Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pogrzeb wójta Wiesława Boczkowskiego [Fotorelacja]


W sobotę 13 marca gmina Szydłowo pożegnała zmarłego wójta Wiesława Boczkowskiego. O godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowie odprawiona została msza św. pogrzebowa, po czym kondukt z urną zmarłego przeszedł na miejscowy cmentarz.


Jeszcze podczas mszy św. w kościele odprawianej przez proboszcza Cezarego Maruszewskiego zmarłego wójta pożegnali marszałek Adam Struzik, a w imieniu prezesa PSL – radny wojewódzki Konrad Wojnarowski. W imieniu wójtów powiatu mławskiego zmarłego pożegnał Jarosław Goschorski wójt gminy Lipowiec Kościelny, a w imieniu radnych gminy Szydłowo – wiceprzewodniczący rady Ryszard Kwitek. Zmarłego żegnał również w imieniu środowisk kombatanckich Jerzy Ciecierski.

W żałobnym kondukcie do miejsca spoczynku Wiesława Boczkowskiego w asyście strażackich wozów bojowych odprowadzili m.in. poczty sztandarowe i orkiestra, przedstawiciele samorządów: powiatowego i gminnych, powiatowych i gminnych instytucji, policji, kombatanci, koła gospodyń wiejskich, piłkarze Korony Szydłowo.  Nad grobem, zmarłego pożegnał prezes powiatowego zarządu PSL i kolega zmarłego Włodzimierz Wojnarowski, a urnę z prochami złożono do grobu przy dźwięku strażackich syren.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Trzcianka
Trzcianka
1 rok temu

Ogromne uznanie za słowa pożegnania od wójtów naszego powiatu. Nawet do nich dotarły informacje, że Ś.P Wójt walczył o każdy oddech a konkurent w tym czasie już walczył….o głosy!

Jola
Jola
1 rok temu
Reply to  Trzcianka

Wcześniej walczył z nauczycielami i pozwolił na wyrzucenie ich z pracy z Szydłowa pod pretekstem przeniesienia ich do innych szkół. Namarnował ludziom zdrowia ot taki ,, dobry człowiek”

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Trzcianka

Prawo dżungli dobrze stosowane przez zmarłego wójta.Ostatnie wybory były dobrze zmontowane, możliwie wszystkich mobilizowano do głosowania, więc co szkodzi, że inni też tak robią?

Ojjej
Ojjej
1 rok temu

Fałsz fałszem pogania.Pokaz niektórzy kochają a w duszach
Coo.Ludzie kiedy nastanie prawda.

Jola
Jola
1 rok temu

Drogi szydłowiaku,dobrze świadczy o tej pani.Gorzej o tobie.Owa pani w swoim sercu wybaczyła zmarłemu i przyszła pomodlić się za Jego duszę. Jak widać na zdjęciach listy uczestników nie było.A i tak bywa.

qwerty
qwerty
1 rok temu
Reply to  Jola

O jakiej Pani tutaj piszecie? I co niby ś.p. miałby jej zrobić?

Jola
Jola
1 rok temu

Drogi szydłowiaku,dobrze

Anonim
Anonim
1 rok temu

Z całym szacunkiem dla Pana Wójta to chyba skupiska ludzi są zakazane ? Trudno zrozumieć że są ludzie których zasady nie obowiązuja!

Szydlowiak
Szydlowiak
1 rok temu

Ile kłamliwych ludzi. Dopiero na potrzeb przybyli, tak dla nich Pan Wójt był zły. Wstyd droga pani.

Covid
Covid
1 rok temu

Co to ma byc? Wszystko zamykaja zeby nie było skupisk ludzi a oczywiscie tu nikt sie nie zainteresował ze takie skupisko ludzi było. Jak by był inny pogrzeb to odrazu by policja była i wypisywała mandaty…

Uczestnik
Uczestnik
1 rok temu
Reply to  Covid

Nieprawda. Byłem na innym pogrzebie kilka dni temu, też było sporo ludzi i wszyscy w kościele, nie tak jak tu. Nikt mandatów nie wypisywał. Kiepska prowokacja.

Last edited 1 rok temu by Uczestnik
dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Uczestnik

„wszyscy w kościele” bo był to pogrzeb przysłowiowego Kowalskiego a nie kogoś na stołeczku więc logiczne że ludzi będzie mniej.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
1 rok temu

ZMIEŃ TEN NICK DZIADU KALWARYJSKI !!!— już ci zwrócono uwagę, a ty dalej swoje !!!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu

Nawet mi niechce komentować Twoich zaczepek podszywaczu

Jola
Jola
1 rok temu

Trochę kultury jak się poucza innych.

Powiatowy
Powiatowy
1 rok temu

Trzeba było być na pogrzebie, żeby o czymś mówić. Właśnie tu było wiele pustych miejsc w kościele. Ks proboszcz akurat tutaj nie ma sobie nic do zarzucenia.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Powiatowy

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, q najlepiej ze zrozumieniem 😉

Powiatowy
Powiatowy
1 rok temu

Opamiętaj się chłopcze, ciągle chodzi w krótkich spodenkach

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Uczestnik

Jeszcze raz powtórzę:
Największym błędem jest wyłączenie kościołów spoza wszelkiej kontroli. Owszem istnieją zalecenia co do ilości wiernych obecnych na nabożeństwie, ale są one przez kler i „parafian” totalnie olane. Ludzie usiłujący temu zapobiegać są prześladowani. Do tego dochodzi „autostrada dla wirusa” czyli udzielanie komunii wprost do ust. W krajach cywilizowanych czyni się to na dłoń.
W ramach obostrzeń kościoły powinny być bezwzględnie ZAMKNIĘTE! Zamykając kina i teatry należy pamiętać, że kościelna „widownia” jest szeroko otwartą furtką dla inwazji koronawirusów. Należy natychmiast ją uszczelnić. Inaczej wszystkie inne obostrzenia zdatne są „psu na budę”!
Wyrazy współczucia dla rodziny
[*]

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Olka

Widzę, że to wielki problem dla Ciebie. Nie musisz chodzić do kościoła skoro to tak wielkie niebezpieczeństwo. W sklepach pewnie bezpieczniej

Olka
Olka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Ja się nie boję, ale jeśli zamyka się siłownie, baseny, kina, teatry itp, to logicznie rzecz biorąc kościoły też powinny być zamknięte. Modlić można się i w3 domu, przecież Bóg jest wszędzie. Niszczy się gospodarkę, niszczy się małych przedsiębiorców, ale hołubi się kler. Tak być nie powinno. Kościoły tak samo jak i szkoły to wylęgarnie Covida w większym stopniu niż te4atry , siłownie czy kina.

Mk 8,34-9,1
Mk 8,34-9,1
1 rok temu
Reply to  Olka

„……Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je. Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? Bo cóż może dać człowiek w zamian za swoją duszę?….”

Skromny
Skromny
1 rok temu
Reply to  Covid

Rzeczywiscie ten nick do Ciebie pasuje.

Jura
Jura
1 rok temu
Reply to  Covid

Covid- żyj tak, żeby też tylu ludzi miało potrzebę Cię pożegnać. To nie stanowisko – to człowiek zasługuję na oddanie czci.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Jura

Tak??? Co ty nie powiesz… – Super dowcip na zakończenie niedzieli. Uśmiałem się po pachy.
Na pogrzebie przysłowiowego Kowalskiego też jest delegacja harcerzy, strażaków policji, i wielu innych oficjeli i dziesiątki ciekawskich?

Jura
Jura
1 rok temu
Reply to  Kuba

Nie dawno byłem na pogrzebie rolnika, który całe swoje życie pracował w gospodarstwie, uczestników ceremonii była porównywalna liczba. Nie wiem czemu uważasz, że do człowieka który przez całe życie pracował z wieloma grupami zawodowymi i był powszechnie lubiany na ostatnie pożegnanie nie powinni przyjść Ci, którzy czuli taką potrzebę. Zajmij się lepiej sobą Kubusiu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Jura

Na wsi to jeszcze norma, że w pogrzebie bierze udział całą wieś, a nawet mieszkańcy okolicznych wiosek, ale to na wsi…

Jola
Jola
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

I tak wielu nie chciało przyjść i covid był dobrym pretekstem.

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x