Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

11 kwietnia wybory uzupełniające w gminach Wiśniewo i Szreńsk


Zarówno w Wiśniewie jak i Szreńsku, 11 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy.  W jednej i drugiej gminie przeprowadzenie wyborów stało się konieczne po śmierci dotychczasowych radnych.


W Wiśniewie wybory konieczne są po stwierdzonym 3 września 2020 r. wygaśnięciu mandatu na skutek śmierci Krystyny Maciak, która uzyskała mandat w okręgu wyborczym nr 10 z listy nr 19 – KWW Grzegorza Woźniaka. W tym okręgu o mandat ubiegać się będą Iwona Świątecka i Monika Tkaczyk, startujące z własnych komitetów wyborczych.

Warto tu zauważyć, że termin wyborów przekładany był już trzykrotnie. 11 kwietnia 2021 jest czwartą wyznaczoną przez Wojewodę Mazowieckiego datą.

W Szreńsku wybory zarządzone zostały po wygaśnięciu z dniem 15 listopada 2020 r. z powodu śmierci mandatu radnego Waldemara Olszewskiego wybranego do Rady Gminy w Szreńsku w okręgu wyborczym nr 8 z listy nr 2 – Komitet Wyborczy PSL. W przypadku tego mandatu, termin wyborów przesuwany był dwukrotnie.

O mandat radnego w tym okręgu ubiegać się będą kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Eweliny Olszewskiej oraz Komitetu Wyborczego Wyborców Mieszkańców Bielaw, Pączkowa, Złotowa.

Zarówno w jednej, jak i drugiej gminie głosowanie odbędzie się 11 kwietnia w godzinach od 7:00 do 21:00.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
1 rok temu

Trzeba podkreślić, że w tym urzędzie oprócz wspomnianego klanu pracują osoby wykonujące rzetelnie swoją pracę. Nie wszyscy są nierobami. Niestety, te osoby są niedocenione i stłamszone. Są tylko od czarnej roboty, mają być cicho i się cieszyć, że pracują.
Jeśli chodzi o radnych to niestety większość z nich boi się wyrazić swoją opinię żeby nie podpaść bo ktoś z rodziny mógłby stracić pracę a pozostali są bezsilni gdyż nie mają większości więc w ogóle nie podejmują dyskusji.
A my podatnicy za to wszystko słono płacimy i pokornie patrzymy jak są marnotrawione nasze pieniądze.

Porządki
Porządki
1 rok temu

Hehe na temat Pani Tkaczyk to na pewno źle piszą osoby co im się stołek pali na myśl o Niej

Last edited 1 rok temu by Porządki
Rychu. Rysiu
Rychu. Rysiu
1 rok temu

Dołączam do dyskusji, sesje rady gminy? Tak jak przedmówca ,no to w górę, a może w dól. Co z tego …..

Justa
Justa
1 rok temu

Dużo by opowiadać o tej gminie.Zatrunianie po znajomości,choć nie mieszkaniec gminy.Zamiast Gmina Wiśniewo. Lepiej by pasowało. Firma Rejniak. Nie myślałam że do tego dojdzie, ale teraz to już oficjalnie.
Najlepsza jest gwiazda od projektów?Cały czas chyba projektuje swoje stanowisko?Jeszcze żeby była dla ludzi,a nie taka opryskliwa A niekiedy bezczelna,teraz jak byłam ostatnio to chyba ją gdzieś przenieśli bo schodzi z góry. A tam gdzie ona.była jakiegoś młodego przyjeli…..pewnie syn kogoś znajomego. No ale cóż tak to się wszytko w tej gminie odbywa. Niektórzy rezygnują z Państwowych posadek,by się wtulić.w gminie. Przychodzę obserwuję, i nie mogę patrzeć na to co się tam dzieje.!!!!Jak będę miała więcej czasu ,napiszę więcej. Więcej w tej gminie załatwisz za parę groszy. Bym powiedziała że niektórzy tak ciężko pracują że siedzą ,po godzinach. Pewnie prywatki robi.Będe obserwowała i dam wam znać

Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu
Reply to  Justa

No i kiedy dasz znać?

Krystek
Krystek
1 rok temu

Ludzie A kim jest Pani Tkaczyk?
Gmina Wiśniewo? A może Folwark RODZINY Rejniak.?Dziadostwo!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

popatrzcie na sprawozdania z sesji rady gminy Wisniewo na aktywnosc radnych na to jak te sesje są prowadzone. Ta rada jest milcząca Pani Tkaczyk podniosła by poziom tej rady. a tak to tylko rączka w gore raczka w dol dieta a dyskusji i pomyslow żadnych

Mława
Mława
1 rok temu

Ojjej co się narobiło

Jarek
Jarek
1 rok temu
Reply to  Mława

A co się narobiło???

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Ciekawe, kiedy w Szydłowie?

robson
robson
1 rok temu

jak czytam komentarzy tych obrońców to myśle sobie że robią z tej pani Tkaczyk potwora bo tak mówią że się jej wszyscy boją. jakiś jeden człowiek jej nie lubi a tu sie jakaś głupia wojna robi. wiecej luzu ludzieee wszyscy mają jakąś opinie i każdy inną wasze komentarze świata nie zmienia

Anonim
Anonim
1 rok temu

Chyba Pan/Pani chciał/a powiedzieć, że jedyna osoba, która jest kompetentna i miała wykształcenie żeby tam pracować nie to co reszta kuzynostwa, które tam pracuje tylko żeby siedzieć i pić kawusie. Otwieranie nowych stanowisk tylko żeby wcisnąć swoją rodzinkę to już niestety standard dla tego urzędu, a żeby coś tam załatwić to idzie tylko pomarzyć.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Widać jak niektórzy urzędnicy się boją,bo jak zostanie radną to zrobi porządek z nierobami.

zula
zula
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

hihi pani albo pan to nie wie że radny to nie ma możliwości rządzenia pracownikami

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

a co radny ma do urzędników? To wójt jest od tego. Ludzie co Wy za głupoty wypisujecie.

zula
zula
1 rok temu
Reply to  Mariusz

o to mi chodzi właśnie ze nic nie ma a tu wszyscy głupoty gadają jakby ta pani była jakimś prezydentem czy coś nie ładnie ktoś się zachował ze o niej tak napisał bo się tak nie robi ale inni tez co jej bronili się trochę źle zachowali przecież

Joanna
Joanna
1 rok temu

Ta kobieta pracowała tam za wszystkich podziwiam że tyle wytrzymała wśród tych nierobów i krętaczy. Polecam sprawdzić co znaczy nadęta i zazdrosna bo na pewno do tej kobiety to nie pasuje a gdyby pan nie wiedział to Pani Monika udziela się społecznie na rzecz koła gospodyń wiejskich i całej wsi nie ma lepszej kandydatki na radną niż ona. Radzę się nie wypowiadać jak nie ma się o czymś pojęcia.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Co wy chcecie od tej pani Tkaczyk, to są wolne wybory każdy może startować, przecież ta Pani startuje na radną będzie dbać o interesy wiosek gdzie do tej pory nikt się nie zainteresował że nie ma radnego. A co do gminy to chyba jest odpowiednia osoba do tego,chyba radni nie mają takich kapetecji żeby dysponować pracą urzędników Gminy. Ptaszki ćwierkaja że niektórzy pracownicy Gminy cieszą się z kandydatury p. Tkaczyk więc nie razumiem….

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

a co tam się nic nie robi? jak to? dlaczego ?Pan Tkaczyk też był radnym , chyba coś zdziałał?
przejeżdżam czasem i widzę że świetlica się buduje chyba/ sama się buduje …

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

ale widzialam że świetlica się buduje / sama się buduje?

Anna
Anna
1 rok temu

Z tego co wiem to w gminie panikuje jedna wieka seta, nic nie da się tam załatwić, pracownicy są przyjmowani tylko do brania kasy jak na przykład Pani która zajmuje się pozyskiwaniem środków pytam gdzie one niby są albo sprawa wniosków czyste powietrze w gminie podobno jest punkt konsultacyjny a mieszkańcy gminy nawet nie wiedza ze można składać wnioski wiec podziwiam ze ta kobieta tyle tam wytrzymała gdyby nie ona która robiła za nich wszystkich ten bałagan już dawno by tam panował. Tak dla jasności ta Pani bardzo udziela się społecznie na rzecz koła gospodyń wiejskich i rzecz całej społeczności wiejskiej ale skąd Pan lub Pani może wiedzieć pisząc coś takiego nawet nie mając pojęcia co się tam działo a tym bardziej co się teraz dzieje.

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Anna

„z tego co wiem i nic nie da się załatwić” he takie opinie są bardzo subiektywne i krzywdzące nie wiesz nie gadaj

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  Irena

Jeśli nie da się załatwić czegoś raz drugi i trzeci to chyba nie jest to subiektywne ocenianie tylko mówienie prawdy jak jest.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Szkoda słów na ten komentarz

Olga
Olga
1 rok temu

Tkaczyk, to ta dobra kobieta, którą cechuje sprawiedliwość, uczciwość, pracowitość a przede wszystkim kultura. Takich ludzi jest niestety mało. Widzę, że urzędnicy się boją takich porządnych ludzi jak Pani Tkaczyk. W odróżnieniu do innych urzędasów nie zdobywa stanowisk dzięki rodzinie i protekcji, tylko dzięki swoim kompetencjom

Irena
Irena
1 rok temu
Reply to  Olga

jestem ciekawa jak Pani Tkaczyk „zdobyła” pracę w owym urzędzie ?

Last edited 1 rok temu by Irena
Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Irena

Zdobywając odpowiednie wykształcenie (jako jedna z nielicznych tam) i składając CV pozdrawiam

adamus2902.a@gmail.com
1 rok temu
Reply to  Anna

Ciekawe ile jest W tym.prawdy??????

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x