Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tegoroczna zbiórka żywności inna niż dotychczas, ale każdy może się dorzucić


Już od ponad  20 lat podczas Zbiórek Żywności Fundacja Bank Żywności pozyskuje produkty spożywcze  dla najuboższych.


W Polsce ok. 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, czyli miesięcznie dysponuje kwotą poniżej 600 zł. Dla tych osób codziennym wyzwaniem jest decyzja, czy pieniądze wydać na rachunki, leki czy jedzenie. Pandemia niestety dodatkowo pogorszyła sytuację wielu z nas – utrata pracy, bankructwa firm, przymusowa izolacja spowodowały, że potrzebujących przybywa i coraz więcej ich zwraca się o pomoc do Banków Żywności.

Zbliżające się święta to szczególny czas. Dlatego chcemy, aby wszystkie wielkanocne stoły były zapełnione – wspólnie uratujmy te Święta i podarujmy osobom w trudnej sytuacji życiowej produkty o długim terminie ważności, takie jak: olej, mąka, majonez, żurek, przetwory czy słodycze.

Klikając POMAGAM na tronie Banku Żywności dostępnej TUTAJ mogą Państwo kupić symboliczny koszyk artykułów. Dzięki pozyskanym środkom fundacja zakupi żywność i przekaże ją do podopiecznych organizacji pomocowych, z którymi współpracują Banki Żywności oraz do osób na kwarantannie i poszkodowanych przez pandemię.

Dla każdego darczyńcy przygotowana została w ramach podziękowania świąteczna inspiracja kulinarna w formie e-booka – przepisy podarował partner zbiórki – marka Winiary.

Razem sprawmy, żeby te Święta były godne, a nie głodne. DZIĘKUJEMY!

źródło: Bank Żywności  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x