Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyrolowały ekspedientkę. Nagrała je kamera monitoringu


Trwają czynności mławskich kryminalnych w sprawie oszustwa metodą „na rulon”, podejrzane to dwie kobiety. Zarejestrowały je kamery monitoringu. 


Do zdarzenia doszło 3 marca, w jednym ze sklepów przy ul. Napoleońskiej w Mławie. Do sklepu weszły dwie kobiety, które po zrobieniu niewielkich zakupów zapłaciły za towar banknotem o nominale 200 zł. Otrzymały resztę z wydanej kwoty. Chwilę później zrezygnowały z zakupionego towaru i poprosiły o zwrot swojego 200 – złotowego  banknotu. Przyjętą wcześniej resztę, zwiniętą w rulon, oddały ekspedientce. Jak się później okazało, kobiety ukradły 100 zł. Obie oszustki zarejestrowały kamery monitoringu w sklepie. 

Metoda działania oszustów na tzw. rulon, ma wiele modyfikacji. Polega ona jednak  na tym, by wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego, ukraść część banknotów z pliku lub podmienić ich nominały na mniejsze, lub w mniej wartościowej walucie. Aby uniknąć kradzieży, należy dokładnie sprawdzać , jaką kwotę i w jakich banknotach otrzymujemy, dokładnie przeliczając gotówkę.

Policja apeluje do osób, które rozpoznają kobiety ze zdjęć lub mają informacje, mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości o niezwłoczny kontakt z Policją. Informację można przekazać anonimowo, wystarczy zadzwonić pod numer tel. 47 703 62 00 lub 47 703 62 57.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ha Romki
Ha Romki
8 miesięcy temu

Romki z Londynu widać Packowiaki

gala
gala
8 miesięcy temu

gnać dziadostwo tyle się o tym pisze i pracownicy jeszcze nie wiedzą o co chodzi po takiej propozycji od razu dzwonić na policję i poczekać do końca dnia jak inne sklepy będą zgłaszać oszustwo
TAKIE TO TRUDNE ŻEBY DAĆ JAKIŚ KOMUNIKAT DO SKLEPÓW

Pankracy
Pankracy
8 miesięcy temu

Tylko ze sprzedawca niema obowiązku zrobienia zwrotu pełnowartościowego towaru.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x