Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przetarg rozstrzygnięty.  Znowu Novago i znowu drożej


Mławski ratusz po miesiącu od złożenia ofert rozstrzygnął przetarg i wybrał firmę, która przez kolejne 18 miesięcy będzie odbierała i zagospodarowywała odpady komunalne. Określając to najkrócej można rzec: znowu Novago i znowu drożej. Podwyżki odczujemy od 1 lipca br.


9 marca ratusz na swojej stronie zamieścił zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Miasta Mława, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z określonych nieruchomości położonych na terenie Miasta Mława, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne wraz z prowadzeniem i utrzymaniem Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz dostarczaniem worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych”.

Trudno to jednak nazwać wyborem, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta właśnie od spółki Novago. Przyjęcie tej oferty oznacza dla mieszkańców kolejną podwyżkę opłaty za śmieci. Jest ona bowiem 10% droższa od tej z poprzedniego okresu. Oferta jaką złożyło Novago opiewa na kwotę 16 025 904 zł ( za 18 miesięcy).  Przypomnijmy, że rok wcześniej Novago zaoferowało 9,7 mln zł (za roczny okres), a jeszcze rok wcześniej prawie 7,96 mln złotych.

Nowa umowa z Novago obowiązywać będzie od 1 lipca 2021 do 31 grudnia 2022 r. Wcześniej rada miasta musi podjąć uchwałę w której określi według jakiej metody będzie naliczana opłata za odbiór odpadów oraz jaka będzie stawka tej opłaty. Jednak już teraz wiadomo, że Mława nie pójdzie śladem niektórych gmin w naszym powiecie, które dzięki wejściu na lokalny rynek konkurencji, mogły obniżyć mieszkańcom stawki za odbiór śmieci.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
67 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Xyz
Xyz
1 rok temu

Do przetargu przystępuje kilka podmiotów i ze złożonych ofert wybiera się najkorzystniejszą. Tutaj to była zwykła ustawka A korzyści osiągnie ktoś z tego na pewno Tylko nie uczciwi mieszkańcy

Z bliska
Z bliska
1 rok temu
Reply to  Xyz

DOKOŃCZE te twoje myśli===A korzysci osiągnięte ktoś z tego na pewno będzie miał ===czas poznać tą osobę ???

Next
Next
1 rok temu

Kochani czas na zmianę wlodarza pikiety i wyjścia na ulice mlawy

Polityczny pieniacz
Polityczny pieniacz
1 rok temu
Reply to  Next

Jakie piękne słowo ” pikieta ” widać że kolega ma klasę i na marsze kobiet nie chodził. Tu pikiety nic nie pomogą . Działa tu efekt skrzynki piwa jeśli za pracę za którą dostajesz śmieszne pieniądze dostaniesz ekstra skrzynkię piwa to przyjeżdzasz np. z zbiorów szparagów i mówisz jaki ten Bauman były dobry. Jaki miał gest.

Patryk
Patryk
1 rok temu

To dobrze że tak wyszło.Wreszcie można złożyć zawiadomienie do prokuratury o zmianie uchwały o średniej za wodey za 2019rok.Czuwam.Nie zapomney.

Pola
Pola
1 rok temu

Nikt nie lubi podwyżek ale przy naszej rosnącej konsumpcji coraz więcej produkujemy tych śmieci i niestety ale będziemy płacić bardzo dużo za ich utylizację. To nie jest jakiś lokalny problem ale cywilizacyjny i dotyczy całego świata. Ponadto czekają nas podwyżki cen energii, gazu, wszelkich podatków, kosztów utrzymania pracownika itd. Świat, który znaliśmy już się skończył więc zamiast wylewać pomyje na lokalne władze może trzeba zacząć myśleć z czego można zrezygnować lub jak ograniczyć wydatki w swoim budżecie. Może tańszy abonament telefoniczny, może nie muszę mieć platynowego kanału tv, może nie będę kupować ciągle nowych ubrań?Podwyżki cen za śmieci są dla mnie jedynymi, które usprawiedliwiam gdyż rozumiem problem. Co do budowy spalarni, myślę, że będą powstawały czy nam się to podoba czy nie, bo nie będzie gdzie w przyszłości składować odpadów. Toniemy w śmieciach i ktoś kto tego nie dostrzega jest totalnym ignorantem lub politycznym pieniaczem wykorzystującym sytuację do podburzania ludzi. Słabe to i smutne. W swoich komentarzach często krytycznie wypowiadacie się Państwo też na temat deweloperów. Czy ktoś z Was pomyślał ile firm i ludzi w nich zatrudnionych ma dzięki nim pracę? Ilu ludzi ma swoje upragnione mieszkanie? Myślę, że mają ogromny wpływ na rozwój miasta. Czasami warto zobaczyć więcej niż tylko czubek własnego nosa.

Odwołać tych co to wymyślili
Odwołać tych co to wymyślili
1 rok temu
Reply to  Pola

Skąd ty wiesz ile ja śmieci produkuje, a produkuje bardzo mało głównie plastikowe butelki po wodzie. Worek z papierem może wyrzucę raz na 3 miesiące. Obiad zamawiam z restauracji dzięki czemu nie produkuje dużą śmieci. Natomiast wody zużywam dużą bo zwyczajnie się myje i dbam o czystość ubrań jak i porządek w domu. No i za wodę płace i nie narzekam bo ją zużywam i zwyczajnie nie mogę o to mieć do nikogo pretensji. Ale nie wiem co za idi…ta wymyślił rozwiązanie powiązania wody ze śmieciami. Jedno nie ma nic wspólnego z drugim. Mieszkam sam a za śmieci płace jakby mieszkało 6 osób choć ich mało produkuje.

NASA
NASA
1 rok temu
Reply to  Pola

Pola pomyśl bo to nie kosztuje i nie boli w Ciechanowie za śmieci płacą dużo mniej niż w Mławie bo Ciechanów ma gospodarza a w Mławie liczy się tylko to co władza dostanie pod stołem. Płacimy za śmieci drogo bo Bunio nie dopuścić konkurencji do stołu.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Pola

POLA CO TY PISZESZ.MASZ KASE CO.

Polityczny pieniacz
Polityczny pieniacz
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Pola zapewne to takie resortowa ameba z lewackim sznytem . Przyjaciółka tego dzieciaka ze Szwecji z krzywym ryjem Tunberg czy jak tam jej co latała za Tampem i groziła paluszkiem. Chińczyki nas dymają i tyle. Dziś są to śmieci jutro będzie co innego . A temat eko proszę zostawić panom z Brukseli najlepiej ludziom pokroju Tuska to też zrobią nas bez mydła znaczy tą biedotę co nie stać na solary. Ale co tam wystarczy że jestem POLA mam solary oraz Januszowy biznes po starych więc mogę się trochę powymądzrzać jak to źle mają teraz chrząszcze gnojowniczki

Anonim
Anonim
1 rok temu

Uważasz, że PIS jest inny? – mylisz się i to grubo. Oni wszyscy są w opozycji do siebie, żrą się, bo tak trzeba, a prywatnie razem toasty wznoszą i klepią się po plecach śmiejąc się nam w kułak. To wszystko to mydlenie oczu.

Danek
Danek
1 rok temu
Reply to  Pola

Propaganda niczym pani rzecznik z UM

Egon
Egon
1 rok temu

A ciekawe co zrobią ” koalicjanty” Burmistrza z PiS ? Znowu grzecznie podniosą rączki

Jedza
Jedza
1 rok temu
Reply to  Egon

Nie sądzę. Panowie z pis nie poprą takich działań burmistrza.

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Jedza

Ooo, a ja nie sądzę, że podniosą rączki przeciwko.
Może żeby nie podpaść swoim wyborcom nie stawią się na sesji, przynajmniej Pol i Kiełbiński.
Zbyt dobre masz zdanie o koalicjantach.

Jogi
Jogi
1 rok temu

Kowalewski musi odejść!!!

Zenon
Zenon
1 rok temu

Referendum!!!

Płać i płacz
Płać i płacz
1 rok temu

Nic z tego nie rozumiem, burmistrz nic sobie nie robi z tego, że będzie kolejna afera o podwyżki za śmieci. Co on ma w zamian?!
Trzeba powiadomić telewizję- niech cała Polska się dowie o monopolu na śmieci w Mławie!!!

Anonim
Anonim
1 rok temu

Czy to tylko monopol na śmieci?
Wszystko jest tak jak chcą najbogatsi w mieście, tak jak chcą ci którzy kandydata na burmistrza sobie wytypowali i go sponsorują w myśl zasady:
„Pajacyk tańczy jak ja chcę, jak ja chcę”

NASA
NASA
1 rok temu

To było wiadome od dawna. Dopuki burmistrzem będzie Kowalewski nic się nie zmieni. On chce w Mławie spalarni śmieci. Co roku będą podwyżki śmieci aż w końcu Mławianie się ugną i spalarnia w Mławie powstanie. Burmistrzem zostanie osoba wskazana przez obecnego burmistrza a Pan Kowalewski zostanie prezesem spalani w nagrodę za przepchnięcie tematu. Dalej będzie rządził Mława tylko z tylnego siedzenia. Mówiłem wcześniej o ojcu jego wnuka że trafi do Straży, bo burmistrz za mocno zajął się sponsoringiem OSP Piekiełko i co miałem rację. W/w osoba jest już w PSP strażakiem. W Mławie Jet nepotyzm i klientela. Wszystko jest załatwiane przez znajomości. Tyle w temacie

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

a co na to psl ?

z bliska.
z bliska.
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

O to trzeba sie spytac TYGRYSKA.

PAN
PAN
1 rok temu

a ci co wynajmujo domy pozakrecali wode i kto placi za smieci reszta a indonezja i ukraina baniaki wody wykupuje w sklepach a nasz POLAK ROBI KASE NA WYNAJMIE

Kim
Kim
1 rok temu

Apeluję o spokój. Jak pokazuje historia żadne rządy nie trwają wiecznie a więc i obecny układ kiedyś się skończy to kwestia czasu. Cierpliwości…

Maria
Maria
1 rok temu

A gdzie jest społecznik – krzykacz? Już nie pozuje do zdjęć? Już nie odśnieża? Co on potrafi zrobić?

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  Maria

Michał ?

Gielo
Gielo
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Nowa czy anty działacz z wólki ?

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Od Pana M to wara.To uczciwy człowiek szkoda że inni z PiS psują tej partii opinie

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Maria

Kamil koleszko zrobił w tej sprawie więcej niż wy razem wzięci a że nie na rękę wam stanąć przeciw burmistrzowi kiedyś przyjdzie za to zapłacić państwo radni bo kto to pisze wątpliwości nie ma tylko na to was teraz stać kąsać z ukrycia

Maria
Maria
1 rok temu
Reply to  Maria

Martw się o swój tylek, byś że swoim szefciem nie straciła stanowiska.

Sluzba nie druzba
Sluzba nie druzba
1 rok temu
Reply to  Maria

Zbigniew? Jezdzi i w telefonie siedzi.

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Jak do środka się dostał ?

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Płakać płacić i bić brawa burmistrzowi i radnym

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Jak się wybiera człowieka, którego finansuje miejscowy biznes (deweloperzy i inni), to się nie dziwić.
Już I wybory tego pana finansował właśnie miejscowy biznes, a ludzie jak te owieczki przy urnach zawsze stawiają krzyżyk przy tym nazwisku, a potem płaczą.

m lawiak
m lawiak
1 rok temu

Nie rozumiem tego miasta.. Jak ktoś o zdrowych zmysłach osiedla się w tym mieście, kupuje mieszkanie. Przecież deweloperka caly czas ma co robić. Kto to kupuję? Jakieś pół mózgi. Mieszkania w cenach jak w Olsztynie, kpina.

Olo.
Olo.
1 rok temu
Reply to  m lawiak

W Warszawie kawalerkę można kupić w super stanie za ćwierć miliona i wcale nie jakaś Białołęka czy Bemowo. A Mława nieporozumienie.

hipster
hipster
1 rok temu
Reply to  Olo.

A może chodzi o to żeby właśnie nie mieszkać w Wawie , Mława jak Las Vegas zbudowana na bagnach przez gangsterów .

Beng
Beng
1 rok temu
Reply to  m lawiak

Nie ma co porównywać Olsztyna i Mławę, obie miejscowości to podobne do siebie wiochy xD

Kuba
Kuba
1 rok temu
Reply to  m lawiak

Mieszkania kupują i na wynajmie zbijają kasę.
Lokata w nieruchomości to dobra lokata, o wiele lepsza niż na lokacie w banku.
Wszędzie tylko naszych braci ze wschodu słychać, a w sobotę i w niedzielę, to w Mławie na ulicach nigdzie prawie nie słychać języka polskiego.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  m lawiak

wieś ma doplaty i hektary rządzą i podbijają cenę

anonim
anonim
1 rok temu
Reply to  m lawiak

Zastanów się dlaczego nie rozumiesz ?

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

Na radnych liczyć nie można na burmistrzów wcale sądy latami postępowania administracyjne latami
Co nam zostało?
Wilczyńska Ruszkoski Przybyszewski róbcie swoje dalej może w końcu coś wskuracie bo nas finansowo wykończą podatek drogi śmieci jak w Warszawie woda zaraz zdrożeje i ścieki drogi to katastrofa brud i błoto na każdej ulicy w urzędzie buta i lekceważenie i w całym mieście tylko trzy osoby są w stanie upomnieć się o mieszkańców wstyd dla całej tej rady radnych osiedli na stołkach i mają w c….. Wszystkich reka rękę myje PSL PiS co innego mówiliście ludziom

won
won
1 rok temu

***********

POTS
POTS
1 rok temu

Może CBA trzeba powiadomić…? Niech przetrzepią wszystkie dokumenty…monopol, zmowa cenowa i działania na niekorzyść mieszkańców w jednym…

do redakacji
do redakacji
1 rok temu

można o jakieś info o smutnych panach którzy byli w Lubowidzu ?

Anonimowy
Anonimowy
1 rok temu

Pol Kełbinski Krajewski znów łapki w górę jak burmistrz każe bo o stołki trzeba dbac

Kibic 2
Kibic 2
1 rok temu
Reply to  Anonimowy

Jakie stołki dostali. Z tego co wiem to nic nie dostali. O wszystkim decyduje burmistrz.

Vxc
Vxc
1 rok temu
Reply to  Kibic 2

Wydaje mi się że zasiadają w komisjach , a to już jakieś dodatkowe pieniądze. Niech się wypowie kto się bardziej orientuje. Przypomnijcie sobie sesje z poprzednich kadencji jak Pis atakował burmistrza, a teraz siedzą jak potulne baranki unosząc reke za pomysłami burmistrza nawet tymi niekorzystnymi dla mieszkańców. Czymś musi to być spowodowane.

Kamio
Kamio
1 rok temu
Reply to  Vxc

Każdy radny musi zasiadać przynajmniej w dwóch komisjach. Widze nie znajomość tematu.
Proszę pytać Pana Starostę on to na tym zyskał ale nie radni miejscy. Starosta z burmistrzem w koalicji

Ola
Ola
1 rok temu
Reply to  Kamio

Widocznie radni z Pis mają więcej niż 2 komisję. Jeśli się mylę to poprawcie mnie.

Prawy
Prawy
1 rok temu
Reply to  Ola

Bzdura. Nie siej propagandy. Bunio pisowi nic nie da. On tylko od rządu pis bieze środki na inwestycje. Dzięki pisowi jest piękna ulica Mariacka, Aleja Świętego Wojciecha i wiele innych

janusz A.
janusz A.
1 rok temu

Brawo chińczycy i ich sługusy z brązowymi nosami ! Cały świat was kocha a szczególnie obywatele Mławy.

Kępa na jajah
Kępa na jajah
1 rok temu

Burmistrza pod sąd! Wy.jebac z tego stanowiska.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Kępa na jajah

Nie takie to proste4… udowodnisz coś?

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Fakiba

To jest bardzo proste, tylko trzeba odważnych ludzi i poświęcić trochę prywatnego czasu. Zgłosić tam gdzie trzeba i zacząć zbierać głosy pod referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady miasta. Zbierali podpisy w sprawie przywrócenia poprzedniego sposobu rozliczania śmieci i nikt nawet nie wie czy odbyło się jakieś głosowanie w tej sprawie. Wyłącznie referendum tu może coś zmienić.

Next
Next
1 rok temu
Reply to  Jan

Tak!!

Next
Next
1 rok temu
Reply to  Kępa na jajah

Po co głosowali na niego Żeby deweloper się Bogacil ludzie wyjcie na ulice dość tego

Wait
Wait
1 rok temu

Dziś zapadnie wyrok w WSA w Warszawie, w związku z ubiegłoroczną podwyżką opłat za odpady i wyboru metody odbioru tychże odpadów.

do redakacji
do redakacji
1 rok temu
Reply to  Wait

to czekamy na info ..

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Wait

A jaki może zapaść wyrok jeśli PIS w ustawie umożliwił samorządom taki sposób rozliczenia za śmieci. Tak ten waż wspaniały PIS umożliwił gminom takie rozwiązanie. Gminy mają 3 możliwości , rozwiązania od osoby było najbardziej sprawiedliwe. Nie pamiętam już w jakiej gminie, ale jedna z gmin w Polsce wprowadziła system informatyczny który bardzo szybko odnalazł osoby zamieszkałe w gminie a które nie płaciły za śmieci. Ale u nas w Mławie najlepiej dać wszystkim uczciwym podwyżkę za wywóz śmieci a kombinatorzy i tak nie płaco bo znajdo sposób na oszukanie wody.

Anonimowo.
Anonimowo.
1 rok temu

Klientelizm i nic więcej.

Kuba
Kuba
1 rok temu

Szkoda słów. Wybierajcie dalej na burmistrza człowieka, którego promują, reklamują i zachwalają mławskie „elyty biznesu” i który śmieje się wam w nos.
Rączka rączkę myje.

milo
milo
1 rok temu
Reply to  Kuba

Moim zdaniem CBA miałoby full roboty w ratuszu, RIO zresztą też. Szkoda tylko, że trzeba doczekać do czasów po Pisowskich. Kaczyści z deweloperami żondzom całom łapom

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  milo

RIO tam bywa, i to często – chyba nawet aktualnie. Ale niezmiennie zachwyca się przywódcą i jego rządami. Na zrobienie porządku przez ten organ nie liczyłbym.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Jan

Ja też. Wiem jak wyglądają kontrole w urzędach… Alkohol leje się strugami, knajpy i coś jeszcze… i protokół jest cacy poza nielicznymi wytknięciami błędów ale nieistotnych.

Pamiętacie przetarg na samochód służbowy dla starosty Wojnarowskiego. Warunki takie, że pasowała tylko jedna marka i jeden model, wielki szum nawet medialny, wiele słów krytyki i zapadła cisza.

A tu stawka idzie o wielką kasę, a więc każdy chyba wie jak to jest.
Nawet mysz się nie przeciśnie. Chciała jakaś firma startować do przetargu, ale oczywiście burmistrz nie zgodził si,ę na absolutnie żadną zmianę waruków3 i niestety kicha.

Wiadomi nie od dziś, że mały to może sobie palcem w bucie poruszać, jak go buty cisną, a duży to może wszystko, buty raz dwa sobie nowe, firmowe i wygodne kupi.

Wild chicken
Wild chicken
1 rok temu

Ostra rzeźnia w komentarzach za 3..2..1 i bardzo dobrze. Szkoda tylko, że nic to nie da. Pozdrawiam

trash
trash
1 rok temu
Reply to  Wild chicken

widać wszystkim to pasuje , artykuł nie jest o łamaniu konstytucji , o WOT ani nie daj boże o obecnej władzy . Pewnie pośmieją się trochę zaraz z Ruszkowskiego i przypomną kto sprzedał wysypisko i to będzie na tyle.

67
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x