Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie wiedział nic o wędkowaniu i musiał przyznać się do kradzieży wędki


Zatrzymamy przez żuromińskich policjantów na początku lutego włamywacz miał na swoim koncie kilka przestępstw. W wyniku śledztwa ujawniono, że poszkodowanych jest więcej. W mieszkaniu 35-latka znaleziono m.in. wędkę. W czasie rozmowy z zatrzymanym, policjant-wędkarz, zadał mu kilka pytań na temat wędkowania. Mężczyzna nie potrafił na nie odpowiedzieć. Przyznał, że wędkę ukradł.


Dyżurny żuromińskiej jednostki policji został poinformowany o włamaniu do piwnicy jednego z bloków w Żurominie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do włamania doszło tego samego dnia. Mieszkaniec bloku w piwnicy przechowywał głównie elektronarzędzia i klucze. Wartość strat właściciel piwnicy oszacował na kwotę ponad 2 tys. zł. W trakcie trwania czynności na miejscu przestępstwa policjanci ustalili, że tego dnia w rejonie bloku widziany był mężczyzna, który znany jest mieszkańcom tego osiedla, jak również policjantom. Policjanci pojechali pod adres wspomnianego mężczyzny, gdzie w jego domu odnalezione zostały skradzione przedmioty.

35-letni mieszkaniec Żuromina został osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci w trakcie przesłuchania mężczyzny zaczęli podejrzewać, że to właśnie on może być sprawcą próby włamania i włamania do piwnicy na tym samym osiedlu, do których doszło na przełomie roku. W mieszkaniu podejrzanego policjanci znaleźli skradzioną piłę łańcuchową. Natknęli się także na sprzęt wędkarski. To zainteresowało funkcjonariuszy. Jeden z policjantów interesujący się wędkarstwem, zapytał 35-latka o kilka kwestii związanych z tym hobby. Szybko zorientował się, że mieszkaniec Żuromina nie ma rozeznania temacie. Wskazał adres, skąd zabrał sprzęt wędkarski, którego szacowana cena wynosiła ponad 2 tys. zł. Poszkodowany w tej sprawie właściciel-wędkarz o włamaniu do swojej piwnicy i kradzieży sprzętu dowiedział się od mundurowych. Nie krył zdziwienia, że taki fakt miał miejsce.

Łączna kwota skradzionych przedmiotów tj. elektronarzędzi, kluczy, nowej odzieży roboczej, piły łańcuchowej czy sprzętu wędkarskiego wynosiła ponad 5 tys. zł. 35-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i jednego usiłowania włamania. Grozi mu teraz 18 miesięcy pozbawienia wolności.

źródło: KPP Żuromin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x