Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Okradły 90-letnią seniorkę metodą „na hydraulika”  


W miniony poniedziałek ofiarą oszustów podających się za hydraulików padła 90-letnia płońszczanka. Kobieta straciła wszystkie oszczędności.


Sprawczynie działały według określonego schematu, jak przy innych tego typu oszustwach. Dwie kobiety około 30-letnie wybrały mieszkanie starszej kobiety. Twierdziły, że muszą sprawdzić hydraulikę, odpływ wody. Za usługę zażądały po 100 zł.  Ufna seniorka z miejsca, gdzie trzymała pieniądze wyjęła banknoty i zapłaciła podaną cenę. Po chwili jedna z kobiet poszła do łazienki i puściła wodę w kranie, a 90-latce kazała obserwować, czy woda będzie nieprzerwanie płynąć. Gdy seniorka została w łazience obie kobiety w pośpiechu opuściły jej mieszkanie. Poszkodowana starsza pani w wyniku działania oszustów straciła swoje oszczędności.

Policjanci ostrzegają, że sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób i wciąż modyfikują sposoby swojego działania. Coraz częściej pukają do drzwi ufnych seniorów podając się np. za przedstawicieli wodociągów, spółdzielni, hydraulików lub też różnych instytucji. Po wejściu do mieszkania odwracają uwagę osób starszych i okradają ich z dorobku życia, biżuterii i oszczędności.

Funkcjonariusze apelują szczególnie do osób starszych by zachowali podstawowe zasady bezpieczeństwa, byli ostrożni w kontaktach z obcymi osobami i nie wpuszczali ich do swoich domów i mieszkań. Jeśli cokolwiek wzbudzi Państwa niepokój lub wątpliwości co do tożsamości osób, które pod jakimś pretekstem próbują wejść do Waszego domu  natychmiast informujcie Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie złodziei.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Okropne
Okropne
1 rok temu

Złodziei do wora a wór do jeziora, coś obrzydliwego, sukcesu dla policji zycze

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x