Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kapłani odprawią trzy msze św. w intencji zmarłych na Covid-19


Biskup Płocki Piotr Libera zwrócił się z prośbą do kapłanów diecezji płockiej o odprawienie trzech mszy św. w intencji osób, które zmarły w ostatnich miesiącach na Covid-19. Ma to być wyrazem troski i wypełnieniem jednego z uczynków miłosierdzia względem duszy. Poniżej pełna treść listu opublikowanego na stronie Diecezji Płockiej.


Czcigodni i drodzy Księża,

Przemierzamy z Jezusem wielkopostną drogę Kościoła. „Oto idziemy do Jerozolimy” (Mt 20, 18). To już trzeci tydzień Wielkiego Postu. Z większym niż zwykle zapałem angażujemy się w dzieła miłosierdzia, które w trwającym od roku w Polsce i na świecie czasie pandemii są szczególnie potrzebne. Dziękuję Wam, bracia kapłani, za wrażliwość jaką w ostatnich miesiącach wykazywaliście wobec ludzi, którzy w różny sposób zostali dotknięci skutkami koronawirusa. Ten niewidzialny, a zarazem niezwykle groźny dla życia ludzkiego wróg, zebrał i nadal zbiera, śmiertelne żniwo w naszych wspólnotach. Zmarło wielu Waszych parafian, a moich diecezjan. Nie wszyscy z nich mogli przygotować się należycie na godzinę śmierci, a rodzina nie mogła się z nimi pożegnać. Dlatego kierowany troską o zbawienie wieczne dusz nieśmiertelnych, zwracam się do każdego z Was, bracia, z prośbą o odprawienie w dogodnym czasie trzech Mszy Świętych za zmarłych na Covid diecezjan. Naszą modlitwą obejmijmy również tych, którzy zmarli na skutek panującej w kraju pandemii. Dusze zmarłych sióstr i braci czekają na naszą pomoc! Taka modlitwa, to spełnienie jednego z uczynków miłosierdzia względem duszy: Modlić się za żywych i umarłych. Kieruję do Was powyższą prośbę, pomny także na duchowy testament mojego wielkiego poprzednika na stolicy biskupiej w Płocku, błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, który w swym ostatnim liście pasterskim do diecezjan napisał: „Dusze zmarłych wspomagajcie!”. Zatem raz jeszcze proszę prezbiterów płockich o Msze Święte ofiarowane za zmarłych w ostatnich miesiącach diecezjan.

Bóg zapłać za spełnienie tej prośby. Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i z serca błogosławię.

Wasz biskup + Piotr

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
NIECIERPLIWY
NIECIERPLIWY
1 rok temu

pozamykać kościoły natychmiast i dworzec pkp .

Klara
Klara
1 rok temu

A cóż te modlitwy dadzą?Dlaczego rząd nie dopuścił do leczenia chorych na covid skuteczna amantadyna,tylko nie zbadane do końca szczepionki pcha.Gdzie po każdej są skutki uboczne,a najbardziej po Astra Zeneca.Inne kraje zawiesiły szczepienia ta szczepionka,bo są poważne skutki uboczne.Ale polski rząd szkodzi ludziom,zamknal dostęp do służby zdrowia i umierają ludzie z powodu innych chorób.Przeciez lekarze są zaszczepieni,wiec nadal boja się pacjentów?

Giuseppe
Giuseppe
1 rok temu

W kościołach diecezji płockiej przestrzeganie norm sanitarnych jest fikcją.

BEkon kevin
BEkon kevin
1 rok temu
Reply to  Giuseppe

To napisz lepiej gdzie nie jest ! Bo to byłoby odkrywcze i pociesząjacze. Napewno było by w teatrze Szekspirowskim jakby by otwarty.

Bursztyn
Bursztyn
1 rok temu

ilu z nich zaraziło się w kościele

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  Bursztyn

No pomyśl

dziadek z bliska
dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Bursztyn

Albo przez takich jak Ty.

dziadek z bliska !!!
dziadek z bliska !!!
1 rok temu

OJ !!!!—bardzo nieładnie posługiwać się czyimś nickiem—dziadkiem możesz być,ale wymyśl sobie inny nick np -emeryt!!!

srs
srs
1 rok temu

Uuu ..może mała soluweczka….

dziadek z bliska !!!!
dziadek z bliska !!!!
1 rok temu
Reply to  srs

Z takim DURNIEM jak ty —to nie możliwe, wątpie abyś ty był tym za kogo sie podajesz Dziadek z bliska, ja się nie czepiam, tylko przestań sie podszywać pod czyjeś nicki, jeślibyś się rozebrał to wtedy byśmy poznali jakim dziadem jestes—powinieneś zerknąć na portalu na wcześniejsze wpisy, i tam odnajdziesz mój nick, myślę że zrozumiałeś DURNIU , NIE POWINIENEŚ ROBIĆ Z SIEBIE DZIADA bo chyba takim nie jesteś.!!!

dzidek z bliska
dzidek z bliska
1 rok temu
Reply to  srs

Tobie by na pewno taka solówka by się przydała, jak by ktoś ci baranki otrzepał to morze byś zmądrzał !!!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu

Weź Ty się człowieku odpierwiastkuj ode mnie. Nudzi Ci się że czepiasz się innych? To się rozbierz i ubrania popilnuj dzia du

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x