Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szreńsk. Alarm bombowy w szkole


Kolejny z serii „bombowych” żartów, tym razem w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku. Dziś około godziny 10:30 strażacy zostali wezwani do – jak się okazało – fałszywego zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym w ZPO w Szreńsku.


Służby ratownicze takich zgłoszeń lekceważyć nie mogą, więc budynek szkoły został dokładnie sprawdzony. Działania na miejscu prowadziły zastępy OSP Szreńsk i OSP Rochnia oraz patrole policji ze  Strzegowa i Szreńska.

Przypominamy, że za bezpodstawne wezwanie służb grozi odpowiedzialność karna z  

artykułu 224a KK, zgodnie z którym każdemu „kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Za takie przestępstwo można sądzić i karać też osoby niepełnoletnie od 15. roku życia, a sprawcy mogą zostać obciążeni kosztami przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

źródło i fot. OSP Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x