Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miała przechować dużą kasę lekarzowi wojskowemu z Syrii. Straciła własną


fot. ilustracyjne


Ofiarą oszusta działającego metodą „na lekarza z Syrii” padła 56-letnia mieszkanka powiatu żyrardowskiego. Kobieta po kilkumiesięcznej, internetowej znajomości z rzekomym wojskowym lekarzem przelała mu łącznie blisko 13 tys. zł. Miały to być wydatki na potrzeby opłat lotniskowych w celu przewiezienia do kraju znacznej kwoty pieniędzy.

Fałszywy lekarz wojskowy odezwał się do mieszkanki gminy Żyrardów poprzez portal randkowy, gdzie poprosił o przyjęcie do znajomych. Wkrótce pomiędzy nowymi znajomymi wywiązały się długie rozmowy, w trakcie których fałszywy lekarz zwierzał się kobiecie z różnych swoich problemów i zamierzeń. Pisał między innymi, że podczas jednej z akcji wojskowych uratował dzieci, którym następnie przekazał znalezione wcześniej sztabki złota i skarb w wartości 100 miliardów dolarów. Następnie rodzina owych dzieci chcąc odwdzięczyć się za uratowanie ich pociech podarowała mu dość sporą kwotę pieniędzy, której nie mógł trzymać w bazie wojskowej. Mężczyzna potrzebował pomocy w przetransportowaniu pieniędzy do kraju.

Mieszkanka gminy Żyrardów kierując się sympatią i chęcią pomocy, zaoferowała „lekarzowi”, że przechowa mu te pieniądze. Wojskowy poinformował 56-latkę, że z gotówką do kraju przyjedzie ważny dyplomata, który całą sumę będzie miał w teczce dyplomatycznej, gdyż takich teczek nikt nie może sprawdzać. Jednak, aby jego podróż doszła do skutku należy wnieść opłaty lotniskowe. Kobieta bez wahania przelała pieniądze na wskazane konto. Po kilku dniach od przelewu odezwał się do niej ów dyplomata tłumacząc, że powstały nieoczekiwane problemy na lotnisku i należy opłacić cło, nadanie klauzuli teczki dyplomatycznej oraz klauzulę swobodnego poruszania się po lotnisku. Gdy 56-latka wykonała wszystkie opłaty, przelewając łącznie blisko 13 tys. zł na fałszywe konto kontakt z dyplomatą jak i znajomym z portalu randkowego się zakończył.

Gdy kobieta uświadomiła sobie, że została oszukana, poinformowała o tym Policję.

Policja uczula, by pamiętać w o zasadzie ograniczonego zaufania. Tylko czujność, ostrożność i dystans do otrzymywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszusta.

źródło: KPP Żyrardów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Parodia
Parodia
1 rok temu

100 miliardów dolarów to jakby roczny budżet USA albo i lepiej. Z rozumem tej pani chyba nie było wszystko Ok. Aż dziwne że zaoszczędziła 13tys i nikt nie okradł jej po drodze np metodą na fałszywego premiera czy prezesa na uchodźstwie… … …

Zielone światło od VW
Zielone światło od VW
1 rok temu

nie wierzę K… po prostu k… nie wierzę… jak można być tak naiwnym? Kiedyś tylko rodzina wiedziała, żeś pie*******ty, a teraz wszyscy… przykra sprawa 🙁

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x