Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał i chodniki mamy z drugiej strony


Ruchliwe drogi biegnące przez środek miejscowości w niejednym miejscu i w niejednym powiecie są utrapieniem dla mieszkańców. Jedną z tych miejscowości jest Łomia (gm. Lipowiec Kościelny). Tu, zresztą od lat i przy wielu okazjach mieszkańcy głośno sygnalizują obawy związane z zagrożeniem własnego bezpieczeństwa przez korzystające nagminnie z tej trasy samochody ciężarowe.


Ostatnio,  Wiesław Cieślak – sołtys sołectwa Łomia zamieścił pod zdjęciami uwięzionej na poboczu ciężarówki wymowny wpis:

„Kwestią czasu było kiedy dojdzie tu do jakiegoś zdarzenia z udziałem TIR-a biorąc pod uwagę ich natężenie i styl jazdy. Całe szczęście, że nikt nie ucierpiał i chodniki mamy z drugiej strony.”

Czy jednak musi dochodzić aż do niebezpiecznych zdarzeń, aby kierowcy chcieli przestrzegać przepisów, a właściwe służby  skutecznie egzekwowały je od tych, którzy je łamią. I nie chodzi tu o jakieś szykany wobec kierowców ciężarówek, ale normalne chyba przestrzeganie obowiązujących ograniczeń.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Łoś
Łoś
6 miesięcy temu

kierowcy ciężarówek to idioci.. a oto kolejny przykład

Meme
Meme
6 miesięcy temu

I tak by go niezwazyli niema takich wag heh

Emu
Emu
6 miesięcy temu
Reply to  Meme

Wiadoma sprawa wybrańców waga nie obowiązuje he he

Lomia
Lomia
6 miesięcy temu

A osobówki akurat jeżdżą przepisowo? Co druga przelatuje przez wioskę jak przez tor wyścigowy i sołtys jakoś tego tematu nie porusza? Nie porusza też tematu panów stojących bądź już leżących w okolicach sklepu bo przed wyborami to jego główny elektorat i koledzy. Najłatwiej jest zrobić zdjęcie ciężarówce i rozkręcić aferę, a może to wina osobówki i kierowca uciekał przed zderzeniem? Oceniać łatwo a trudniej już działać. Ciężarówka ma ograniczniki prędkości a osobówki nie i dużo czesciej przekraczają predkosc w tym miejscu. Najlepiej osadzić kogoś tylko po to by się wylansować, że ja coś robię, że ja działam.

jaaaa
jaaaa
6 miesięcy temu
Reply to  Lomia

no a wziął ktoś pod uwagę ze jadąca z naprzeciwka osobówka ścięła luk i kierowca ciężarówki zjechał i go ściągnęło bo nie ma pobocza . Dobrze ze się nie przewrócił i nikomu nic się nie stało . Jednak niektórym najłatwiej oceniać . Niestety warunki nie są dobre a siódemkę w takim tępie będą robić to nie będzie lepiej , najłatwiej napisać” władzom „ ze wina kierowcy bo nie przestrzega przepisów prawa i jaki posiada styl jazdy . Ciekawe jakby się zachowała osoba która miała by sytuacje ze ktoś jedzie wprost na niego i nie chce uniknąć wypadku.

Do Lomia
Do Lomia
6 miesięcy temu
Reply to  Lomia

Ogranicznik do 90 🙂 a waga przez konie jest 16t wogole nie powinno go tam byc

Obserwator
Obserwator
6 miesięcy temu

A co ma wójt do drogi powiatowej, a Policja Powiatowa co robi w tej materii? Tłumaczą się, że nie mają wagi?

Tymon
Tymon
6 miesięcy temu
Reply to  Obserwator

Ciężarówki mają zakaz ul . Batalionów Chłopskich, Batorego i Dworcową niestety nikt tego nie przestrzega i nie kontroluje .
Lepiej postać na parkingu pod lasem , albo zatrzymywać za brak maseczki .

Rola
Rola
6 miesięcy temu

Wójt Goschorski gdzie się.schowal? U burmistrza? Lata często przy ratuszu. Szuka inspiracji czy porady ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy temu

Wojt a co on może? Pogada obiecuje jak to polityk aby wybory wygrać. Puste auta nie łamią przepisów tonażowych 16T . ale zaladowane wywrotki to ponad 40T i pędzą jak szalone.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy temu

MieszkNiec

FFP2
FFP2
6 miesięcy temu

Niech Wójt wam pomoże. Nie chcieliście przyłączyć się do Mławy to poczekacie na rozwiązanie problemu kolkanaście lat.

PaleStaleTHC
PaleStaleTHC
6 miesięcy temu
Reply to  FFP2

Czekamy czekamy i to Mława dołączyła do Łomii hahaha

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x