Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bezpłatny test na Covid. Teraz możesz sam się zapisać


Dotychczas zlecenie na wykonanie badania w kierunku Covid-19 zlecał pacjentowi lekarz rodzinny. Teraz można zapisać się na test z pominięciem lekarza, wypełniając formularz na rządowej stronie gov.pl/dom.


– Zdecydowaliśmy się na odciążenie podstawowej opieki zdrowotnej ze zlecania za pośrednictwem lekarza badania w kierunku COVID-19. Będzie można to zrobić samodzielnie za pomocą formularza dostępnego na stronie gov.pl/dom – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Badanie będzie bezpłatne, a konsultanci pracować będą w również weekendy.

Zgłaszający za pośrednictwem internetowego formularza musi odpowiedzieć na podstawowe pytania, m.in., czy był kontakt z osobą zarażoną oraz jakie podejrzane objawy występują.

Po wypełnieniu formularza otrzymamy informację, czy kwalifikujemy się na test i wtedy skontaktuje się z nami konsultant Domowej Opieki Medycznej, aby wystawić zlecenie.

Konsultanci Domowej Opieki Medycznej pracują w godzinach od 8.00 do 18.00 (również w weekendy)

Jak zapowiada ministerstwo, po wystawieniu zlecenia na test otrzymamy sms o proponowanym miejscu oraz godzinie testu – w celu uniknięcia kolejki w punkcie wymazowym.

źródło: gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Zając poziomka
Zając poziomka
8 miesięcy temu

Spoko narazie strona zawsze mówi że z Tobą jest okey. Pomimo że zaznaczyłem wszystkie objawy . Pewnie to wczesna beta albo w zależności od lokalizacji mówi tak albo nie ….

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x