdarzenia z udziałem TIR-a biorąc pod uwagę ich natężenie i styl jazdy. Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał i chodniki mamy z drugiej strony.”

Czy jednak musi dochodzić aż do niebezpiecznych zdarzeń, aby kierowcy chcieli przestrzegać przepisów, a właściwe służby  skutecznie egzekwowały je od tych, którzy je łamią. I nie chodzi tu o jakieś szykany wobec kierowców ciężarówek, ale normalne chyba przestrzeganie obowiązujących ograniczeń.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
20 dni temu

kierowcy ciężarówek to idioci.. a oto kolejny przykład

Meme
Meme
21 dni temu

I tak by go niezwazyli niema takich wag heh

Emu
Emu
20 dni temu
Reply to  Meme

Wiadoma sprawa wybrańców waga nie obowiązuje he he

Lomia
Lomia
21 dni temu

A osobówki akurat jeżdżą przepisowo? Co druga przelatuje przez wioskę jak przez tor wyścigowy i sołtys jakoś tego tematu nie porusza? Nie porusza też tematu panów stojących bądź już leżących w okolicach sklepu bo przed wyborami to jego główny elektorat i koledzy. Najłatwiej jest zrobić zdjęcie ciężarówce i rozkręcić aferę, a może to wina osobówki i kierowca uciekał przed zderzeniem? Oceniać łatwo a trudniej już działać. Ciężarówka ma ograniczniki prędkości a osobówki nie i dużo czesciej przekraczają predkosc w tym miejscu. Najlepiej osadzić kogoś tylko po to by się wylansować, że ja coś robię, że ja działam.

jaaaa
jaaaa
21 dni temu
Reply to  Lomia

no a wziął ktoś pod uwagę ze jadąca z naprzeciwka osobówka ścięła luk i kierowca ciężarówki zjechał i go ściągnęło bo nie ma pobocza . Dobrze ze się nie przewrócił i nikomu nic się nie stało . Jednak niektórym najłatwiej oceniać . Niestety warunki nie są dobre a siódemkę w takim tępie będą robić to nie będzie lepiej , najłatwiej napisać” władzom „ ze wina kierowcy bo nie przestrzega przepisów prawa i jaki posiada styl jazdy . Ciekawe jakby się zachowała osoba która miała by sytuacje ze ktoś jedzie wprost na niego i nie chce uniknąć wypadku.

Do Lomia
Do Lomia
19 dni temu
Reply to  Lomia

Ogranicznik do 90 🙂 a waga przez konie jest 16t wogole nie powinno go tam byc

Obserwator
Obserwator
21 dni temu

A co ma wójt do drogi powiatowej, a Policja Powiatowa co robi w tej materii? Tłumaczą się, że nie mają wagi?

Tymon
Tymon
20 dni temu
Reply to  Obserwator

Ciężarówki mają zakaz ul . Batalionów Chłopskich, Batorego i Dworcową niestety nikt tego nie przestrzega i nie kontroluje .
Lepiej postać na parkingu pod lasem , albo zatrzymywać za brak maseczki .

Rola
Rola
22 dni temu

Wójt Goschorski gdzie się.schowal? U burmistrza? Lata często przy ratuszu. Szuka inspiracji czy porady ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
22 dni temu

Wojt a co on może? Pogada obiecuje jak to polityk aby wybory wygrać. Puste auta nie łamią przepisów tonażowych 16T . ale zaladowane wywrotki to ponad 40T i pędzą jak szalone.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
22 dni temu

MieszkNiec

FFP2
FFP2
22 dni temu

Niech Wójt wam pomoże. Nie chcieliście przyłączyć się do Mławy to poczekacie na rozwiązanie problemu kolkanaście lat.

PaleStaleTHC
PaleStaleTHC
21 dni temu
Reply to  FFP2

Czekamy czekamy i to Mława dołączyła do Łomii hahaha

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x