Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mazowsze. Wprowadzono ograniczenia edukacji, handlu, turystyki, kultury i sportu


W tej chwili dodatkowymi obostrzeniami objęte są województwa warmińsko-mazurskie i pomorskie. Podczas trwającej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że dołączą do nich kolejne regiony, w tej liczbie województwo mazowieckie. Jakie zmiany nastąpią i od kiedy?


– Materializuje się czarny scenariusz jeśli chodzi o rozwój pandemii. Dziś obserwujemy przyśpieszenie i przyrost dziennych zachorowań. Mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem epidemii i jest to niestety trend trwały, co powoduje przyrost zajętych łóżek. Są one zajęte w blisko 70% – wskazał minister zdrowia.

Jak dodał – Perspektywy są takie, że wzrost nie daje żadnych sygnałów spowolnienia, one pojawiają się przejściowo z dnia na dzień. To powoduje ogromne zagrożenie dla infrastruktury szpitalnej, obłożenia szpitali.

Dodatkowe obostrzenia zostały nałożone na regiony z najwyższą średnią liczbą nowych zachorowań (za ostatnie 7 dni) w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców.

–  Wprowadzamy analogiczne rozwiązania, jak w woj. warmińsko-mazurskim i woj. pomorskim, również w woj. mazowieckim i lubuskim. Zamknięte będą w tych województwach hotele, ograniczymy działalność galerii handlowych, zamknięte zostaną kina, teatry i inne miejsca kultury, obiekty sportowe. Nauczanie będzie odbywało się w klasach 1-3 w tym trybie, który wprowadzamy od poniedziałku w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim, czyli hybrydowym. Jutro w tej sprawie pojawi się rozporządzenie ministra edukacji – wskazał Adam Niedzielski.

– Te regulacje będą obowiązywały do 28 marca. Od najbliższej soboty będzie to na Pomorzu, a na Mazowszu i w Lubuskiem od poniedziałku –  zapowiedział minister.

Obostrzenia na Mazowszu wejdą w życie w poniedziałek 15 marca i będą obowiązywały do 28 marca.

Nauczanie w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywało się w trybie hybrydowym. „Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie” – czytamy w komunikacie ministerstwa. Decyzję o tym, w jakim zakresie uczniowie najmłodszych klas powrócą do nauki stacjonarnej, będzie podejmowała dyrekcja szkoły.

Dziś padł kolejny niechlubny, niewidziany od jesieni 2020 r. rekord zakażeń. Mamy 21 045 nowych i potwierdzonych przypadków, z czego 3756 z województwa mazowieckiego.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ricky z Baraków
Ricky z Baraków
1 rok temu

Te wszystkie lockdowany to jakieś parodię. Jakbym mógł zarządzić lockdown to byście zobaczyli co to znaczy zatrzymanie gospodarki . A teraz to jest zabawa jakaś, dziecinada. Więc proszę nie fanzolić o przestojach w gospodarce no chyba że PKB będziemy opierać na hotelach i trendach personalnych albo zapijaczonych barowych mętach.

O co tu chodzi
O co tu chodzi
1 rok temu

Czyli dzieci klas 4-8 do szkoły nie mogą chodzić a trenować i grac w klubie mogą. Gdzie sens i logika???

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x