Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczór autorski Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia połączony z promocją tomiku poezji „Piwnica Mozarta”


Zapraszamy na spotkanie online – wieczór autorski Jarosława Trześniewskiego-Kwietnia, połączony z promocją tomiku poezji „Piwnica Mozarta”. Wystąpią: Maria Balicka, uczennica II klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Mławie (recytacja) oraz Jerzy Michał Tyczyński (fortepian).


https://www.facebook.com/events/1181577328966938/?__mref=mb

Jarosław Trześniewski–Kwiecień – ur. 27.01.1961 w Mławie, sędzia w stanie spoczynku, poeta, eseista i publicysta. Wydał 6 tomików poetyckich: „ W stronę Beethovena” (1998), „ Pomarańczowy zeszyt” (2003) „Casus mixtus”(2009), „Sonaty i repertoria ”(Zeszyty Poetyckie, Gniezno, 2014), „nadejście”(Fundacja Duży Format, Warszawa, 2016), „Piwnica Mozarta” (Fundacja Duży Format, Warszawa, 2020). Mieszka w Mławie.

Michał Jerzy Tyczyński – pianista, ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako solista miał okazję występować i prezentować swoje umiejętności na takich wydarzeniach kulturalnych, jak: Koncert kameralny na Zamku w Kętrzynie, Koncert podczas XXXII Wieczorów Muzycznych w Bazylice w św. Lipce, Muzyka Chopina na przedprożach gdańskich kamienic, Recital w Parku Centralnym w Olsztynie, Recital Chopinowski w ramach Dni Kultury Polskiej w Kaliningradzie, Koncert w Muskiverein w Wiedniu, Koncerty w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Recital w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Recital podczas uroczystości z okazji 20-lecia partnerstwa miast Olsztyna i Chateauroux, Cykl Koncertów Kameralnych na scenie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w 100-lecie odzyskania Niepodległości, aktywnie uczetsniczył w obchodach Roku Moniuszkowskiego. Jest organizatorem Festiwalu Pianistycznego im. Izy Garglinowicz w Olsztynie. Do jego zainteresowań należy również poezja. Należy do Gdańskiego Klubu Poetów, a ponadto od wielu lat współpracuje ze Związkiem Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
6 miesięcy temu

Brawo. Człowiek z talentem.

Janek mława
Janek mława
6 miesięcy temu

Super jest Pan Jarosław utalentowany i wybitny człowiek takich ludzi nam potrzeba .Pozdrawiam

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x