Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W ratuszu otrzymali podwyżki, w starostwie nie


Rok 2021 zaczął się podwyżkami. Drożej zapłacimy w tym roku za prąd. Rozczarowani będą też amatorzy słodzonych napojów, czy konsumenci małpek. Drożej zapłacimy też m.in. za śmieci. Ale są też dobre wiadomości, jak np. podwyżka wynagrodzenia dla tych, co zarabiają tzw. „najniższą krajową”. Sprawdziliśmy przy tej okazji, czy podwyżki wynagrodzeń zaplanowały też kluczowe urzędy.


Oczywiście nie uda nam się odpowiedzieć na pytanie kto ile dostał, urzędy takich danych nie ujawniają, zasłaniając się przepisami. Praca urzędów skomplikowała się też na skutek pandemii. Tak więc, dysponujemy tu tylko danymi zbiorczymi dotyczącymi urzędu miasta i starostwa. Jak to wygląda w tych dwóch kluczowych urzędach?

– W roku 2021 pracownicy Urzędu Miasta Mława otrzymali podwyżki, średnio 103,35 zł na etat – informuje Magdalena Grzywacz, rzeczniczka prasowa UMM.

– W Urzędzie Miasta Mława wypłacono dwie nagrody za 2020 r.w wysokości 2 000 zł każda – dodaje pani rzecznik.

Inaczej jest w starostwie.

–  w 2021r. pracownicy Starostwa Powiatowego w Mławie nie otrzymali podwyżek wynagrodzeń. W 2020r. pracownikom Starostwa Powiatowego w Mławie wypłacono dwa razy nagrody pieniężne. W obu przypadkach wysokość nagród została odpowiednio pomniejszona ze względu na wymiar czasu pracy oraz przepracowany czas pracy. Pracownicy przebywający na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich czy wychowawczych nie zostali objęci nagrodami. Przyznane nagrody mieściły się w przedziale od 125zł do 2 500zł brutto – informuje Sekretarz Powiatu Edyta Wild.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
8 miesięcy temu

A inne jednostki podległe miastu bez podwyżek… żal… a smieci drożeją drożeją i śmieciami nas zaleją…

Prywatny biznes
Prywatny biznes
8 miesięcy temu

DARMOZJADY !!!!

Szef
Szef
8 miesięcy temu

Masz rację kolego, burmistrz i starosta powinien mieć obniżoną stawkę w trakcie pandemii

Fakiba
Fakiba
8 miesięcy temu
Reply to  Szef

Urzędnicy też – przecież zamykają się przed interesantami non stop, a więc za co te podwyżki?

Burmistrz to powinien jeszcze dopłacać do swojej pensji:

– za ten dworzec na „stacja miasto”
– za modernizację kina
– na pomost na „Rudzie”
– za te płyty chodnikowe wokół Handlowca ( śliskie i imitujące trampolinę)
– za chodnik zamieniony na plac budowy na Wymyślinie
– za błoto na chodniku Alei św. dewelopera
– za niedopuszczanie innych podmiotów do przetargu na śmieci
– za dążenie do budowy palarni śmieci
– za utrzymywanie nierobów w straży miejskiej i ciągłe zwiększanie obsady tego wydziału

Och, jest tego co niemiara, a dopłacać do pensji też miałby z czego.

z bliska
z bliska
8 miesięcy temu
Reply to  Fakiba

Mam pytanie? a jednocześnie prośbe do Pani GRZYWACZ rzecznik ratusza??? bo myślę że to lezy w Pani obowiązkach, a mianowicie żeby po konsultacji i rozmowie z BURMISTRZEM KOWALEWSKIM—Mieszkańcy miasta, mogli się zapoznać ze stanowiskiem władz odpowiadając na pytania PANI— Fakiba, zestaw pytań jest interesujący. Zadając to pytanie mam nadzieje że wreszcie odniesie się Pani do mego postu, i postu Pani Fakiba.—-Nie powinno Pani rzecznik, a także Panu Burmistrzowi, przeszkadzać to że piszemy „anonimowo”—ale poruszamy ważne dla miasta tematy—- A WIĘC CZY WRESZCIE DOCZEKAMY SIĘ RZETELNEJ ODPOWIEDZI !!!!!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x