Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uciekał przez dwa powiaty. Przed policjantami schował się pod auto


Trwają czynności mławskiej Policji w sprawie pościgu za piratem drogowym, który w Uniszkach Zawadzkich, na krajowej siódemce, przekroczył dozwolona prędkość i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg zakończył się w Nidzicy. Nie mając drogi ucieczki, pirat drogowy zatrzymał się i próbował ukryć pod innym samochodem. 


ksp Mława
Reklama

Do zdarzenia doszło w sobotę, przed godz. 16. W tym dniu, na terenie całego kraju Policja prowadziła działania „Prędkość”. Okazało się, że kierujący hondą, 32- letni mężczyzna, obywatel Mołdawii, ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Podczas ucieczki przed patrolem, popełniał wiele wykroczeń, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. W obszarach zabudowanych jechał z prędkością znacznie powyżej 100 km/h. 

W Nidzicy, do pościgu dołączył  nieoznakowany radiowóz tamtejszej Policji. Patrole z Mławy i Nidzicy odcięły kierowcy drogę ucieczki. Pirat drogowy zatrzymał się na poboczu i schował pod inny, zaparkowany samochód. Nie na wiele się to zdało, po chwili został stamtąd wydobyty przez interweniujących policjantów i obezwładniony. Jego rajd na terenie dwóch powiatów zakończył się przewiezieniem do mławskiej komendy i osadzeniem w policyjnym areszcie. Od mężczyzny pobrano także krew do badań na obecność alkoholu i innych środków odurzających.   

32-letni obywatel Mołdawii odpowie za przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz niestosowanie do zakazu sądowego, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz liczne wykroczenia drogowe. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie. 

To nie jedyny pirat drogowy- rekordzista, zatrzymany podczas sobotnich działań „Prędkość”. Przed godz. 10 rano, w Szydłowie, patrol ruchu drogowego zatrzymał  kierującego dostawczym oplem, 23-letniego mieszkańca Legionowa. Młody kierowca jechał z prędkością 103 km/h w terenie zabudowanym. Kontrola zakończyła się trzema mandatami oraz utratą prawa jazdy. Okazało się bowiem, że kierowca, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym,  nie korzystał z pasów bezpieczeństwa a pojazd którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu.   

Działania kontrolno- pomiarowe, dotyczące prędkości, prowadzone są także  podczas codziennych służb patroli ruchu drogowego, w miejscach gdzie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych oraz licznych wykroczeń. Nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn tragicznych wypadków. Warto o tym pamiętać, zatem – noga z gazu.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x